Rezultati 1 do 10 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

Tematski pogled

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Skijao sam pet dana na Jahorini za pravoslavnu novu godinu, prvi put nakon 3,4 godine.
    Evidentan je napredak i da se radi ali po mom misljenju nije to to. Iz komunikacije s vlasnicima hotela i ski instruktorima neka moja razmisljanja su potvrdjena tako da za mene Jahorina i dalje ostaje lose skijaliste i vise mjesto za zabavu i druzenje nego skijanje.

    Da su sirili i ravnali neke staze, jesu i vecinom je to ok. Napravili su dosta spojnica/putica tako da nema vise divljeg prelazenja s staze na stazu. Sve su staze uredno oznacene. Generalno, novih nekih staza nema.

    Ono sta je takdoje evidentno je kolicina kontrole ski pasa na stazama i na ulazu u ski lift. Ono nigde doziveo nisam da neko stoji na ulazu u ski lift i stalno trazi od ljudi da pokazuju ski pas. Za pet dana koliko sam gore bio, barem dva puta dnevno su me zaustavljali i to je bas katastrofa i za mene licno odbojno. Taj pokusaj da se maksimalno izvuce novac je za mene licno jako ruzan.

    Ono sto mi je najvise smetalo, kao nekom ko ima klinca koji tek uci da skija su ski vrtici. Napravili su dva poligona (ski vrtica) i za njih se naplacuje ulaz 20KM za djecu i 5KM za odrasle. Ta karta vazi za samo jedan ulaz. Ako izadjete s detetom na pauzu, rucak ili da dete popodne odmori pa zelite da se vratiti, morate novu kartu kupovati. To je bezobrazluk. Slao sam klinca i u inostranstvu u ski vrtice i nista se nigde nije placalo. Platis instruktora i dete ide s njim. Nema dodatnih troskova. Opet pokusaj dodatnog izvlacenja novca. Osim trake za djecu i blage staze za sanjkanje i spustanje, nema nikakvog sadrzaja. Sta tu kosta 20Km pitam se.

    Za mene kao skijasa, najlosija strana svega je kvalitet pripreme staza, ako se uopste i moze pricati o tome. Kvalitet staza je nula. Izadjes u 9 na stazu, do pola 11 je to vec razrovano. Gore na vrhu je ili poledilo ili je vec progledalo, nije bitno koje doba dana. To mi nikako nije jasno. Kao sto sam rekao, pricao sam s ljudima koji su gore i kazu oni sami da je to najveca boljka i da nasi ljudi koji rade pripreme bolje ne znaju. Oni generalno ne rade nikakvu pripremu vec samo poravnaju snjeg. Sto se tice staza, jahorina i dalje ostaje divlja.

    Cjenu ski pasa za ovo sto Jahorina nudi necu komentarisati kao ni cinjenicu da jednodnevni ski pas kosta 45KM a poludnevni 40KM. Gde je tu logika?
    Naplata ulaza na planinu 5KM. Ok ali nacin na koji oni rade katastrofa. Prvo naplacuju samo za jednu polovinu planine. Drugo, traze da platis za svaki ulaz a ne za jednodnevni. Posto sam bio u Hotelu Lavina (za taj deo se naplacuje), moram sam u par navrata da se spustim do Poljica i svaki put kad se vracam on trazi da platim. Da se nisam svadjao, jedan dan sam mogao skoro 20Km samo na ulaz tj, u mom slucaju prolaz dati.

    Vlasnici hotela su misljenja da je evidentan pad skijasa na planini. Guzve na stazama su manje ali je broj gostiju isti. Podigli su cjene ski pasa i manje ljudi skija. Kaze vlasnik Lavine da samo oko 30% gostiju skija, ostali zimuju. Meni kao skijasu je ok da je manja guzva. Bio sam gore u jednom od jacih termina i osim poljica 6sjeda, nigde nikakve guzve nije bilo.


    IMG_7565.jpg
    Ovaj junak mi je ulepsao dan. napolju -5, on gol, bez ski pasa posto stalčno ide pjeske uzbrdu pa se spusta na bordu.

    IMG_7561.jpg

    IMG_7549.jpg
    Izmenio/la Grazer; 18.01.2019 u 09:11.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •