Strana 32 od 63 PrvaPrva ... 22303132333442 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 311 do 320 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #311
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Stvarno prvi put čujem da se vrednost žičare iskazuje po dužnom metru.

    A što se Lajtnera tiče, ne znam u čemu je problem, to je firma broj 1 u tom poslu.

  2. #312
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Dalo bi se nepotrebno diskutovati ko je no. 1, Lajtner ili Dopelmajer. Bolje je što je Lajtner dobio posao i zbog održavanja, godišnjih remonata, rezervnih delova, obučenosti ljudi, ... Bitno je da se gradi i radi, pogotovo na delu Rajske doline koja ima idealne terene ali je neiskorišćena.

  3. #313
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    A gde ide ova nova zica? Koju stazu prati?
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #314
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Po logici bi trebalo biti naspram (u produžetku) žičare Prača, spojiti stazu Olimpik i Praču bi imali jedinstveni i neponovljiv užitak. Mislim da se sa ovim neće završiti, sledeći korak je uređenje olimpijskog spusta što bi bio vrhunac za Jahorinu. Sledeće godine ako urade i ski lift kod naselja Šator biće ono čime se sada hvale, oko 50 km staza

  5. #315
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Po logici bi trebalo biti naspram (u produžetku) žičare Prača, spojiti stazu Olimpik i Praču bi imali jedinstveni i neponovljiv užitak. Mislim da se sa ovim neće završiti, sledeći korak je uređenje olimpijskog spusta što bi bio vrhunac za Jahorinu. Sledeće godine ako urade i ski lift kod naselja Šator biće ono čime se sada hvale, oko 50 km staza
    Ne znam šta im je toliki problem taj olimpijski spust da osposobe. To bi mnogo značilo i u smislu marketinga i u smislu samog sadržaja. Ove godine nije moglo ni teoretski tuda da se spusti, čak mi je izgledalo da su namerno raskopali sneg da bi bilo neprohodno.

  6. #316
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ja se ne sećam da je IKADA moglo tu da se spusti

  7. #317
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Dalo bi se nepotrebno diskutovati ko je no. 1, Lajtner ili Dopelmajer. Bolje je što je Lajtner dobio posao i zbog održavanja, godišnjih remonata, rezervnih delova, obučenosti ljudi, ... Bitno je da se gradi i radi, pogotovo na delu Rajske doline koja ima idealne terene ali je neiskorišćena.
    Битно је, али улагања не одговарају баш свеукупном економском стању и приоритетима у Републици Српској. Јахорина не смије бити само скијалиште и зимовалиште, да би опстала и била корисна мора бити "цјелогодишња планина".
    Овогодишње ски актуелности и најаве за мене имају смисла једино ако је циљ рјешавање и ублажавање "шпиц гужви", као и реализација нових капацитета стаза.

  8. #318
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Još da porade na načinu poslovnog razmišljanja, da ne kažem mentalitetu, a ne da se na zvaničnoj FB stranici objavljuju ovakvi tekstovi: "Skijanje na 110cm snijega i svih 46km ski staza i ovog vikenda. U planu je da u pogonu, 20. i 21. marta, budu sve instalacije vertikalnog transporta ali i noćno skijanje u terminu od 18:00 do 21:00 čas!"
    Najava da će sve žičare kao i noćno skijanje raditi za vikend! Ispada da to ne treba očekivati radnim danima.

    Poredeći sa zapadnim zemljama: cijena ski passa je upola manja, struja u BiH je upola jeftinija, a cijena radnika je više puta manja. U prevodu, ako se isplati na zapadu da sve žice uvijek rade, mora se isplatiti i na Jahorini. A ne da skijaši razmišljaju: "da li mi se isplati ići na duži period jer neće sve žice raditi...". Doduše, ne privlači ni ono "46km ski staza" znajući da ima oko pola od navedenog.
    Bez obzira na spomenuto, Jahorina je napokon prevazišla status odličnog zimovališta (noćni život) i postala ozbiljno skijalište, te još samo malo nedostaje da se može ravnopravno porediti sa zapadnim skijalištima. Prvi korak u tome je da skijaši znaju da kad kupe ski pass, da su ga kupili za sve staze i sve žičare u svim danima u sedmici.

  9. #319
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ne znam šta im je toliki problem taj olimpijski spust da osposobe. To bi mnogo značilo i u smislu marketinga i u smislu samog sadržaja. Ove godine nije moglo ni teoretski tuda da se spusti, čak mi je izgledalo da su namerno raskopali sneg da bi bilo neprohodno.
    Misljenja sam da, u odnosu na sve vec preduzeto na stazama, Spust staza nije cilj niti je zele..traze nacin ublaziti je jer celo skijaliste je preuredjeno u tom pravcu..sto vise plavih staza eventualnbo neka crvena za , statisticki gledano, veci broj skijasa prvenstveno porodicne.
    Sto se tice nove zice najlogicnije bi bilo produziti sestosed Skocine (Praca) na Zelju odn Olimpik sa medju stanicom na sadasnjem izlazu sestoseda. E sad, logika sa time nema veze.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #320
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Јасна је предност запада, али и тамо смо доживљавали угашене жице, затворене стазе...
    Не рехабилитује то ОЦ Јахорину, но не бих рекао да је све неоправдано затворено.
    У интервјуима са управом ОЦ-а сам чуо да јесте план обнова стазе женског спуста, а најављени шестосјед и сидро у зони Рајске долине можда и јесте реализација бољег покривања Жеље, Олимпика и уопште тог врха. Ова година би нам требала то и открити.
    По овоме што сам ја видио направљен је велик квалитативни напредак са стазама (подлога, геометрија, сигурност). Уосталом, највећи дио њих некад и није био званичан.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •