Strana 60 od 63 PrvaPrva ... 10505859606162 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 591 do 600 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #591
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Balkan je lose prosao sa snegom ove godine. Zato je Juzni Tirol dobio duplo vise od tridesetogodisnjeg proseka, bukvalno se guse u snegu. Ko bi da se skija jos malo ove sezone, a ne zna gde, tamo ce biti skijanja bar do uskrsa. Katolickog, razume se
    Ne znam otkud to da je Južni Tirol nešto senzacionalan bio ove godine. Bio sam od 3. do 10. februara, snega vrlo loše, po osunčanim padinama nema uopšte. Plus temperature dnevne preko 10 stepeni. Druga je stvar što su Talijani vredni pa naprave snega po stazama da se skija bez problema.

    Čitao sam da je prošli vikend napadalo da su morali da otkazuju takmičenja, možda dovoljno da nadoknadi sezonski prosek, za 30-godišnji ne verujem.

  2. #592
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    samo gospoda iz oc našminkaju slike za društvene mreže da privuku ljude..
    Tacno u centar, ja sam naseo pre koju godinu tako… zato je infokop zaista dobar portal gde moze da se vidi realna slika sa Kopaonika. Steta sto nema nesto tako i za Jahorinu da se ne naseda na marketinske trikove

  3. #593
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2023
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Zaista nedostaje Info kop, naročito za statistike, malo bolje novinarske poglede, praćenja gradilišta, no, OC plaća Vivo Studio koji 24 časa uživo prenosi sliku sa svih staza. Bukvalno na prvoj strani Olimpijskog centra Jahorina su informacije koje su staze otvorene, vremenska prognoza i live prenos, Jahorina TV. Daleko je od toga da neko nešto krije.

  4. #594
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Berislav Pogledati poruku
    Zaista nedostaje Info kop, naročito za statistike, malo bolje novinarske poglede, praćenja gradilišta, no, OC plaća Vivo Studio koji 24 časa uživo prenosi sliku sa svih staza. Bukvalno na prvoj strani Olimpijskog centra Jahorina su informacije koje su staze otvorene, vremenska prognoza i live prenos, Jahorina TV. Daleko je od toga da neko nešto krije.
    Da, mada se dešava da te kamere ne rade stalno...

    Elem, zanima me da li neko zna, ovaj revolucionarni sistem za ultra-dobro osnežavanje, snow factory, jel to ona cevčica što piška sneg na podnožju poljica uz ski vrtić?
    Jer ako je to snow factory koga oni reklamiraju treba da se ubiju kako ga reklamiraju a ono u realnosti može da napravi, koliko, fazon par kolica snega za ceo dan, koga oni kao rasporede po stazama?


  5. #595
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2023
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Prvobitno su govorili da će SnowFactory sistem postaviti na Prači, a postavljen je jedan kontejner na poligonu Poljice, rekao bih da je tu problem što se izgradnja novog jezera na Skočinama otegla, na satelitskom snimuku se vidi da je šuma iskrčena, rupa iskopana ispod polaza šestosjeda. Opet, na Igrištima je propala sezona isto zbog kašnjena radova na jezeru.


    2024-02-28-.jpg

  6. #596
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Jezero na Skočinama ne vredi puno, nadmorska visina je problem i tu ništa neće pomoći. Kamere imate na jahorina.org i jahorinaprestige.com tako da nema potrebe da nasedate na reklame koje OC postavlja na društvenim mrežama. Kapa dole, imaju imaju vrhunski marketing, sve ostalo im je nula. Ko se još pali na snow faktory taj stvarno ima problem u glavi.

  7. #597
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2023
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Jezero na Skočinama ne vredi puno, nadmorska visina je problem i tu ništa neće pomoći. Kamere imate na jahorina.org i jahorinaprestige.com tako da nema potrebe da nasedate na reklame koje OC postavlja na društvenim mrežama. Kapa dole, imaju imaju vrhunski marketing, sve ostalo im je nula. Ko se još pali na snow faktory taj stvarno ima problem u glavi.
    Početna stanica šestosjeda na Bjelašnici, Babin do, je na nižoj nadmorskoj visini 1270m od početna stanice šestosjeda na Skočinama, 1300 m, vjerujem da misliš da treba odustati i od skijanja na Bjelašnici, tj. da se dignu ruke od skijanja uopšte.

  8. #598
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Kada budeš imao vremena izračunaj koliko dana se skijalo na Babinom dolu (1270 mnv), Ravnoj planini (930 mnv) i Prači (1300 mnv). Ja sam odskijao ovu sezonu tako da ne mislim ništa ali bez prirodnog snega nema skijanja na Jahorini!!! Veštačko jezero na vrhu je samo za slikanje, treba ga napuniti i OC nije lud da plaća struju i vodu ali zato zna da naplati ski pas u punom iznosu. Na Jahorini levi deo planine nije ni radio ove godine, prača je bila u funkciji 2 nedelje. Ski centri ispod 2000 metara su vrlo nerentabilni i u bliskoj budućnosti će se skijanje svesti na 2, max. 3 meseca. Problem na Jahorini je da se krediti moraju vratiti samo je pitanje od čega?

  9. #599
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    ...Problem na Jahorini je da se krediti moraju vratiti samo je pitanje od čega?
    Vlada RS je garant kredita, šta u prevodu znači da će narod vraćati.

  10. #600
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2023
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Šta znam, mislim da je prošla godina kad nisu radili decembar i pola januara, a sa dosta snijega u februaru i martu, finansijski daleko gora od ove kad su počeli u novembru, skoro bez prirodnog snijega. Nije sve ni u skijanju.
    A narod će valjda da pokupuje aprtmane pa će se sve namiriti. One Skočine zjape prazne, a na istoj visini kao Babin do.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •