Strana 45 od 63 PrvaPrva ... 35434445464755 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 441 do 450 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #441
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ništa ne brigaj. To je samo proces privatizacije. Uz primjenu alternativnih balkanskih metoda.


    Finalni cilj
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #442
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Znam za ovu situaciju odavno. Jedan od akcionara je moj dobar prijatelj i ovo se radi s ciljem izvlacenja novca od strane odredjenih ljudi preko OC Jahorina. Nema nikakve sanse da, bez obzira koliko da podignu cjene za sledecu godinu, jahorina moze namiriti dovoljno novca da vraca kredit. Cjena investicije u gondolu je realno oko 3,4 puta manja ali nalog je da se ide s tom cifrom. Kao sto se i vidi iz teksta, vecina akcionara je bila protiv ali je Ministar rekao da moze. Kad jahorina ode u sunovrat, mozda za par godina podignu optuznicu protiv njega kao sto je sad protiv Djombica.
    Nemam "prijatelje" medju akcionarima, poznajem mnogo dobrih i jednostavnih Jahorinaca, kojima, eto na zalost, upravljaju ti "prijatelji akcionari", a koji, svi do jednog, nemaju ama bas nikakv osecaj niti razumevanje za Planinu...i sad kad promislim, lepsa mi je Jahorina bila pre 15 godina od ovog sad kamaranja betonskih kvadrata na svakom cosku...
    Ona prethodna generacija, sad vec skoro izumrlih Stvaralaca Planine, ili se prevrce u grobu ili zmuri jer Zlo ocima gledati ne moze...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #443
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Danas sam saznao da se na Jahorini otvara Salomon shop. Ne znam na kojoij tacno lokaciji, znam da je u vlasnistvu Juventa sport
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #444
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    GONDOLA PALE-JAHORINA
    Tender za izgradnju gondole Pale-Jahorina biće raspisan u narednih 20 dana.

    JAHORINA
    - Ovaranje ski sezone 1. decembra 2022.

    - Najvažniji novitet na skijalištu je kupovina najmodernijeg sistema za osnežavanje „snou fektori“, koji omogućava skijanje i na plus 15 stepeni.

    - Urađena je dodatna rasveta ski staza, pa ćemo imati trasu od pet kilometara za noćno skijanje.

    - Nova stazu za sankanje a jedan lift radiće samo za tu namenu.

    - Za ovu sezonu biće završen i novi snoubord park,

    - Ski tunel koji će omogućiti lakši prelaz sa izlaza saš estoseda Skočine ka delu staze 6a, na kojem su nešto slabiji skijaši često imali poteškoće pri spuštanju.

  5. #445
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Šokantna inovacija: "Vlada Republike Srpske prihvatila je inicijativu iz Olimpijskog centra Jahorina da se na ovoj planini plaća posebna taksa iz koje će se finansirati sistem za osnježavanje i vertikalni transport": https://www.capital.ba/skijasi-na-ja...lacati-snijeg/

  6. #446
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Da, za ovo sam vec odavno cuo. Znaci od sledece godine na Jahorini pored boravisne taxe ce se placati i taxa za kosristenje ski centra. Cuo sam da ce biti 4KM po osobi dnevno. Uvjek se pricalo da ljudskoj gluposti nema granica a kada je jahorina u pitanju, to se tako lepo manifestuje
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #447
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kad razmislim, ima to i smisla, u jednu ruku. Trebaju staze biti pokrivene snijegom i žice da se vrte. Zbog štimunga. I to treba naplatiti od svih koji dođu, skijali oni ili ne. Jahorina već godinama nije skijalište već zimovalište za elitu. Tamo se ide da budeš viđen po restoranima i noćnim klubovima, a onda kod kuće pričaš "ala sam se naskijao...".

  8. #448
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    A dokle je Jahorina? Mislim, da li će se ta taksa naplaćivati i u Palama i na Dvorištima? Šta su zamislili, da pospiješe izgradnju smještaja u Palama ili samo da zarade?

  9. #449
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Valjda neće zaboraviti i dnevne skijaše, pa je red taksu naplatiti zajedno sa parkingom.

  10. #450
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ako to znači da će sve staze biti spremne i raditi celu sezonu, onda okej. Ali naravno ovo će biti samo uzimanje novca ljudima bez ikakvog pokrića i za sopstvene potrebe pojedinaca.
    Nešto poput takse za ulazak u nacionalni park Kopaonik...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •