Pozdrav svima,

Nakon skoro 10 godina napokon sam odlucio promijeniti svoje Fisher RC4 skije. Ali iako sebe smatram naprednim i iskusnim skijasem ipak ne pratim toliko trendove i skijaske tehnologije osim kada ovako kupujem sebi ili nekom clanu porodice skije, tako da bi cijenio vasu pomoc, jer kao i sve drugo na internetu tesko je razlikovati bitne od nebitnih detalja.

Kao sto sam rekao, smatram da spadam u experte sto se tice tehnike skijanja i 90% mog boravka na stazi je na uredjenom dijelu staze ali povremeno se napravi i neki izlet "sa strane"... Dakle carving skije su uglavnom ono sto meni treba ali ipak mislim da bih radije ovaj put kupio neke All mountain skije koje mogu odgovoriti na moje zahtjeve i moj stil.

Uglavnom, sta vi mislite o:

Salomon x-drive 8.8FS ili 8.0FS (jos nisam odlucio) ?

Takodjer, ako sam visok oko 175cm i ako vladam izuzetno dobro tehniko, da li bi bilo bolje ici na skije dimenzija 165cm ili 175cm ?

P.S.
Salomon nije pod moranje. Ali mislio sam probati sa njim ovaj put a i nasao sam cijenu gore navedenih skija za nekih cca 450€ ali spreman sam dati i vise ako bi bilo stvarno opravdano za neku drugu skiju.