Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 151

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #31
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Dva momka su vozila LINE skije prosle god na Kopu, jedan je imao bas ovaj model, da nisi to ti?

    Ovaj lik bi skijao ovako da mu das i parmake

  2. #32
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    To smo bili moj pasha i ja, samo ne znam da li je to bilo prosle godine....ja vozim te plave a pashke ima model godinu dana pre mog...slazem se za ovog lika i bos bi skijao ovako!

  3. #33
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Imam SFB model year 2009 (kupio je ne sećam se da li 2011/2012 na nekom ultra-popustu) u dužini 182, za taj model year je sidecut 142-115-139, znači nešto šire od tvojih (ali manji radijus ako se ne varam) - ali na zaista tvrdim stazama svaka "race" skija će ih pojesti

    Da, SFB se vodi kao all-mountain skija, a u realnosti da li je možemo svrstati u tu kategoriju sa strukom od 115mm? Mislim, koji je kriterijum? Ako kažemo da je kriterijum zato što može da se "tera" i po stazi onda je i svaka SL/GS skija all-mountain pošto može da se "tera" i po razrovanom i van staze.

    Skijam ja sa svojim Head i.SLX van staze kao i sa Line SFB na stazi, nije to nikakav problem da se skija van zone za koju je skija namenjena ali mislim da su proizvođači (tj. njihova marketing odeljenja) otišli do đavola što se tiče podela skija po kategorijama. Natiču rokere na on-piste skije i onda ubeđuju ljude kako je to vrh tehnologija za stazu

  4. #34
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    U potpunosti se slazem sa tobom da bi svaka race skija oduvala na stazi ovu skiju ali da li bi zadovoljila siri spektar koji mi pruza ova skija(skroz subjektivno misljenje)?
    U vezi ovog tripa proizvodjacha koliko vidim(chitam) doslo je do problema u ski industriji. Prodaja je dosta opala pa kao i do sada izmisljaju razne hepeke kojima nije mesto u nekim modelima, ustvari i ne izmisljaju vise nego primenjuju na razne modele iste tehnologije. Primetio sam da Rossignol dosta odstupa od toga tako da svi modeli iste serije su razlicite konstrukcije(ne mislim na sidecut). Primenjuju iste novine ali jezgro je od razlicitih materijala. To se vidi na experience seriji..
    Realno sa rokerima na on piste skijama pored tog lakseg okreta dobija se osecaj krace skije dakle lakse koriscenje a samim tim verovatno i vide vecu prodaju.
    Off Topic
    Kontaktirao sam ove u vezi Technice ali opet mi popust nije primamljiv, 40% a na sajmu pre dve godine davali su mi je za 42000. Sacekacu izgleda sledece leto mozda josh padne cena. Javljaj utiske

  5. #35
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verovatno da bi zadovoljila širi spektar ali mislim da to pre svega zavisi od ski centra. Ako obično ima svežeg snega onda ni staze nisu tvrde bez obzira što se sređuju (kao u FR) i onda odgovara i šira skija, dok npr. Austrijanci (i Italijani) pale topove dok pada sneg kako bi staze "betonirali". Ja lično koristim šire skije samo ako ima svežeg snega, ako je van staze stariji ili iskijan sneg onda nemam veliku korist od širine - ali to je lična preferencija. Ranije sam mnogo češće skijao sa širim skijama (i kada realno uopšte nisu bile potrebne).

    Kada su staze razvaljene, sneg mokar ili slično meni lično on-piste skije rade posao odlično, nemam taj problem (kao što pročitam da ih dosta ima) da bih voleo all-terrain kategoriju u tom trenutku. Ali red je da prestanem da pišem šta meni odgovara

    Ja sam ovu cipelu uzeo za oko 36000rsd (300eur) pa se nadam da ću uskoro da je testiram i javim utiske...

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Mislio sam da se ne ukljucujem ponovo, jer sam znao da se necemo sloziti

    Sve je to stvar "ukusa", da ne kazem "feeling"-a, jer svako drugacije vidi i dozivljava odredjenu skiju. To je zato sto ih svi drugacije "osecaju".
    Odlican primer za ovo su F1 ili MotoGP trke, gde 2 vozaca iz istog tima dobiju 2 identicna bolida ili motora, a BEZ IZUZETKA ih uvek drugacije podese, to je zato sto ih drugacije "osecaju".

    Zato ce ljudi koji skijaju na Aljasci, i na Staroj Planini npr, imati razlicita shvatanja definicije "all mountain" skije. Po pravilu, sto je veca planina na kojoj skijaju, raste i sirina struka skije, kao i njena duzina (a s njima i definicija opsega "all mountain" kategorije).

    Za mene, koji uglavnom skijam na Alpima, ta neka granica je recimo 100mm. Preko toga mi vec skija prestaje da bude "all mountain", jer ja smatram da skija treba podjednako dobro da se ponasa na pisti i van nje, da bi se svrstala u tu kategoriju. Znaci 50/50.
    Preko 100mm, po MOM misljenju, skija postaje previse kompromitovana da bi se zadovoljavajuce ponasala na stazi, u skladu s MOJIM LICNO ocekivanjima (i obrnuto, ispod 90-95mm recimo).
    Ali, ponavljam, svako stvari vidi drugacije, i tu nema diskusije.

    Ipak, jos jednom cu stati u odbranu all-mountain kategorije.
    U principu, u svim postovima koji su do sada napisani, ima ponesto s cim bih se slozio... problem nastane, kad bi to trebalo nekako objediniti u neki rezime?

    Npr, clan Marbik je napisao da, nakon sto je probao SL skiju, vise nikad ne bi vozio all-mountain, vec ce kupiti jos jednu, siru skiju. To je ok.

    Ali, ja bih ponovo naglasio: sve zavisi od toga gde ko skija.
    Niko pri zdravoj pameti nece pokusati da ospori da ce svaka GS/SL trkalica pojesti "planinarku".
    ALI!!! Samo na tvrdoj, ravnoj stazi. (Pa cak i to je upitno - npr neka dobra all-mountain skija tipa Brahme ili 8.8 FS, pa cak i Bonafide, na otvorenoj, brzoj stazi, protiv SL skije, gde bi pri velikoj brzini SL gledao samo kako ce da udje u zavoj ili da ukopa kantnu - ja znam na cemu bih ja radije bio). GS je vec druga prica
    A sta se desi kada ta staza iznenada otpusti, kao sto se desava, ili postane izrovana (ili cak zapocne dan izrovana, kao u Francuskoj)?
    Npr ako je neko u 3V, pa krene iz Orelle u Courchevel, na SL skijama. Naravno da je to lako izvodljivo, ali popodne, kad se umoran bude vracao, uzivanje nece biti isto kao da je na istu rutu krenuo "all mountain" skijama. A u nekim situacijama moze da bude cak i pravo mucenje (na primer u aprilu; ali NIKADA i obrnuto)! A ja i skijam upravo da bih uzivao
    Dok je sasvim je druga prica za nekog ko je ujutro na Sljeme krenuo na skijanje na SL....

    Nemoj da me neko krivo shvati, ne potcenjujem SL skije, daleko od toga.
    Sto se zezanja tice, ili voznje po ledu, one su neprikosnovene, ali kad se stvari sire sagledaju, primena im je zaista usko fokusirana. Ovih dana ja ih samo koristim za trening kroz kapije.

    Naravoucenije (ukoliko se neko uopste moze izvuci) je da bi svako, naravno ukoliko je u mogucnosti, trebalo da proba skiju pre kupovine.
    Svi hvalospevi i sve recenzije i svi saveti tu ne mogu pomoci (dobro, mogu malo) jer su oni uvek samo necije licno misljenje o odredjenoj skiji, koji proizilaze iz toga kakav je "osecaj" ta skija dala testeru.
    Vama moze da dâ sasvim drugi osecaj!

    Medjutim, rekavsi sve ovo - nikada ne bih kupio samo jednu all-mountain skiju, i zadovoljio se njom.
    Ostajem pri svom obrascu: "N+1"

    P.S. Wlad, mogu li te pitati koliko si tezak? Moze i na PP. (Ovo konto toga sto ti je ok da vozis SL skije po razrovanoj stazi). Medju ljudima s kojima uglavnom skijam, postoji direktna korelacija (laksim ljudima je lakse da skijaju po razrovanoj stazi na SL nego krupnijim).

  7. #37
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo beskompromisno šalim se

    Visok sam 190 a kilaža 88kg

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Hmm pa i nisi bas poluvelter

  9. #39
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    all mountain idealne za kafanu. tacka.

    2-3 karving zavoja sa nekom rd sl skijom, kao i 2-3 faceshota sa nekom 120+ u struku u punom gasu, vrede brojano u osmesima (facialnom grcu) kao 2-6 sezone skijanja sa all mountain skijom imho.
    naravno sve je stvar individualnog misljenja...
    i wtf, hocete da skijate 10h dnevno i trazite skiju da vam omoguci 14h skijanja dnevno...sat, dva pravog skijanja sa pravom skijom je sasvim dovoljno dnevno. ( izuzetak skijanje sa decom, zenom i pripreme za olimpijadu).

  10. #40
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ marsi:

    Auuu... Zaista? Zar bas za kafanu?!
    Objasni to onda ovom liku:

    https://m.youtube.com/watch?v=dmessAHDrbQ

    A ocigledno nisi odgledao ni video koji je Grimani postavio.

    Cinjenica je da na dobrim all-mountain skijama moze da se uradi 90% stvari koje moze na skijama za pistu (uz ogradu da se odnosi na GS, ne na SL), i 90% stvari koje moze da uradi "powder" skija.
    Tih 10% gubitka performansa zbog kompromisa u dizajnu, nadoknadjuju time sto na njima moze da se skija ama bas svuda, po ceo - celcati dan.
    Da, ima i ljudi koji vole da skijaju po ceo dan... zamisli to?

    A za ljude koji tvrde da ne voze all - mountain skije, jer ih tih 10% izgubljenog performansa sprecava da iz njih izvuku apsolutni maksimum (inace bi), pa onda izvuku maksimum (!) iz race skija... ... pripreme za olimpijadu su mozda pravi korak!
    Izmenio/la snowglisser; 05.11.2016 u 06:26. Razlog: Ne radi video embedding?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •