Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 151

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #121
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Lutrija!

    Par zapažanja u vezi ovia 4 para:
    - Izgleda da sva 4 para prodaju originalni vlasnici (ne prodaju rentali)
    - Head je iz sezone cca 1998/99
    - Ni Atomic nije noviji
    - Prodavač Fischera ima samo 6 ocjena na eBay-u
    - Svi su označili da vrše slanje samo unutar Njemačke

  2. #122
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2014
    Godina
    34
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Zdravo, naišao sam na polovne, očuvane skije, povoljno, koje mi odgovaraju po dužini, ali su ženski model. Zanima me da li mi ima razlike između muških i ženskih skija?

  3. #123
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Lutrija!

    Par zapažanja u vezi ovia 4 para:
    - Izgleda da sva 4 para prodaju originalni vlasnici (ne prodaju rentali)
    - Head je iz sezone cca 1998/99
    - Ni Atomic nije noviji
    - Prodavač Fischera ima samo 6 ocjena na eBay-u
    - Svi su označili da vrše slanje samo unutar Njemačke
    Moze i isporuka u Nemacku to nije problem.
    To sto su toliko stare jel predstavlja problem?


  4. #124
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Drugari, imam jedan par skija koje su izvožene i izgažene ali još pristojno izgledaju. Ima li neki priručni test da se utvrdi vredi li ih servisirati pa da dam nekom klincu da ih vozi još koji dan, ili da bacam?

  5. #125
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ antrax: naravno da ima, razlika je ogromna. Zenski modeli su jako meksi od muskih. Ne bi trebalo ni da ih razmatras (pretpostavljam da si musko).

    @ moca: kao sto ti je @stekan rekao - lutrija!

    Moze da bude (a ne mora), a verovatnije je da jeste problem nego da nije. Statisticki gledano, mnogo je vise skija iz tog perioda koje su krs, nego dobre.
    Bas kao sto i opruga izgubi elasticnost nakon velikog broja sabijanja/opruzanja, tako isto i skija. Nakon 18 godina, prilicno je bezbedno pretpostaviti da je takva skija "mrtva".
    Sve i da nije mnogo upotrebljavana - da li je pravilno uskladistena? (Voskirana pre odlaganja, i vosak periodicno menjan). Mislim da za to nisu velike sanse, jer to su obicno skije koje je neko gurnuo na tavan/podrum i zaboravio. I cena to odslikava. Sto znaci da im se isusilo jezgro, pa kao i u prvom slucaju - "mrtve" su.

    Zatim, da li su im rubnici dobri? Ne samo da li imaju "mesa", vec na koji ugao su podeseni? Skija moze uzasno da se ponasa ako su uglovi lose podeseni a ne mozes da znas unapred jesu li ili nisu, i to se moze resiti samo brusenjem klizne ploce (dodatni trosak) i uspostavljanjem uglova iznova.

    Da li su tokom eksploatacije imale ostecenja (i kakva). Ako jesu bile ostecene, da li je popravka bila adekvatna? Npr ostecenje jezgra, itd. Pa cak i ostecenje samo klizne ploce, ako je skija bila mnogo puta ostecena i baza "krpljena", skije ne mogu kroz te okrpljene povrsine vise da apsorbuju vosak. Itd, itd, sto opet dovodi do susenja.

    Zatim (e sad, ne znam koja je terminologija u upotrebi kod nas za ovo), ali svaki proizvodjac vezova ima obavezu da podrzava pravilan rad veza jos odredjeni broj godina nakon prestanka proizvodnje, obezbedjujuci servis i dostavljanje rezervnih delova za njega. Kod Engleza je taj termin "indemnify" - znaci moras da proveris da li je taj vez "indemnified" (kao podrzavan) od strane proizvodjaca.

    Zatim takodje (mislim da si rekao da imas 88kg), da li je vez dovoljno jak? Pozeljno bi bilo da nabavis vez sa DIN skalom do 12, jer nije idealno da vozis vez podesen blizu maksimuma (pogotovo ako je blizu 2 decenije star.

    Itd itd. To je citavo minsko polje, mozes da natrcis na krs, ali je moguce nabaviti pristojnu skiju za male pare, samo je potrebno i dosta srece, i ja ti je zelim!

  6. #126
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Evo @plageton, dok sam ja pisao svoj odgovor @moci, ti objavi ovaj post bas na tu temu

    Pa jednom recju - nema. Sve je to "odokativno" - tj. ti jednostavno znas kada u skiji ima jos malo zivota, a kada je "mrtva". (Najbolji test je kad pocnes da ih se plasis nizbrdo pri malo vecoj brzini)

    Ali ja uvek razmisljam kao i ti - nekog klinca bi verovatno neizmerno obradovale (pogotovo ako je lakse gradje), pa je uvek bolje pokloniti ih nekome, nego baciti.
    Najvaznija stvar je da su im vezovi ispravni.

  7. #127
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od antrax Pogledati poruku
    Zdravo, naišao sam na polovne, očuvane skije, povoljno, koje mi odgovaraju po dužini, ali su ženski model. Zanima me da li mi ima razlike između muških i ženskih skija?
    Težište kod ženskih modela je postavljeno malo više unapred, da bi se kompenzovalo što, anatomski, žene već samo po sebi imaju težište tela malo zabačeno u odnosu na muškarce.

  8. #128
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Ok onda cu juriti neke novije modele da su stare max 5-6 godina.
    Ovako nesto?
    http://m.ebay.de/itm/132050840874?_mwBanner=1


  9. #129
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Vec sam pisao o nasem KP SAJTU, ako znas koji je, traziti skije na ebayu pored njega je isto otici u Ameriku i kupiti gumu za Juga a imas vulkanizera pored kuce. Danas nam stigao rtm 2013 za smesne pare nije nijednom radjen servis vozena nekoliko dana...

  10. #130
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Moze link na pm?


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •