Strana 18 od 62 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 171 do 180 od 617

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #171
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Intervju Dejana Ljevnaića, direktora OC Jahorina dnevnom listu Blic.
    Gledao sam par njegovih intervjua i mogu reći da tu priču mogu da pokusaju samo oni koji ne znaju puno o matematici (dužina staza) niti kako je na zapadnim skijalištima.
    Ali bas. Kao da smo mi skijasi grupa primitivaca koji nikada iz (u ovom slucaju) BiH nismo izasli pa nam oni pricaju bajke i price kako je u Evropi i kako je kod nas sve top
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #172
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    43
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nisam bio dugi niz godina, ali ovaj opis mi djeluje realan. Tito nas je učio da nas ništa ne smije iznenaditi, osim provjera ski passa, višestukih naplata parkinga i vrtića, cijene sezonskog ski passa u rangu austrijskih skijališta itd.
    HaHaHaHa...
    Nisam u Austriji bio bugi niz godina, ali mi djeluje da je loše
    Kontrole na Jahorini MORAJU da se rade i kolega @hallo je naveo razlog zbog čega je tako.
    Primjer: u predsezoni cijena karte za odrasle i za djecu se razlikovala za 3KM (1,5€) u samo jednom danu je oduzeto 30 karata. Svaka dalja diskusija na ovu temu je nepotrebna.
    U Austriji ne vjerujem da bi se neko usudio da ovo i pokuša.
    Za sezonske pasove ne znam, ali znam da ne drug u Austriji ove godine platio 5 vezanih dana 30€ više nego što je na Jahorini 10 dana u sezoni. Mogu da vam okačim ovdje obje karte.

    Karte se ne oduzimaju za brzu vožnju, i sam vozim malo brže, ali samo kada je ispred čista staza. Ali širine staze na Jahorini su takve da vožnja preko 70km/h rijetko može biti bez ugrožavanja drugih.

    Te opcije koje si pomenuo: čuvaaaaaajjjjj... su sada baš ugrožene. E gdje se sjeti tog opisa, evo me stomak presječe od smijeha.

    @Grazer
    Od iznijetih primjedbi neke sasvim stoje Ski vrtić i parking. Gosti hotela ne mogu biti potpuno oslobođeni parking karte, ustvari mogu ali samo ispred tog hotela, ali višestruko naplaćivanje na onoj rampi ne bi smjelo da se radi.

    Staze sam komentarisao i kontekstu kvaliteta istih prije 4-5 godina i još nikoga nisam upoznao da nije primjetio vidan napredak, ogroman napredak u odnosu na taj period.

    Zadnjih desetak dana sam redovan na stazi i do 14 sati one drže baš dobro, a ono od 14-16 vam je jednako kao što ste ranije imali 2 sata nakon otvaranja oko 11.

    Vlasnici hotela su nikakav parametar jer oni su prethodnih 20 godina imali ekskluzivu kakvu njihova brašna u Sloveniji, Austriji, Švajcarskoj,... može samo da sanja.
    Sada su "iznenada" ostali bez značajnih prihoda i jbg... naravno da im ništa ne valja.

    Kada već pričaju oladu broja gostiju... Kako to da im uplaćeni porezi govore baš suprotno, a da,... ustvari znam kako.

  3. #173
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Zna li mi neko reci koje su opcije rente nekih sirih skija? Cisto da imam kao opciju ako bude nekih vecih padavina kad odem.

  4. #174
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Zna li mi neko reci koje su opcije rente nekih sirih skija? Cisto da imam kao opciju ako bude nekih vecih padavina kad odem.
    Iskreno, mislim da ce biti tesko naci nesto "sire" gore...i mene jos zezaju za ove od 88mm a kamo li da im nesto jos sire proteras po Jah... Svakako , koje bi ti dimezije i u kojoj duzini pa cu ti proveriti..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #175
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ne moras se nista cimati, hvala na ponudi i na odgovoru. Pogledacu kad odemo gore nije to tako hitno, a ni bitno.

  6. #176
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    IZGRADNJA NOVIH STAZA I NJIHOVA HOMOLOGACIJA

    Jah-nove-staze-09.08.2019-2-960x584.jpg

    Na Jahorini se uveliko izvode radovi na novim ski stazama koje se pružaju duž buduće trase gondole sa radnim nazivom "Partizan" (po istoimenom starom devastiranom planinarskom domu pored kojeg prolazi).

    Nakom izgradnje ski staza, Međunarodnoj skijaškoj federaciji - FIS će biti upućen zahtev za njihovu homologaciju, kako bi na njima mogle da se održavaju međunarodne FIS trke u alpskom skijanju. Planirano je da se sve tri nove staze homologuju za discipline Slalom, Veleslalom i Superveleslalom.

    https://www.skijanje.rs/vesti/jahori...-homologacija/

  7. #177
    Member
    Datum registracije
    07.03.2017
    Lokacija
    Jahorina
    Skije / Bord
    Head - skije
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    Izgradnja Gondole na Jahorini uz svakodnevne video zapise i informacije - https://jahorinaprestige.com/pocetak...pale-jahorina/

  8. #178
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano



    Jedino je čudno sto se u jednom tekstu / temi piše o dve različite gondole, pa je tako naslov za gondolu Pale - Jagorina, pa onda vesti o novoj gondoli Partizan a posle opet tekst o gondoli Pale - Jahorina.

    Bespotrebno se miksuje i zbunjuje, inače u delu za donju gondolu se pominje "... potpisavši ugovor o izvođenju radova sa austrijskom firmom Laitner", Leitner je Italijanska kompanija (Na našim prostorima uglavnom rade: Leitner [IT] - Poma [FR] grupacija sa jedne i Doppelmayr [AT] sa druge).

  9. #179
    Member
    Datum registracije
    07.03.2017
    Lokacija
    Jahorina
    Skije / Bord
    Head - skije
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    Text je pisan ima 2 godine vezno za Ravnu Planinu jer to je trebao biti jedan pojekat koji je trebao povezati Rvnu planinu i Jahorinu ali ocigledno se odustalo od toga trenutno.

    ,,Gondola Jahorina Express će povezivati Pale i Jahorinu u ukupnoj dužini od oko 7,5 kilometara, bit će duga 1.350 metara, sa 19 kabina kapaciteta po 10 osoba.
    Polazna stanica gondole bit će udaljena 700 metara od magistralnog puta Sarajevo - Pale - Prača, na nadmorskoj visini od 920 metara, dok je dolazna stanica smještena iznad hotela Board na Jahorinu,,
    Izmenio/la Baja; 06.09.2019 u 11:18.

  10. #180
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    43
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Neke informacije za cijene karata?
    Sezonska, 10 dana,...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •