Strana 42 od 63 PrvaPrva ... 32404142434452 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 411 do 420 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #411
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Nisam doduse zvao taxi-sluzbu ali sam saznao da je oko 30 KM.

  2. #412
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2004
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Da li je ove godine uopste radio gornji, crni deo, staze 6a (Zenski olimpijski spust)? Prema Ski infu, sve staze rade???

  3. #413
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2004
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Greška....Mislio sam na stazu 6b... da li je radila ili da li neko zna da li će raditi?

  4. #414
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    dosta je pisano o ovome, pogledaj poruku #379 i oko nje

  5. #415
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Vratih se s 7 dana skijanja na Jahorini pa par utisaka. Sto se tice izgradnje novih zica i staza, nemam nekog prigovora. Vidi se da je sve brzinski uradjeno i da nije komplet zavrseno ali da sluze svrsi, sluze. Trnovo fina staza za pocetnike, mana sto se tesko dolazi do nje. Kada gondola ne radi opcija je samo pjesice uzbrdo nakon sto se izvucete tanjirom Poljice. Nisu regulisali to pa je malo teze doci. Mi koji nismo zeleli bas pjeske uzbrdo smo probali naci precice kroz naselje sator pa smo malo i zalutali Nema nikakvih oznaka ili zvanicnog puta za do staze.
    I dalje nabolje staze su na Olimpiku i Zelji, ovaj novi sestosjed se fino uklopio. Tu su bile i najmanje guzme i staze su u najboljem stanju (tvrde).
    Staze kao i uvjek na jahorini, prijepodne ok, posle podne katastrofa.
    Ono sto me najvise nerviralo i sto ce biti i ponajveci razlog mog napustanja jahorine kao ski odredista su guzva i cjena. Jesu oni uspjeli smanjiti guzve cekanja na ulazu na zice ali zato su guzve na stazama neprihvatljive. Divlja gradnja na jahorini je dovela do toga da su povecani kapaciteti smjestaja, povecani su kapaciteti transporta ali nisu povecani kapaciteti na stazama. Na stazama je stanje kao u mravinjaku i tu nema nekog skijanja. Pokusam uski ili siroki vez i moram odmah prekidadi jel vec neko ide u mene ko ima problem s kontrolom kretnje. Katastrofa. U jednom trenutku sam se zapitao da li oni ikada vode evidenciju o broju skijasa na stazama taj dan i da li su premasili kapacitet?
    Pored toga cjene. Cjene ski pasa, cjene ski skola i cjene u restoranima. Ne svim restoranima (neki su jos uvjek prihvatljivi) ali recimo olimpijskibar je smijurija. Pica+ustipci s kajmakom+2casa+2soka=65KM! Cjene djecje ski skole su 30EUR cas i to je to. 2 casa 60EUR i tako dalje. Nema popusta nema dogovora, to su cjene. Toliko nisam placao ni u Austrijiu za ski skolu. Prozvao sam 10 ski skola i instruktora da se pokusa napraviti neka grupa pa da bude popust i nista, niko nema grupu.
    Mislim da sam najmanje nas jezik cuo i nasih BiH tabli video. Slovenci vladaju, posle njih hrvati. Puno mađara, Slovaka, Engleza. Srbijanci su tu standardno.
    U subotu nastup Prijovicke u hotelu Vucko (taj vikend je bio totalni haos od guzve na stazama) i ladno 200KM karta Za Tinu Tarner, Stinga i Linkin Park sam placao po 25 ili 30EUR. Cuj Prijovicka 200KM. Najbolje od svega sto je Vucko bio krcat.
    Ukratko, kvalitet skijanja na Johorini je u padu, previse se gradi i cjene se previse dizu. S odlaskom korone odlazim i ja s Jahorine
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #416
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Gde si plaćao Stinga 25 EUR, u Sarajevu sad oko stotke
    Elem, vidim da Olimpik trenutno ne radi, radila je ovih dana?
    I zar se dešava da gondola Poljice ne radi? Meni je Trnovo jedino za baš početnike, inače ne vidim što bi neko pored svih staza skijao baš tu

    Za povećanje cena si u pravu sve. Što se tiče kapaciteta, kapacitet je ok dok god ima mesta u džepovima, to je valjda svuda tako

  7. #417
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    Gde si plaćao Stinga 25 EUR, u Sarajevu sad oko stotke
    Elem, vidim da Olimpik trenutno ne radi, radila je ovih dana?
    I zar se dešava da gondola Poljice ne radi? Meni je Trnovo jedino za baš početnike, inače ne vidim što bi neko pored svih staza skijao baš tu

    Za povećanje cena si u pravu sve. Što se tiče kapaciteta, kapacitet je ok dok god ima mesta u džepovima, to je valjda svuda tako
    U Becu pre 10 god
    Olimpik nije samo u ponedeljak radio zbog veliko vjetra. Tad nije i gondola poljice radila. I u utorak su gondolu Poljice tek kasnije pustili u pogon (ako se ne varam posto sam odmah pobjegao s Poljica). U Trnovu je staza uvjek cvrsta posto je uvjek hlad. Za jedan brzinski spust (siroki karving) odlicna staza
    Jahorina trenutno ubi kes ali gubi ljude kojima je stalo do skijanja.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #418
    Junior Member
    Datum registracije
    06.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Prvi put idem na Jahorinu za par dana. Već duže vreme gledam mape, kamere, prognoze, itd.

    Vidim da staza 6b - Skočine ne radi, a deluje mi da bi to mogla biti najlepša i najduža deonica za skijanje. Koji je razlog njenog zatvaranja s obzirom da snega ima dovoljno?

  9. #419
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od remark78 Pogledati poruku
    Prvi put idem na Jahorinu za par dana. Već duže vreme gledam mape, kamere, prognoze, itd.

    Vidim da staza 6b - Skočine ne radi, a deluje mi da bi to mogla biti najlepša i najduža deonica za skijanje. Koji je razlog njenog zatvaranja s obzirom da snega ima dovoljno?
    Najmanja nadmorska visina, nema sistem za vestacko osnezavanje, kamenja na stazi a temperature vec nekoliko dana u + uz ponekad kisu i jugo...sve u svemu dvosedom Ogorijelica na vrh pa sastavite od njega na "srednju" stazu Skocine, vodite racuna da je sigurno teska, mokra i razrovana u dnu...I to spustite 3 puta odmah ujutro i bezite onda na neke vislje..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #420
    Junior Member
    Datum registracije
    06.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Hvala lepo na informacijama!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •