Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 53

Tema: Zasto je toliko jeftin boravak u Francuskoj???

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    15.10.2006
    Godina
    45
    Poruke
    16

    Podrazumevano Zasto je toliko jeftin boravak u Francuskoj???

    Nesto mi tu smrdi...
    222 apartman+110 prevoz busom, ski cenatr http://www.meribel.net

    Znaci apartman sa kuhinjim+prevoz+ski pass 6 dana = 332E

    Nije mi jasno da je Francuska jeftinija od bugarske???
    Neka puknem za hranu i pice i 300E, to je 632E, a u Bugarskoj bi potrosio isto toliko..
    Evo i mape skijalista:
    http://www.meribel.net/ftelechargeab...4982523148.jpg

    Znaci ludilo kako izgleda skijaliste.. imaju cak i 520 topova za snag??? Pa to je vise nego ceo balkan zajedno!!

    Ukratko... Recite mi da je ovo istina, da nije prevara od strane agencije (nije 222E, to je 1222E bila je greska u oglasima ) pa da rezervisem i krenem da se lomim padinama evropske unije

  2. #2
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    300-350E je, koliko sam ja uspio da ukacim, standardna cijena za tu kombinaciju u Francuskoj (smjestaj+pas+put). Uostalom, pogledaj jedan post nize.

    Raspitaj se samo da li pas vrijedi za cijelo podrucje Tri doline. A to je valjda najvece skijaliste na svijetu...

  3. #3
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Boris Kamikaza
    Nesto mi tu smrdi...
    222 apartman+110 prevoz busom, ski cenatr http://www.meribel.net

    Znaci apartman sa kuhinjim+prevoz+ski pass 6 dana = 332E

    Nije mi jasno da je Francuska jeftinija od bugarske???
    Neka puknem za hranu i pice i 300E, to je 632E, a u Bugarskoj bi potrosio isto toliko..
    Evo i mape skijalista:
    http://www.meribel.net/ftelechargeab...4982523148.jpg

    Znaci ludilo kako izgleda skijaliste.. imaju cak i 520 topova za snag??? Pa to je vise nego ceo balkan zajedno!!

    Ukratko... Recite mi da je ovo istina, da nije prevara od strane agencije (nije 222E, to je 1222E bila je greska u oglasima ) pa da rezervisem i krenem da se lomim padinama evropske unije


    Druze, prosle zime sam ja to isto imao za 309 Eura, i veruj da nije prevara. Mozes videti istre te postove ""Cimer za Zimovanje"".

    Islo je 75 ljudi, a imas i slike postavljene

  4. #4
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sad ste i mene zainteresovali,ni meni nije jasno kako toliko jeftino.Kako se to organizuje,preko sajta ili neke agencije ako da koja.Mislim da me ne odvedu negde bogu iza nogu sta nema veze s onim sta ja mislim da sam rezervisao.Ko je stvarni isao i kako ide princip,neka opise sve bio bih zahvalan
    Izmenio/la Grazer; 23.11.2006 u 08:06.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Gde agencija tu uskace ili sta vec???I odakle vam ove cene,evo ja cackam po sajt i koliko sam nasao ski pass za 6 dana je 176eur i to samo za dolinu meribel a za sve 3 doline 210eur i 6 dana smestaj u cetverokrevetnom apartmanu je najjeftiniji 607eur pa onda navise do 2000,zvanicno po sajtu kad se ode na buking.To znaci da me vec u startu kosta 850eur a gde je prevoz a gde je hrana i ostalo.Znaci da zaokruzimo na hiljadu i pol,odakle vama ove cene????Sad jedino sto nisam siguran kad ovde izbaci recimo 750e/1 week da li misli po osobi ili ukupno za taj objekat pa se onda troskovi dele na cetvero?????
    Izmenio/la Grazer; 23.11.2006 u 08:35.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Racunica ti je prosta, apartmani (koji su prilicno mali u Francuskoj) kostaju oko 10 EUR dan/covek van najace sezone (obicno Januar i kraj Marta)....Postoji i skuplje ali to je luksuznije i vece.
    Ski pas koji se nudi je uglavnom lokalni a ne celo podrucje (Konkretno to sto si ti nasao je sigurno samo Meribel, za cele tri doline moras da doplatis jos nesto) i kosta oko 150-160 EUR.
    I prevoz oko 100 EUR
    Znaci, 7X10 = 70 + 150 + 100 = 320 EUR

    A koliko si ti mislio da kosta ?
    Nas jedini problem sa odlaskom na ta skijalista je viza, skupljanje potrebnih papira i nezivesnost da li ces je dobiti (mada se dobija bez ikakvog problema ako imas sve sto traze)...tako da ti se u startu smuci. Dobro, i udaljenost je bitan faktor.....Ali sve drugo je na strani EU centara.

    I ko kaze da je samo Francuska jeftina, pogledaj ovo
    http://skimanijaci.com/component/opt...50/topic,51.0/
    Izmenio/la CrazyKong; 23.11.2006 u 08:53.

  7. #7
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Meni viza nije problem,studiram u austriji.Sto se cene tice tu te nepratim bas.Tacno je da je ski pass samo za Maribel i 6dnevni je 176eur,prevoz busom 100eur ali odakle ti ova cena smestaja???Na zvanicnom meribel sajtu najeftiniji smestaj u 4sobnom apartmanu s kuhinjom je 570eur,znaci po osobi 142,5eur.Znaci fiksno je 100+176+142=418eur pa sad dodaj boravisna taksa,osiguranje,zaokruzimo na 500eur i to bez hrane.S hranom izadje 750eur najjeftinije ali znaci prevoz+smestaj+ski pass=418eur min.Odakle vam ova cena smestaja od 10eur po danu,koliko sam ja nasao najjeftinije je 20 po danu.Mislim nemojte me krivo shvatiti ja stvarno zelim da idem tamo ali ne shvatam odakle izvlacite ove cene,daj recite pa da idem odmah rezervisati posto je ovo jack pot.Na sajtu idem na buking,kucam lokacija nebitna,osoba 4 i on izlista sve,i izbaci ovo sto ja navodim,ebiga ja ovu vasu cenu nigde na sajtu nemogu naci,dajte mi link bio bih zahvalan
    Izmenio/la Grazer; 23.11.2006 u 09:10.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #8
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Boris Kamikaza
    Nesto mi tu smrdi...
    222 apartman+110 prevoz busom, ski cenatr http://www.meribel.net

    Znaci apartman sa kuhinjim+prevoz+ski pass 6 dana = 332E

    Nije mi jasno da je Francuska jeftinija od bugarske???
    Neka puknem za hranu i pice i 300E, to je 632E, a u Bugarskoj bi potrosio isto toliko..
    Znaci apartman sa kuhinjom+prevoz+ski pass 6 dana = 508E
    e pa neka puknes jos 300e na hranu,to je 808E eto to je tacna cena.Zeznuo si se u racunici
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Ko je bio na francuskom delu Alpa zna zašto je smeštaj toliko jeftin. (naravno da tamo nije svaki smeštaj ovoliko jeftin)
    -Elem, radi se o krajevima koji su do sredine 20. veka bili praktično nenaseljeni (za razliku od npr. Austrije, gde je svaki ski centar ranije bio selo/gradić). Prema tome postojala je potpuna sloboda prostornog, pa posle toga i urbanističnog planiranja. Rezultat su ogromne zgrade sa beskonačno mnogo apartmana (naročito oni centri koji su izgrađeni 70-tih godina). Negativan aspekt svega toga je ne preterana estetika samih mesta (najgori primer su recimo Les Menuires- 3 Doline), što nije slučaj kod austrijanaca koji su se ipak koliko toliko trudili da sačuvaju autentičnost njihovih gradića. Znači, ogromni kapaciteti+najrazličitije kategorije apartmana = niske cene.
    - Uslov da se sve to izgradi i organizuje je ispunila Priroda - na francuskim Aplima je sve OGROMNO. Ne mislim samo na nadmorsku visinu staza, koja je u proseku (mnogo) veća od austrijskih, već i na sama prostranstva. Treba imati prostora da bi se postavile sve zgradetine sa svih potrebnim uslužnim objektima. Još važnije, staza treba da ima u ogromnom broju da bi mogle da opsluže sve te skijaše (otud one ukupne dužine staza biblijskih razmera - merene stotinama kilometra)

    Znači cene su realne, ne smrde.

    Ko nije bio tamo na skijanju, a može da si priušti - obavezno da ode tamo.
    3 dana (skijanja) u FRA > 2 nedelje u BUG > 3 nedelje na KOPu.

    Pozdrav.
    barrcode
    Izmenio/la barrcode; 23.11.2006 u 10:38.

  10. #10
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    Tacno je da je ski pass samo za Maribel i 6dnevni je 176eur,prevoz busom 100eur ali odakle ti ova cena smestaja???Na zvanicnom meribel sajtu najeftiniji smestaj u 4sobnom apartmanu s kuhinjom je 570eur,znaci po osobi 142,5eur.Znaci fiksno je 100+176+142=418eur pa sad dodaj boravisna taksa,osiguranje,zaokruzimo na 500eur i to bez hrane.
    ...
    Boravisna taksa u Francuskoj je valjda pola evra po osobi po danu, osiguranje ja placam 3% pa sumnjam da ces ti mnogo vise, tako da to sigurno nije 500E. Ako neces jesti u restoranima, nema sanse da pojedes 250E za 7 dana. Cak ni ako si Krecha86 i pravis lazanje Znaci usput (Torino?) se stane u neki trzni centar gdje se jeftino nakupuje klopa, a i na planini moze stosta jeftino da se nadje u prodavnicama. Bata Bane moze da ti kaze koliko je njega izasla klopa, ja jos nisam bio pa ti ne mogu dati cifru.

    Na pas obicno dobijes popust kad uzimas zajedno sa apartmanom. Racunaj i da agencije sigurno imaju i dodatni popust na veci broj ljudi.

    Sto se smjestaja tice, zavisi sta, gdje, kao i kad, jer su neki periodi mnogo jeftiniji od drugih (npr. period odmah nakon Nove godine, kada zapadnjaci zavrsavaju sa praznicima - ali to nazalost vjerovatno i tebe kaci). Za Meribel ne znam, ali mogu ti dati link za Risoul:
    http://www.sara-residences.com/EN/hi...re_app_ski.php

    Kao sto mozes da vidis na tom sajtu, barrcode je potpuno u pravu sto se izgleda zgrada tice, kao i povrsine apartmana (tipicno oko 25 kvadrata za 4 osobe).

    Jedina stvar je sto su vanpansionski troskovi ubi boze skupi ali ako ces da ides 7 dana da se ozderavas i opijas i nema nekog razloga da potezes do Francuske, ali ako ces da ides samo da skijas...
    Izmenio/la oggy; 23.11.2006 u 13:20.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •