Strana 12 od 16 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 151

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #111
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Mekan flex je čak poželjan za turističko skijanje malim brzinama, ali za agresivnu sportsku vožnju predstavlja problem.


  2. #112
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2012
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Evo ja sam za vikend imao prilike da probam malo veći flex (svega 70) i malo bolje skije (Elan Amphibio 12) u odnosu na neke stare, rentirane, koje su izgubile svojstva. Ogromna razlika. Ne znam da li je vise zbog pancerica ili zbog skija, ali je potpuno drugacije.

  3. #113
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Pozdrav svima od novog člana nadam se da ćemo se družiti još dugo godina.
    Pre dva vikenda sam bio ponovo na skijanju posle bukvalno 20 godina.
    Skijao sam kao klinac kada sam imao 6, 7 i 9 godina. Sa 9 godina sam išao i u ski školu na Kopaoniku i učio da skijam. Posle toga sam zadnji put išao februara '96 i tada vozio na većini staza. Ove godine smo bili tri dana na Kopu i prvi dan sam se privikavao i podsećao uglavnom na Karaman grebenu i malo na Krstu. Drugi i treći dan sam vozio sve raspoložive staze a to su plave i crvene.
    Pošto me iznajmljivanje skija košta palo mi je na pamet da mi drugarica iz Austrije donese neke polovne skije do 50ak evra koje će izdržati godinu dve dok se malo ne uhodam. Gledao sam ebay.de i ima svašta da se nađe ali mi kao početniku sve to nejasno pa sam hteo da vas sve zamolim za pomoć oko toga na šta treba da obratim pažnju prilikom kupovine itd. Inače visok sma 187cm a težak 88kg(to je pre novogodišnjih i božićnih praznika ). Sada sam bio iznajmio VOLKL Supersport R1 duzine 170 cm i fino su se pokazale. Znaci trebalo bi mi nesto slicno ili ne?

  4. #114
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Najbolje ti je da pogledas na nasem "KP" sajtu, tamo imas ogroman izbor, najbitnije ti je da je karving skija i da ima kante, i tesko da ces pogresiti sa nekim odabiraom jer su to u sustini sve klasicne skije za te pare, ne verujem da ces naleteti na neku takmicarski dasku. U sustini mozes da biras od skije koja je laksa za voznju tj za vijuganje i lakse skretanje, ali sporija i nestabilnija (slalomska ,160-165cm, r12-14), do skije koja je brza i stabilnija ali je i teza za voznju jer ne mogu da se izvedu kraci zavoji vec duzi(veleslalonska 175-185cm, r 16-19). Zato ti je optimala nesto izmedju znaci oko 170cm i r14, ali ljudi uzimaju sta im odgovara u zavisnosti sta vole...Ja imam 180cm i 80 kg i imam i duzu i kracu skiju, nemam nista izmedju. Neki ce ti ovde reci da uzmes skiju od 190cm sa radijusom 18 i da bude u struku bar 9cm, ali ja ne vidim poentu uzimati takvu skiju i skijati repovima ko sto 90posto ljudi radi(da se neki ne uvrede). Uzmi nesto izmedju i skijaj cistim Karving stilom(pogledaj na youtubu).

  5. #115
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Hvala!


  6. #116
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    ^^^^Upravo ovo sto ti je @bezbi predlozio, odlican savet.

    Ja bih ti samo predlozio da (zbog tvoje visine i tezine) ne uzimas skije od 165 i nize, bice ti premale.
    Ima takozvanih SL "cheater" skija, znaci skija s radijusom od oko 11-13m (na SL skijama se najlakse uci tehnika), ali ne podlezu F.I.S. jer su duze od 165cm.
    Ako bi mogao da za male pare nadjes jedan takav "cheater SL", mislim da bi ti on za pocetak bio najbolji.
    Na tvom mestu bih birao skiju od oko 170cm, mozda i koji cm preko. Radijus od 14m koji je @bezbi pomenuo je vrlo razuman. (Ti u stvari i nisi bas pravi pocetnik, jer se vracas sportu nakon duzeg odsustva).
    Kad se jednom, kao sto si i sam rekao "uhodas" i dobro ovladas tehnikom, posle mozes da uzmes sta hoces - tada ces i znati kakve terene/vrstu skijanja volis.

  7. #117
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @Moca, u skoro svemu se slažem sa @bezbi i @snowglisser. Dužina 170 cm (+-2cm), radijus ne manji od 14 m (na dužini 170 cm ćeš teško naći manji) i ne veći od 17 m, a širina skije u struku bi bila optimalna između 72 i 78 mm. Manja širina znači ili da je skija prestara (nekad su se radile samo uže skije) ili da je u pitanju Race model za koji mislim da ti je ipak malo rano. Šira skija se bolje ponaša na razrovanoj stazi, ali nemaš potrebe ići preko 78 (za sada ).
    Pretpostavljam da znaš na skiji očitati spomenute veličine (visina, radijus, struk).

  8. #118
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Nekoliko meseci tragam za odgovarajućim skijama.

    Skijaš osrednji, 187 cm, 90 kg.

    Bio na Kopu od 10. do 17. decembra i probao nekoliko modela, što novih, što polovnih.

    Izbor se sveo na Progressor 700 ili Progressor 800. Imao sam stariji model 700, bio zadovoljan.

    Zbog problema sa kolenima prestao sam da skijam agresivnije, opušteno rekreativno skijanje, poneki izlet u brzinu. E, zbog ovih izleta me malo i brine Progressor. Čini mi se nestabilan pri većim brzinama.

    Svidele su mi se preporuke koje ste dali Moci i doveli u pitanje moj suženi izbor izmedju dva fišera...

  9. #119
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Vozim 800 i mogu reci da kome god sam dao skiju da proba rekao je isto sto i ti. Medjutim posle nekoliko spustenih staza svi do jednog su bili odusevljeni stabilnoscu iako se u pocetku cini kao da je skija jako nemirna pri vecoj brzini. Meni na 185, 87 ova skija u duzini 170 savrseno odgovara. Ti bi mogao eventualno da uzmes jedan broj vecu, odnosno 175.

  10. #120
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Eto mene opet, gledam na Ebay.de svakodnevno sta se nudi i sad mi palo na pamet da gledam skije koje su na aukciji pa im je aukcija pri kraju a nije im cena mnogo otisla.
    Sta mislite o ovim oglasima:
    http://www.ebay.de/itm/HEAD-Alpine-S...AAAOSwUsJYV~21
    http://www.ebay.de/itm/Ski-Volkl-und...AAAOSwEzxYYWKH
    http://www.ebay.de/itm/Ski-Fischer-F...sAAOSw5cNYWBnu
    http://www.ebay.de/itm/Ski-Atomic-Be...QAAOSw5cNYc2lh

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •