Strana 17 od 62 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 617

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #161
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Skijao sam pet dana na Jahorini za pravoslavnu novu godinu, prvi put nakon 3,4 godine.
    Evidentan je napredak i da se radi ali po mom misljenju nije to to. Iz komunikacije s vlasnicima hotela i ski instruktorima neka moja razmisljanja su potvrdjena tako da za mene Jahorina i dalje ostaje lose skijaliste i vise mjesto za zabavu i druzenje nego skijanje.

    Da su sirili i ravnali neke staze, jesu i vecinom je to ok. Napravili su dosta spojnica/putica tako da nema vise divljeg prelazenja s staze na stazu. Sve su staze uredno oznacene. Generalno, novih nekih staza nema.

    Ono sta je takdoje evidentno je kolicina kontrole ski pasa na stazama i na ulazu u ski lift. Ono nigde doziveo nisam da neko stoji na ulazu u ski lift i stalno trazi od ljudi da pokazuju ski pas. Za pet dana koliko sam gore bio, barem dva puta dnevno su me zaustavljali i to je bas katastrofa i za mene licno odbojno. Taj pokusaj da se maksimalno izvuce novac je za mene licno jako ruzan.

    Ono sto mi je najvise smetalo, kao nekom ko ima klinca koji tek uci da skija su ski vrtici. Napravili su dva poligona (ski vrtica) i za njih se naplacuje ulaz 20KM za djecu i 5KM za odrasle. Ta karta vazi za samo jedan ulaz. Ako izadjete s detetom na pauzu, rucak ili da dete popodne odmori pa zelite da se vratiti, morate novu kartu kupovati. To je bezobrazluk. Slao sam klinca i u inostranstvu u ski vrtice i nista se nigde nije placalo. Platis instruktora i dete ide s njim. Nema dodatnih troskova. Opet pokusaj dodatnog izvlacenja novca. Osim trake za djecu i blage staze za sanjkanje i spustanje, nema nikakvog sadrzaja. Sta tu kosta 20Km pitam se.

    Za mene kao skijasa, najlosija strana svega je kvalitet pripreme staza, ako se uopste i moze pricati o tome. Kvalitet staza je nula. Izadjes u 9 na stazu, do pola 11 je to vec razrovano. Gore na vrhu je ili poledilo ili je vec progledalo, nije bitno koje doba dana. To mi nikako nije jasno. Kao sto sam rekao, pricao sam s ljudima koji su gore i kazu oni sami da je to najveca boljka i da nasi ljudi koji rade pripreme bolje ne znaju. Oni generalno ne rade nikakvu pripremu vec samo poravnaju snjeg. Sto se tice staza, jahorina i dalje ostaje divlja.

    Cjenu ski pasa za ovo sto Jahorina nudi necu komentarisati kao ni cinjenicu da jednodnevni ski pas kosta 45KM a poludnevni 40KM. Gde je tu logika?
    Naplata ulaza na planinu 5KM. Ok ali nacin na koji oni rade katastrofa. Prvo naplacuju samo za jednu polovinu planine. Drugo, traze da platis za svaki ulaz a ne za jednodnevni. Posto sam bio u Hotelu Lavina (za taj deo se naplacuje), moram sam u par navrata da se spustim do Poljica i svaki put kad se vracam on trazi da platim. Da se nisam svadjao, jedan dan sam mogao skoro 20Km samo na ulaz tj, u mom slucaju prolaz dati.

    Vlasnici hotela su misljenja da je evidentan pad skijasa na planini. Guzve na stazama su manje ali je broj gostiju isti. Podigli su cjene ski pasa i manje ljudi skija. Kaze vlasnik Lavine da samo oko 30% gostiju skija, ostali zimuju. Meni kao skijasu je ok da je manja guzva. Bio sam gore u jednom od jacih termina i osim poljica 6sjeda, nigde nikakve guzve nije bilo.


    IMG_7565.jpg
    Ovaj junak mi je ulepsao dan. napolju -5, on gol, bez ski pasa posto stalčno ide pjeske uzbrdu pa se spusta na bordu.

    IMG_7561.jpg

    IMG_7549.jpg
    Izmenio/la Grazer; 18.01.2019 u 10:11.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #162
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Eto, zadnje vreme doslo kad Tarzo legenda Jahorine nema ski pass


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #163
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    43
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    @grazer nešto si ti ili zaboravio kako je na Jahorini bilo prije tih 4-5 godina ili pao pod uticaj nekog nezadovoljnog gazde hotela ili ski servisa, ili nekog od ovih što su ranije skijali za Dž, a sada se karta platiti mora

    Prije 5 godina staze su u 11 sati bile gore nego danas u 3 popodne. Svaka prevojnica je bila potpuno gola. Skije nakon 2 dana su bile potpuno upropaštene. Pa sam silazak sa šestosjeda Ogorjelica do prve zaravni je značio grebanje skija.

    Naplata parkinga je ono što najviše boli naše poštene vlasnike ugostiteljskih objekata na Jahorini. Sada su ostali bez 90% gostiju koji se za vikend provozaju na Jahorinu da popiju kafu.
    Treba li pominjati da nijedan od tih vlasnika objekata nikada ni marku nije uložio za rješavanje problema parkinga? Da najveći broj njih nema i nikada neće ni imati dozvolu (osim privremene)...

    Na Jahorini je u odnosu na prije 5 godina skoro potpuno ugašena disciplina "spust" jer danas uduzimanje (isključivanje) karte znači baš oduzimanje. Prije 5 godina to je značilo da morate zvati i moljakati upravnika ili lokalnog političara da vam istu ponovo aktiviraju.

    Prije 4-5 godina bukvalno nikakvi znakovi upozorenja na stazama nisu stajali. Nisam siguran ni da je bila obilježena kategorizacija staza.
    Šestosjed do ove godine ja nikada nisam vidio da radi u punom kapacitetu. I gužve u redovima su bukvalno namjerno generisane. Valjda da se ode na "po jednu" dok se gužva ne razbije.

    Ski škole nisu imale nikakvu obavezu markacije djece. Danas je to moranje!

    Djeca svih osnovnih škola I. Sarajeva imaju besplatan ski pas.

    Na Jahorini prije 4-5 godina nije postojao sistem osnježavanja (žirfe to nikada nisu bile) danas je instaliran.
    Kalo funkcioniše nadam se da nikada nećemo imati potrebu da vidimo.

    Ja nemam insajderske informacije, ali priča se da je dobijanje statusa "ski instruktor" pooštreno. Ima upućenijih da ovo komentarišu.

    Ja sam uvijek poznat kao skeptik, kontraš, ali kada se nešto uradi kako treba onda to treba i reći.

    Jahorina sigurno nije najbolje skijalište na svijetu, ali je sigurno neuporedivo bolje nego što je bila prije 4-5 godina.

  4. #164
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    @grazer nešto si ti ili zaboravio kako je na Jahorini bilo prije tih 4-5 godina ili pao pod uticaj nekog nezadovoljnog gazde hotela ili ski servisa, ili nekog od ovih što su ranije skijali za Dž, a sada se karta platiti mora

    Prije 5 godina staze su u 11 sati bile gore nego danas u 3 popodne. Svaka prevojnica je bila potpuno gola. Skije nakon 2 dana su bile potpuno upropaštene. Pa sam silazak sa šestosjeda Ogorjelica do prve zaravni je značio grebanje skija.

    Naplata parkinga je ono što najviše boli naše poštene vlasnike ugostiteljskih objekata na Jahorini. Sada su ostali bez 90% gostiju koji se za vikend provozaju na Jahorinu da popiju kafu.
    Treba li pominjati da nijedan od tih vlasnika objekata nikada ni marku nije uložio za rješavanje problema parkinga? Da najveći broj njih nema i nikada neće ni imati dozvolu (osim privremene)...

    Na Jahorini je u odnosu na prije 5 godina skoro potpuno ugašena disciplina "spust" jer danas uduzimanje (isključivanje) karte znači baš oduzimanje. Prije 5 godina to je značilo da morate zvati i moljakati upravnika ili lokalnog političara da vam istu ponovo aktiviraju.

    Prije 4-5 godina bukvalno nikakvi znakovi upozorenja na stazama nisu stajali. Nisam siguran ni da je bila obilježena kategorizacija staza.
    Šestosjed do ove godine ja nikada nisam vidio da radi u punom kapacitetu. I gužve u redovima su bukvalno namjerno generisane. Valjda da se ode na "po jednu" dok se gužva ne razbije.

    Ski škole nisu imale nikakvu obavezu markacije djece. Danas je to moranje!

    Djeca svih osnovnih škola I. Sarajeva imaju besplatan ski pas.

    Na Jahorini prije 4-5 godina nije postojao sistem osnježavanja (žirfe to nikada nisu bile) danas je instaliran.
    Kalo funkcioniše nadam se da nikada nećemo imati potrebu da vidimo.

    Ja nemam insajderske informacije, ali priča se da je dobijanje statusa "ski instruktor" pooštreno. Ima upućenijih da ovo komentarišu.

    Ja sam uvijek poznat kao skeptik, kontraš, ali kada se nešto uradi kako treba onda to treba i reći.

    Jahorina sigurno nije najbolje skijalište na svijetu, ali je sigurno neuporedivo bolje nego što je bila prije 4-5 godina.

    Slazem se i kako si i mogao da vidis iz mog komentara sve sto si ti naveo i ja sam pohvalio, napredak je evidentan ali jos je tu MNOGO propusta i određeni potezi uprave su u najmanju ruku degutantni.

    Kad sam pricao s ljudima koji naplacuju, cilj naplate ulaza na planinu je ustvari nacin naplate koristenja parkinga i iz toga se odrzava parking sluzba sto je apsolutno u redu i na mjestu. Ako sam ja u hotelu koji ima svoj parking onda po toj logici ne trebam placati ulaz. Isto tako ako ja u jednom danu 2,3 puta prodjem kroz tu kapiju kako mi onda mozes 2,3 puta naplatiti ulaz? Nema logike.

    Unosenje u facu i striktna kontrola skipasa su previse. Ne kazem da ne treba vrsiti kontrolu ali ne na takav agresivan i nekulturan nacin. Kontrola kamikaza i budala na stazi je obaveza i hvala bogu da su napokon poceli da to rade.

    Cinjenica da ulaz (djete) u ski vrtic placas 20KM nije problem vec cinjenica da je to jednokratna ulaznica i da roditelj ne moze biti s njim vec i on mora platiti. E to je problem.

    Svi mi koji skijamo na jahorini znamo da je kvalitet staza uvjek bio boljka i jos uvjek je glavna mana jahorinskog skijanja.
    Pricano je milion puta na temu da omjer ponuda-cjena na Jahorini nije ekvivalentan i da ako se trazi kvalitetno skijanje, jahorina nije mjesto za to vec da je ona vise za druzenje i provod kao primarno a skijanje je sekundarno.

    To mi je i ovih 5 dana dokazalo.

    Sve navedeno su naravno moje licne obzervacije i vjerujem da ima i onih koji se ne slazu iz nekih svojih razloga.
    Izmenio/la Grazer; 18.01.2019 u 15:15.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #165
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Elem, sto ljudi sto cudi...MENI je sve mnogooo bolje. Da moze bolje -moze, hoce li biti bolje- videcemo..
    NEISTINA: "Svi mi koji skijamo na jahorini znamo da je kvalitet staza uvjek bio boljka i jos uvjek je glavna mana jahorinskog skijanja..." i molio bih da ne dovodite ljude u zabludu!
    NEISTINA: "
    Unosenje u facu i striktna kontrola skipasa su previse. Ne kazem da ne treba vrsiti kontrolu ali ne na takav agresivan i nekulturan nacin...." se odnosi na sprovodjenje POVREMENE kontrole nad otkucanim DECIJIM ski pasovima za osobe konstitucije neprikladne za deciji ski pas u 95% slucajeva pomenute kontrole, pri kojoj naravno da se kontrolor mora zagledati u osobu sa kacigom, kapom, naocarama, salom na glavi.
    NEISTINA: "
    Vlasnici hotela su misljenja da je evidentan pad skijasa na planini. Guzve na stazama su manje ali je broj gostiju isti. Podigli su cjene ski pasa i manje ljudi skija. Kaze vlasnik Lavine da samo oko 30% gostiju skija, ostali zimuju. Meni kao skijasu je ok da je manja guzva. Bio sam gore u jednom od jacih termina i osim poljica 6sjeda, nigde nikakve guzve nije bilo." ...pokusajte iznajmiti skije u Ski rentalu pa ce Vam biti jasno koliko ljudi skija. Pokusajte naci Ski instruktorea pa ce Vam biti jasno koliko ljudi uci da skija. Merilo moze biti poseta u prethodnim sezonama a u istom datumu, a to se smatram merodavnim oceniti jer sam na Jah svakih 7 dana, koja je DALEKO veca kako u smstajima tako i na stazama!
    Sve u svemu, razumem LICNE utiske ali ovo sam morao naglasiti jer nije u skladu sa cinjenicama!
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  6. #166
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Skijao sam pet dana na Jahorini za pravoslavnu novu godinu, prvi put nakon 3,4 godine. Evidentan je napredak i da se radi ali po mom misljenju nije to to...
    Nisam bio dugi niz godina, ali ovaj opis mi djeluje realan. Tito nas je učio da nas ništa ne smije iznenaditi, osim provjera ski passa, višestukih naplata parkinga i vrtića, cijene sezonskog ski passa u rangu austrijskih skijališta itd.
    Za ovih 20 godina skijanja po 25+ dana u sezoni u Austriji, još mi niko nikad nije tražio ski pass na provjeru. Niti poznajem nekog kome je tražen.

    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    Na Jahorini je u odnosu na prije 5 godina skoro potpuno ugašena disciplina "spust" jer danas uduzimanje (isključivanje) karte znači baš oduzimanje. Prije 5 godina to je značilo da morate zvati i moljakati upravnika ili lokalnog političara da vam istu ponovo aktiviraju.
    Hoćeš da kažeš da oduzimaju ski pass kad neko brzo vozi? Ili samo onima koji ugrožavaju druge kao kamikaze koji idu ravno i viču "čuuuuuuuvaaaaaaj!"?
    Ovo za upravnika i političare mi nije jasno. I treba da rade bez korupcije ili kako se to kod nas naziva "snalaženje".

  7. #167
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Ne volim sto uprava laze i prodaje maglu nama koji smo ovde vec preko 20 god i znamo sve.

    Intervju Dejana Ljevnaića, direktora OC Jahorina dnevnom listu Blic.

    ...ali ono što je uvek na prvom mestu i što je najvažnije svakom skijašu su besprekorno uređene staze dobro uvezane sistemom žičara i ski-liftova...WTF?
    .... I upravo smo prvo to uradili na Jahorini, skoro sve staze smo rekonstruisali i izgradili nove blage, široke skijaške staze po FIS standardima...WTF?
    ...Tako da sada Jahorina važi za skijalište sa najboljim odnosom cene i kvaliteta jer za najjeftiniji ski-pas u regionu možete uživati na 40 km odlično pripremljenih staza sa najboljom podlogom, odnosno mešavinom prirodnog i veštačkog snega....WTF?
    ...uredili i automatizovali parkinge, tako da svi koji dođu mogu da parkiraju svoj auto i da odmah krenu na stazu, što ne postoji ni u jednom skijalištu u Evropi ni u okruženju...WTF?
    ...Moj tim i ja radimo fanatično po čak 16 sati dnevno. Za sada rezultati su izvanredni, za prvih 44 dana rada prihodi su premašili 2.000.000 KM, što je porast veći od 50 odsto u odnosu na prethodnu rekordnu sezonu...WTF?


    U nekoliko redova ono najlosije je predstavio kao najbolje. Kao da citam neki politicki interviu o situaciji u drzavi i stalna repeticija kako je sve super, najbolje i rekordno. Vredja inteligenciju.
    Ne znam odakle izvlace ove cifre o profitima kad je evidentno da je prisutan smanjen broj skijasa. Dobro znam sta su jahorinske guzve i sad u udarnom terminu (pravoslavna nova) nikakve guzve nije bilo. Pa ako je sad nema, kad ce biti i kako ste onda oborili sve rekorde. Evidentno je rast cjena ali isto tako i smanjen broj skijasa.
    Ne razumem s kojim regijonom se poredi? Kopaonik ili Slo skijalista? Svi imaju bolje staze o Jahorine.

    Cjena u ugostiteljskim objektima su druga prica i koliko su i njih podigli a kvalitet hrane nula. Znam da nije u nadleznosti OC ali ugostitelji prate raste cjena a kvalitet stagnira.

    Mozemo do sutra ovako.

    Kao sto sam rekao, za mene licno je jahorina opcija uz dobro drustvo i varijanta kratkog skijanja (2,3 dana). Za sve ostalo TRENUTNO nema ni kvalitet niti kvantitet. Videcemo sta buducnost nosi.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #168
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nisam bio dugi niz godina, ali ovaj opis mi djeluje realan. Tito nas je učio da nas ništa ne smije iznenaditi, osim provjera ski passa, višestukih naplata parkinga i vrtića, cijene sezonskog ski passa u rangu austrijskih skijališta itd.
    Za ovih 20 godina skijanja po 25+ dana u sezoni u Austriji, još mi niko nikad nije tražio ski pass na provjeru. Niti poznajem nekog kome je tražen.
    Slazem se. Hvala bogu, u zivotu sam imao srecu da proskijam veliki deo nasih susjednih drzava i nikada nisam doziveo da me kontrolisu a kamoli na nacin na koji to rade na jahorini. Kolega koji je bio samnom, kaze da su njega 5 puta dnevno kontrolisali. Kaze nakon drugog sam ih poceo slati u PM. Samo mi se u facu unese i kaze daj ski pas.
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #169
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Evo ko bude hteo u februaru kad kazem SAD idemo zajedno pa neka "oceni" celokupno skijaliste!
    I sam idem svake godine negde na 7 dana FRA najcesce, ali provedem i 20-tak dana na Jahorini i smatram da za novac koji placam za SkiPass na Jahorini dobijam to sto sam platio u odnosu na ponudu koju imam u okruzenju. Svakako da ima bezobrazluka tipa karte za Ski vrtic, parking... ali se nadam da ce biti ispravljeno...
    Kontrolu Ski passa sami smo prouzrokovali, odnosno ljudi koji na svaki nacin pokusavaju izigrati sistem aza sitne novce..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #170
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Intervju Dejana Ljevnaića, direktora OC Jahorina dnevnom listu Blic.
    Gledao sam par njegovih intervjua i mogu reći da tu priču mogu da pokusaju samo oni koji ne znaju puno o matematici (dužina staza) niti kako je na zapadnim skijalištima.

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Kao sto sam rekoa, za mene licno je jahorina opcija dobro drustvo i vikend varijanta. za sve ostalo TRENUTNO nema kvalitet. Videcemo sta buducnost nosi.
    Noćni život kakav nudi Jahorina, druga skijališta nemaju. Ako koga interesuje takva zabava, naravno.

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    ... i smatram da za novac koji placam za SkiPass na Jahorini dobijam to sto sam platio u odnosu na ponudu koju imam u okruzenju.
    Slažem se. Da ga imam na sat vožnje od kuće, vjerovatno bih bio zadovoljan. Ovako, vozio 4 sata zimi do Jahorine ili do Austrije, isto mi je. Dok djeca nisu odrasla i dok su htjeli sa nama na skijanje, ski pass nas je u prosjeku izlazio oko 12€ po glavi, a i smještaj isto toliko. Počev od oktobra na Moeltaller glečeru, skijanju na 5 - 6 skijališta Koruške od januara do kraja aprila (ski pass vrijedi za 30 skijališta) i skijanjem u maju na već spomenutom glečeru.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •