Strana 43 od 63 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 421 do 430 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #421
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    “Cilj nam je da dobijemo mondensko skijalište sa najboljim smještajem, dok će hoteli nižih kategorija i hosteli biti na Palama”

    https://www.capital.ba/oc-jahorina-i...iliona-maraka/

  2. #422
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    “Cilj nam je da dobijemo mondensko skijalište sa najboljim smještajem, dok će hoteli nižih kategorija i hosteli biti na Palama”

    https://www.capital.ba/oc-jahorina-i...iliona-maraka/
    "...i zice i instalacije cemo paliti po potrebi MonDena, a "ovima" nizih kategorija redovno cemo naplacivati parking."
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #423
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    "...i zice i instalacije cemo paliti po potrebi MonDena, a "ovima" nizih kategorija redovno cemo naplacivati parking."
    Očekuj duplu cijenu parkinga kad naprave gondolu iz Pala. Ili čak možda zabrane aute na planini, osim onih crnih sa blinkerima.
    A mondencima nisu ni bitne žice i instalacije. Njima je bitno da budu viđeni. Rijetki među njima koji vole skijanje se iskijaju po Austriji i Francuskoj (gdje ih niko poznat ne vidi), pa onda dođu da se mondenišu među poznatim facama.

  4. #424
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Očekuj duplu cijenu parkinga kad naprave gondolu iz Pala. Ili čak možda zabrane aute na planini, osim onih crnih sa blinkerima.
    A mondencima nisu ni bitne žice i instalacije. Njima je bitno da budu viđeni. Rijetki među njima koji vole skijanje se iskijaju po Austriji i Francuskoj (gdje ih niko poznat ne vidi), pa onda dođu da se mondenišu među poznatim facama.
    Sve mi je to jasno...Poznati su mi sa Kopaonika, nego racunica da ih ima toliko da ce cela Jahorina od njih "ziveti" nesto mi sumnjiva..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #425
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Elek se tu nespretno izrazio, "mondensko" je zaista loša riječ. Ja bih radije podijelio skijališta po visinama, tako bi staze sa Ogorjelice, Šatora bile visoka zona, Skočine (Prača), Stupanj srednja, a Stambločić i Ravna planina niska zona.
    Napravio sam mapu sa pregledom većine ideja razvoja Jahorine za koje sam ikada čuo. Posebno bih istakao zapostavljena skijališta Stambolčić i Stupanj koja danas nisu u funkciji, jer je moj otac naučio skijati na Stambolčiću, a ja na Stupnju.
    Opet sa naglaskom na razvoj ljetnjih sadržaja, intersantna bi bila obnova stare uskotračne pruge, koja bi povezivala sve zanimljive lokacije na Palama sa skijalištima.

    Istocno Sarajevo ski razvoj.jpg

  6. #426
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @kohi sve je to lepo ali, svaki put ista prica...iskljucuju se instalacije, parking se naplacuje punom cenom... nije u redu, u najmanju ruku, "stedeti" na struji dok traje sezona i negde tamo kao fol sabiras dane skijanja i postavljas rekorde iz godine u godinu..JA se spremih krenuti i onda vidim readi samo sidro na Policama a na Bijelasnici u pogonu 2/3 instalacija i staza u isto vreme..snega ima-nije do njega vec nema MonDenaca pa hajd onda ko jbe Skijase..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #427
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    @kohi

    Nisam znao za skijalište Stambočić, hajde molim te napiši malo o tome kada stigneš.

    Što se obnove pruge tiče, mislim da već ima neki projekat izgradnje biciklističke staze u prvoj fazi od Kozje čuprije do Pala, koja bi se ja mislim bez problema produžiti do Stambolčića, ja mislim da tamo dalje nema mostova koji traže obnovu

  8. #428
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @kohi
    Ovaj dio u sredini tvoje karte označen kao "Staze na Ravnoj planini" se odnosi na buduće staze za nordijsko trčanje tj. langlauf? Duž prosječene trase za gondolu od jezera iznad skijališta Ravna planina do Vučka je horizontalna udaljenost preko 5000m, a visinska razlika je samo 240 m. Prosječan nagib je ispod 5%. Tek sad mi je jasno kako je Ravna planina dobila ime. Osim ako izohipse na Google Maps ne lažu:

    Capture2.jpgCapture1.jpg

  9. #429
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    @inskk, o Stambolčiću imaš i na ovom forumu
    https://www.skijanje.rs/forum/showth...Stambul%E8i%E6

    Uglavnom to je stanica uskotračne željeznice poslije Pala, kad se izađe iz istoimenog tunela, Jahorinska planina Hodža, u vrijeme poslije drugog rata tu je postojao đački-planinarski dom u kome je pola Sarajeva naučilo da skija. Negdje na Palama je bila i skijaška skakaonica, čak su i ta takmičenja bila vrlo posjećena i popularna. No, kad je pruga ukinuta ta pogodnost je nestala. Asfaltirani uski željeznički tunel je dugo bio jedina veza sa Palama, sve dok nedavno nije izgrađen automobilski sa dvije trake. Kasnije je taj dom i stazu koristio valjda fakultet sporta, sve dok nije izgorio, a oprema, ljudi i tradicija prešli na skijalište Ravna planina.


    Nagib trase - RP.jpg

    @stekan, evo iz googla i profil trase. Vjerujem da OC još nije usvojio konačno rješenje, koliko sam čuo rade studiju koja treba da razriješi raznorazne nedoumice. Ovako po šturim izjavama pominju se međustanice, različiti kapaciteti, brzine pojedinih stanica. Liči da će od nove obilaznice do staze Ogorjelica biti brža gondola, a od Obilaznice do ski centra Ravna planina sporija. Od Vučka do obilaznice se može napraviti klasična plava staza uz neki ski lift, pa od obilaznice do Malog Javora opet ski lift (tu je i predivna valjda zaštićena šuma), a onda lagani long-lauf nizbrdo koji se i preporučuje starijim osobama. Taj nagib najviše liči na neki vezni put poput onog sa 6 na 6b na Skočinama. Veći problem od nagiba je što je to zapravo vrlo prostrano šumsko gazdinstvo, gdje se stotinama godina sječe i zanavlja šuma, bez dobrih puteva potpuno nenastanjeno, čak je i ono što je bilo na Saračevim poljima nestalo. Ovo ispod Vučka do obilaznice će progutati za tili čas, ali dalje je zaista problem sa održavanjem. Opet, gondola i staza uz godnolu su različiti projekti i nije nužno da se grade u isto vrijeme.


    Zanimljivo je i šta će se u slijedeće tri godine dešavati na Skočinama. Kad se izgradi hotel Jahorina ("mondenski") ponovo će jako zaživjeti gornji dio planine, ali i staze ispod, na kojima izgleda da planiraju i ubrzanje postojećeg šestosjeda, veće akumulaciono jezero, sankalište, ski lift, gondolu Prača, nove staze i obnovu napuštenih. Sve to ukazuje da će biti i nekih hotela na dnu Skočina, jer je sad taj kraj blago reći pust.

  10. #430
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sve to zvuči lijepo, ali za postojeći smještajni kapacitet nedostaje još ovoliko staza koliko ih sad ima. Da se mene pita, zabranio bih gradnju bilo kakvih novih smještajnih objekata na planini.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •