Strana 61 od 63 PrvaPrva ... 11515960616263 PoslednjaPoslednja
Rezultati 601 do 610 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #601
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Sasvim sam se fino skijao u prvoj polovini februara u Madoni (opet ja o Madoni, izvinjavam se, ali poučno) , dnevne najviše temperature od 9-16 C, sneg nije padao mesec dana i više. Staze dobre, ako se izuzmu one koje su baš pod suncem ili izložene skijaškoj navali, a i tamo može da se skija.

    Sneg može da se napravi da ga ima čak i tamo gde je preko 150 km staza, ali stvar je u tome što se vrlo malo topi. Ne znam u čemu je stvar, neki to objašnjavaju time što ga mešaju sa nekim azotnim supstancama, to sam video na Kopaoniku pre nekog broja godina, za takmičenje posipaju stazu veštačkim đubrivom.

    Mislim, bio sam ja i na Jahorini, da ne kažete da je oftopik.

  2. #602
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Na sajtu OC Jahorina kamere ne rade (barem na mom racunaru). Na nekim sajtovima vidim da danima nisu azurirane. Ovo im je bas jadno ako misle da ovako obmanjuju ljude
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #603
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ne znam otkud to da je Južni Tirol nešto senzacionalan bio ove godine. Bio sam od 3. do 10. februara, snega vrlo loše, po osunčanim padinama nema uopšte. Plus temperature dnevne preko 10 stepeni. Druga je stvar što su Talijani vredni pa naprave snega po stazama da se skija bez problema.

    Čitao sam da je prošli vikend napadalo da su morali da otkazuju takmičenja, možda dovoljno da nadoknadi sezonski prosek, za 30-godišnji ne verujem.
    To su zvanicni podaci meteoroloskih sluzbi. Zima se meteoroloski zavrsila 1.3. pa se sada podvlaci crta. To sto je palo duplo vise snega od 30-godisnjeg proseka nazalost ne znaci da je svih 90 dana na svih 7400 Km kvadratnih sve bilo belo. Taj period kraj januara do sredine februara je bio najsuvlji i najtopliji, ja sam bio u Suldenu i Schonebenu nedelju dana posle tebe i bilo je 10+ stepeni i snega ispod 1200m ni od korova, ali je zato posle toga palo jako puno snega. U toj istoj Madoni poslednje dve nedelje sneg pada gotovo svaki dan i trenutno se navodi da ga ima preko 1.5m sto se vidi i na kamerama. Te trke su otkazane u San Pelegrinu pre dva vikenda, tada je bio zavejan i Brener autoput, pola dana nije bio prohodan sto se nije skoro desilo. Od tada stalno dodaje i koliko vidim narednih dana bice jos snega.

  4. #604
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Na sajtu OC Jahorina kamere ne rade (barem na mom racunaru). Na nekim sajtovima vidim da danima nisu azurirane. Ovo im je bas jadno ako misle da ovako obmanjuju ljude
    Ja gledam na yt:
    https://www.youtube.com/watch?v=gdcARMQ1t5Y

    Ali se desi da i tu isključe nekad, tj da puštaju neki deseti datum. Ali u najvećem procentu rade u toku godine tako da se može videti stanje.

    Sve u svemu, sada kad sam se vratio da napišem da je tužno videti planinu u februaru u onakvom stanju kakva je - prazna, bez ljudi, bez snega, blatnjava... Nadam se da se ovako tužna sezona neće ponoviti, ne znam šta drugo da kažem...

  5. #605
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Za vas koji ste skijasi sa duzim stazom. Da li se secate da je bila ovakva sezona sa malo snega kako na Jahorini tako i na Kopoiniku? Bar u Februaru i Martu.

  6. #606
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Za vas koji ste skijasi sa duzim stazom. Da li se secate da je bila ovakva sezona sa malo snega kako na Jahorini tako i na Kopoiniku? Bar u Februaru i Martu.
    Bila je zima 1983/84 do otvaranja Olimpijade, a onda je istreslo preko metra. Tome se sad ne treba nadati.
    Ovo je februar 1985:
    Jahorina feb 1985.jpg

  7. #607
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Bila je zima 1983/84 do otvaranja Olimpijade, a onda je istreslo preko metra. Tome se sad ne treba nadati.
    Ovo je februar 1985:
    Jahorina feb 1985.jpg
    Maestralna slika staze Rajska vrata gde se danas nalazi cetvrerosjed Stevo, jel iz tvoje licne arhive?

    Licno ne pamtim ovakvu sezonu na Jahorini, nikada. A skijam na jahorini skoro 30god (od ove cifre me strah)

    Oni realno nisu ni imali sezonu. Pola planine nije nikako pustano u pogon a ova druga polovina je na radila u nikakvim uslovima.

    I danas opet Ljevajic objavi "jubilarno 100 dan kako skijaliste radi" i poziva da se dodje i uziva i postavlja neke slike idealnih vremenskih uslova. Da smo normalna pravna drzava, odes gore pa udaris tuzbu zbog obmane
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #608
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Stevo, jel iz tvoje licne arhive?....

    ....I danas opet Ljevajic objavi "jubilarno 100 dan kako skijaliste radi" i poziva da se dodje i uziva i postavlja neke slike idealnih vremenskih uslova. Da smo normalna pravna drzava, odes gore pa udaris tuzbu zbog obmane
    Taj na slici sam lično i osobno.

    A za ovo drugo, skontao sam da je bitan detalj "najmodernije u regionu". A to je bitno da bi se apartmani prodavali. A skijanje? Evo kucam ovo na šestosjedu Kornock Bahn.


  9. #609
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Za vas koji ste skijasi sa duzim stazom. Da li se secate da je bila ovakva sezona sa malo snega kako na Jahorini tako i na Kopoiniku? Bar u Februaru i Martu.
    Teško je porediti jer na stazama sada ipak ima i veštačkog snega, čega pre nije bilo. Ja isto pokušavam da uporedim, pa pamtim da sam na Jahorini skijao možda i po gorim stazama, ali je bila polovina marta a ne februara i, bitno, tada nije bilo veštaka. Rekao bih ipak da, što se ukupnih padavina tiče, ovakve zime nije bilo.

  10. #610
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    На ИнфоКопу има једна добра статистика која нам даје поређење за последње 22 године: https://www.infokop.net/index.php?op...k=view&id=1355. Приближно лоша година је била 2010/2011

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •