Strana 15 od 16 PrvaPrva ... 513141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 151

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #141
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Uglavnom skijam po inostranstvu, Jahorina je sada porodična varijanta.

  2. #142
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ajd ovako.. U BS-u sam gledao neke skije koje idu u kompletu sa vezovima i u priincipu može da se fino izabere od 50-60k din.
    Ne znam da li smijem da postavljam pune linkove sa sajta, pa ću samo stavim naziv skija. REDSTER TI & XTO12, REDSTER XT + XT10 15/16, i jeftinija varijanta Salomon X-MAX SX + LITHIUM 10.

    Pošto i ja mislim da bi bilo šteta da ih sada kupim prije Jahorine s'ozirom na stanje staza trenutno, kako bi bilo da neke od ovih skija tamo iznajmim i ako mi se svide da jednostavnom kupim nakon skijanja?
    I ako imate neki predlog od skija iz planetbike-a, takodje je dobrodošao.

    I za kraj, da li može neko da mi malo detaljnije objasni kako ski-test kupovina funkcioniše na Kopu, i kada bi najbolje bilo otići, pošto razmišljam i o tome.

  3. #143
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Po prvi put vozio preko 100 u struku i odusevljen sam.
    Kako van staze tako i na stazi.
    Cak sam i sinu od 9 g. kupio skije sa 97 u struku. (da se ne muci u dubokom snegu sa cackalicama iz rente)
    Vezovi naravno Marker royal family i kod sina i kod mene.
    Ovde kod nas takve imas u planetbajku.
    Pozz

  4. #144
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Ako (po sopstvenom kazivanju) uglavnom skijas po stazi, ne bih ti nikako preporucio da kao jedinu skiju kupis nesto > 100 u struku. Pa cak ni > 90.
    Ne znam sta ima po nasim prodavnicama, ali ako imas sanse da ih istestiras, probaj Volkl RTM 84, Rossi Experience 88, Blizzard Brahma 88, ili Atomic Vantage 90 Cti.
    Ako volis malo brzu, stabilniju platformu, onda Volkl ili Blizzard, a ako volis malo "zivlju" skiju (ali na mali uštrb brzine), onda Rossi ili Atomic.

  5. #145
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Čisto da znaš koje marke imaš na raspolaganju:

    Beosport: Atomic, Salomon
    PlanetBike: Elan, Volkl
    Ski Shop Rossignol: Rossignol
    Outdoor Sports: Blizzard, Nordica
    Gora: Fischer
    Markoni: Head
    Saltom M: Nordica, Volkl

    I naravno po nešto po Intersportu itd. ali nisam siguran da je to pravo mesto za kupovinu skija.

    Ja verujem da od svake marke možeš pronaći bar po 1-2 modela koja će ti 100% odgovarati, samo je pitanje imaju li ga u prodavnici...

    Takođe ti savetujem da izbegavaš 90+ skije ako ćeš da skijaš uglavnom po stazi. Za van staze rentiraj šire skije (na Kopaoniku pouzdano znam da imaš da rentiraš skije za dubok sneg).

  6. #146
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    A zasto intersport izbegavati tamo mozes na popustu povoljno da nadjes ako znas sta trazis

  7. #147
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako _tačno_ znaš šta tražiš onda možda da ali u Intersportu imaš toliko mnogo "prevara" da ako nisi dobro verziran mogu lako da te obrlate

    Uzmu neki poznati model, osakate ga i dodaju sufiks "Pro" i prodaju kao po OK ceni a taj model ni ne vredi više - kupiš mačku u džaku.

    Ne kažem da je sve tako, ali za neiskusne je bolje da kupe model za koji imaju specifikacije na sajtu proizvodjača...

  8. #148
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Covek trazi skiju koja se dobro ponasa na crnim stazama, znaci skija uglavnom led, agresivan stil...NO coment za predlog "struk preko 100mm", sa duznim postovanjem prema svima.

    Imas u Planet bike bas dobar popust, pogledaj Volkl rtm onaj zeleni od 84mm mada je on vec bas pravi all montain, ali za tvrdju stazu je bolji volkl sc model onaj zuti, lak je i fleksibilan, a nije ni mek- savrsena kombinacija, a i bolji je za brzu i agresivniju voznju. Ima ga i od 170 ako hoces nesto malo stabilnije. Testovi su u martu na kopu, mozes bukvalno sve da probas, ali firme uglavnom organizuju u razlicito vreme, pa neces moci sve da probas isti dan. Sc imas da probas u mecavi cinimise. http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...on-2016/36842/ Na ovu cenu ide jos 10h za vez, za te pare ne moze bolje model za 16godinu

    Tu imas i Ross ali ja nisam nista probao od tih modela sa sirim strukom, pa neko moze pogledati sta ima pa ti oakciti link da konkterno vidis sta je ostalo od duzina.
    Izmenio/la bezbi; 10.02.2017 u 20:19.

  9. #149
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ove za sada snegom siromasne zime sam uglavnom na zalost taj struk od 100+ terao po cistom ledu, tj. ledenoj ploci i hupserima na crnim stazama u Fra.
    Otud i moje iznenađenje i oduševljenje kako su drzale čist led i stazu i slusale sve moje zelje.
    Samo 1 dan je bio sa prsicem i to 6., kada su se bas pokazale kako u cistom, tako i u razrovarenom u punoj brzini.
    Odlicne su bile i u promenljivim uslovima, tj. pršić pa zaledjen dubok,pa opet pršić, zbog jakog vetra na gleceru.

    Dakle samo sam preneo svoje licno iskustvo sa 100+, a ne fabricke ili bilo cije preporuke.

    Svoj sud o100+ sam doneo na osnovu ličnog iskustva na istom terenu sa skijama od 74 u struku do pomenutih 84, koje su takodje super na stazi ali nula van staze i u prsicu. (bar u odnosu na aktuelne)

    Samo da naglasim da sam bio istog misljenja i vrlo skeptičan prema 100+ na osnovu fabrickih specifikacija i preporuka sve dok se nisam usudio i lično provozao iste na zalost tek od ove zime za sada 15 dana u svim uslovima.
    Sada vec razmišljam o 120+ za ozbiljan pršić, a ove da zadrzim kao jedne za sve uslove, tj. all mountain.
    Merkam odavno tj. nisanim jedne K2 od 136 u strukicu.
    Mada i Shiro, Two i Three izgledaju super
    ( čitaj povoljnije, a ne verujem da su lošije )

    Pozdrav

  10. #150
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Burazer je pazario Rossi 88 u strukicu, jedva sam ga nagovorio na toliko siroke skije i vrlo je zadovoljan.
    Inače burazer skija samo po stazi, ali sa Rossijem sam ga snimio kako svako malo ide pored staze i krišom uziva u malo off-a.
    ( koliko mu kondicija dozvoljava)

    Tako da od burazera imate preporuku za Rossi experience 88.

    Pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •