Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 53

Tema: Zasto je toliko jeftin boravak u Francuskoj???

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ok nije 500 preterao sam tu ali jeste negde oko 440E.Ja planiram ici u prvoj sedmici marta i u Meribelu(znaci meribel,meribel-mottaret ili meribel villages nebitno) su cene takve kakve sam ja naveo,znaci nema skijanja za 320E nego 440E(100 put+176 ski pass+142 smestaj/4 osobe/+osiguranje i takse),sad koliko ko nosi za hranu i trosenje je upitno ali dodje se do fine cifre od 600tinjak eura tako da opet molim bracu skijase da mi prebace te linkove s toliko niskim cenama i kazu koje to agencije nude toliko jeftino zato sto stvarno zelim ici a po njihovoj racunici prodje covek s 450E max a po mojoj neide ispod 600E
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #12
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    ok nije 500 preterao sam tu ali jeste negde oko 440E.Ja planiram ici u prvoj sedmici marta i u Meribelu(znaci meribel,meribel-mottaret ili meribel villages nebitno) su cene takve kakve sam ja naveo,znaci nema skijanja za 320E nego 440E(100 put+176 ski pass+142 smestaj/4 osobe/+osiguranje i takse),sad koliko ko nosi za hranu i trosenje je upitno ali dodje se do fine cifre od 600tinjak eura tako da opet molim bracu skijase da mi prebace te linkove s toliko niskim cenama i kazu koje to agencije nude toliko jeftino zato sto stvarno zelim ici a po njihovoj racunici prodje covek s 450E max a po mojoj neide ispod 600E
    Oggy ti je skoro sve rekao,za tvoju informaciju ja sam uplatio Tignes sa nadoplatom skipas za Val D'Isere i boravisnom taksom(koja se ne nudi u ponudi)365€,a uzmi u obzir da je ovo jedna od skupljih destinacija u Francuskoj u periodu poslije nove godine.Evo ti i par linkova da se uvjeris
    http://www.izazov.net/
    http://www.zutimacak.hr/index.jsp?id...tignes_tignrs5
    http://www.generalturist.com/Package...dWebProdukt=70
    http://www.adriatica.net/ski/ski_lis...3n3o2t3p__.htm
    Ovo su samo neki koje sam na brzinu pohvatao,al ti je u sustini razlika par eura od agencije do agencije.

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    15.10.2006
    Godina
    45
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Nasao sam smestaj preko agencije konte (ul.Kneza Milosa): http://www.conte.co.yu/161106/skifrance.html

    Agenciju sam zvao danas i rekose da ima jos mesta za 6 januar (za ostale termine nemam pojma)
    Znaci 222E je smestaj i ski pass 6 dana za (dolina Maribel)!
    (Cena 222E je ukoliko idu 4 osobe)

    Na to treba dodati prevoz+hranu+2 litre rakije ako pocnes da se smrzavas

    Ukiliko se zeli ski pass za celu oblast doplata je 50E za 6 dana, mada je muguce i recimo zadnja 3 dana doplatiti ski pass za 20-30E (ne znaju u agenciji tacno...)

    Stvarno su smor vize, ja je srecom imam tako da mi preostaje jedino da rezervisem.....

    Inace koliko je to SKUPA??? vanpasionska potrosnja???
    Koliko recimo kosta kuvano vino u kaficu na stazi?? Na kopu je znam oko 2E, nadam se da nije 15E u Francuskoj, u tom slucaju nosim i mini kuvalo na plin sa sobom i 10 litara vina !

  4. #14
    Member djceko avatar
    Datum registracije
    04.01.2005
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC RC
    Godina
    46
    Poruke
    47

    Podrazumevano

    Evo nekoliko informacija iz sopstvenog iskustva:
    -u Francuskoj se stvarno moze naci jeftina kombinacija smestaj + ski pas (Risoul u decembru 200 evra, odmah nakon nove godine cak jeftinije - ne znam za druga skijalista)
    -mene je kostalo ukupno 400 i nesto evra (apartman za 4 + ski pas + prevoz + klopa) +rakija i cigare
    -klopu se isplati kupiti u nekom vecem gradu u blizini skijalista tako da su kola natrpana recimo zadnjih sat vremena voznje (savet za tebe, Oggy: u gradu Briancon je veliki trzni centar, cene pristojne, 35 km od Risoula)
    -cene pica u kaficima su visoke (pivo 5 evra, kafa 4, kuvano vino 4-5...)
    -Skijanje je prva liga!

  5. #15
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ok ljudi cisto da zatvorim temu,skijanje u Francuskoj po mojoj konstataciji nije nista jeftinije od Kopa ili Bugarske(a ja sam mislio da jeste,zato i tolika polemika),naprotiv cak je i skuplje nesto malo ali za nesto sto ima skoro istu cenu kao i Kop naravno da se isplati otici
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #16
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Da skratimo pricu:

    O3. Mart 2006. god. smo krenuli iz BGD, stali u podnozju u nekom mestu neznam u kako se zove, u supermarket i nas 6 osoba koliko je bilo u apartmanu je dalo po 20 Eura, gde smo kupili hranu za sve vreme zimovanja i mogu ti reci da nam je veliki deo hrane i ostao. Aranzman je kostao 309 eura sto znaci prevoz, ski-pass i apartman koji je bio zadovoljavajuci. To je radila agencija www.collegium-yu.com uz moju pomoc. A isto tako mozes naci nesto i na sajtu www.skimanijaci.com. Po meni je logicnije ici tamo i skijati,skijati,skijati do besvesti.

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    20.12.2008
    Godina
    32
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    eo da se i ja priključim u raspravu ove godine idem skijati u Francusku i prva pomisao mi je bila huh Francuska,velika zemlja ovo i ono i očekivo sam astronomske cijene..ali što više čitam ovaj forum i druga izvješća čini se da Francuska nije toliko skupa.JA plaćam 1900kn 6 dana skijanja,apartmana 1/4,uključen ski pass,naravno put ali bez papice.idem u mjesto Risoul pa ako je neko upućen neka mi kaže kako sam prošo s cijenom =)

  8. #18
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Po mojoj proceni, ovog vikenda u ski centre Francuske je stiglo izmedju 1000 i 1500 skijasa iz Srbije....
    Pre svega zbog:
    - Prihvatljivih cena
    - Putovanje bez viza
    - Odlicnih skijalista
    Organizovano se ide i u nova skijalista... Prolse godine Izola 2000 je bila pravi hit. Ove godine se po prvi put organizovan Les Sybelles, i vec u prvoj januarskoj smeni je tamo na stotine skijasa iz Srbije...
    Cekamo utiske, fotografije...

  9. #19
    Junior Member Lids avatar
    Datum registracije
    11.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    ODGOVOR NA PRVO POSTAVLJENO PITANJE: da li si bio u nekom Francuskom skijalistu, ako nisi onda je jasno zasto poredis sa Bugarskom...bar sto se tice ovih manje poznatih centara kao sto je Les Sybelles, on jeste da ima sredjene i duge staze, ali Banjsko ima mnogo kvalitetnije staze i apartmanski smestaj je za 5 klasa bolji od Francuskog...plus sto Banjsko drze Austrijanci to nemoj zaboraviti, a gde ces da stavljas Austrijance ispod Francuza sto se tice skijanja...procitaj moju temu o propaloj organizaciji mozda ti nesto pomogne oko nedoumica, moj savet ti je ili dosta poznato skijaliste kao sto su Samoni, Valdizer, Grenobl (ne znam kako se pisu na Fr), ili Austrija (gde su svi ski centri poznati i kraci je put) ili naravno Italija
    Izmenio/la Lids; 11.01.2010 u 13:28.

  10. #20
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Što se tiče Banskog, utisci su od vrhunskog do nižerazrednog skijališta, npr:

    http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/forum.php?a=2&b=3276

    Nisam bio pa ne mogu da sudim, ali ja bih lično uvek pre otišao u Austriju, Italiju ili Francusku, pa makar i nešto više platio. Šestodnevni skipass u Banskom je 160€, koliko i u većini austrijskih skijališta, do Austrije je lakše doći (iz BG ili NS), a profesionalnost i ljubaznost je nesumnjivo na strani zapada. Ne znam kakva je bila Skibus-ova organizacija Les Sybelles-a, ali kad su tako jeftini aranžmani u pitanju, onda je jasna ciljna grupa. Recimo meni lično nije bitno koliki je apartman, samo da imam svoj krevet i da mi je čisto i toplo.

    Nemam nikakvog interesa da branim Skibus, vrlo je moguće da je bilo i velikih propusta u organizaciji, ali lično mislim (na osnovu posta) da je njihov veliki propust to što nisu napisali ljudima šta ih očekuje, npr da su apartmani skučeni, da se dugo putuje itd. Najveći je problem što ljudi često očekuju mnogo za male pare, a to ne ide .

    Izmenio/la Nemanjus; 11.01.2010 u 13:53.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •