Strana 673 od 692 PrvaPrva ... 173573623663671672673674675683 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.721 do 6.730 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6721
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Wlad, imaš li infomraciju gde će tačno da bude ova staza? Da li je potpuno nova staza ili je nova trasa BR2? Sećam se ranije priče da se zadrži gornji deo BR2, a da se donji deo trasira desno gledajući odozgo i da se tako izbegne S krivina i kamenjar. Nadam se da je tako, jer je gornji deo BR2 jedno od najlepših delova za skijanje na Kopu. Samo ne znam čemu onda novi naziv staze BR3.... a i 1026 metara je malo za novu stazu u punoj dužini.

  2. #6722
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Sigurno je da je to samo deo staze (da se jedan deo poklapa sa BR2).. Ja sam čuo da će ići sa kontra strane gondole, a ne znam kojim delom je ista trasa a koji deo je nova.

    Svakako je logično da se napravi crvena varijanta BR (po meni i plava) ali mislim da bez problema može i BR2 da se uredi za skijanje…

    Ono što je bitno je da je to samo početak (ova nova BR3 je već plaćena / u projektu / budžetu gondole), ideja je da se radi ukupno 8 staza, nešto slično kao na Gobeljama, s’ tim da se osneži samo deo staza….

    U projektu gondole je i poligon za obuku skijaša sa pokretnom trakom (ne znam da li je na vrhu BR2 ili negde drugo).

    I inače u poslednje vreme lepo projektuju nove staze, i profil i pozicija i širina (npr. nova crvena duboka i duboka2 su odlično uradjene), tako da verujem i da će na ovoj poziciji dobro uraditi posao.

  3. #6723
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Kosidba Malog Karamana:





  4. #6724
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    54
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Jestivi trimeri

  5. #6725
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Kako je precizirano u tenderskoj dokumentaciji, u planu je gradnja novih gondola na dve lokacije - od Vojnog doma do vrha Mali Karaman i nova instalacija na trasi nekadašnje dvosedne žičare Centar.Na prvoj lokaciji gradiće se kombinovana gondola u cilju nastavlja povezivanja korisnika skijališta koji dolaze iz pravca Brzeća do vrha Mali Karaman koristeći novoizgrađenu gondolu, a kojima je potrebno omogućiti da lako dođu i do samog centra Suvo Rudište.

    [/COLOR]
    - Projektom je potrebno rešiti brzo i lako izvlačenje sa dosada opterećene četvorosedne žičare Mali Karaman, posebno u delu dana kada se korisnici skijališta vraćaju ka novoizrađenoj gondoli u povratku kući. Instalaciju predvideti kombinovanog karaktera, sa kombinacijom 3 korpe i jednom kabinom. Orijentaciona dužina instalacije je oko 1300 metara - navodi se u tehničkoj specifikaciji.
    Meni ovde ništa nije jasno.

    1) Kakve veze ima Vojni dom, to je lokacija koja uopšte nije pristupačna na skijama?
    2) Kakve veze sa Vojnim domom imaju oni koji iz Brzeća novom gondolom doalze do Malog Karamana, to je na potpuno suprotnoj strani?
    3) Kakve veze sa bilo čim ima Suvo Rudište; Vojni dom - Mali Karaman je potpuno drugi pravac?
    4) Na koji način ta žičara rasterećuje četvorosed Mali Karaman? Imalo bi logike ako je na Malom Karamanu međustanica, ali to je tek opcija koja se razmatra?
    5) Kakva je to "instalacija kombinovanog karaktera" koja se sastoji od jedne 3 korpe i jedne kabine?

  6. #6726
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Tekst nije namenjen tebi i ostalima koji znamo kako skijaliste izgleda i koje zanima unapređenje.



  7. #6727
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Meni ovde ništa nije jasno.

    1) Kakve veze ima Vojni dom, to je lokacija koja uopšte nije pristupačna na skijama?
    2) Kakve veze sa Vojnim domom imaju oni koji iz Brzeća novom gondolom doalze do Malog Karamana, to je na potpuno suprotnoj strani?
    3) Kakve veze sa bilo čim ima Suvo Rudište; Vojni dom - Mali Karaman je potpuno drugi pravac?
    4) Na koji način ta žičara rasterećuje četvorosed Mali Karaman? Imalo bi logike ako je na Malom Karamanu međustanica, ali to je tek opcija koja se razmatra?
    5) Kakva je to "instalacija kombinovanog karaktera" koja se sastoji od jedne 3 korpe i jedne kabine?
    Lokacija Vojni Dom, tj. polazna stanica nove gondole je prekoputa vojske, livada iza podzemnih kontejnera niz put od Vile Nikola. Do nje može i sada da se dodje na skijama a tek će moći kada se napravi i prava staza.
    Dakle, ideja je da to bude skijaška gondola.

    Prvobitno je gondola iz Brzeća trebala da ima tri medjustanice i da krajnja stanica bude upravo centar (lokacija opisana iznad), zbog prepucavanja opština (opstrukcije Raške) gondola je završila na vrhu MK, tj. kompletna trasa je u Brusu.

    Ideja nove gondole je da se upravo završi priča, ako dolaziš iz pravca Brusa možeš da se parkiraš kod Brzeća i da kao pešak (i sa torbama) dodješ do centra. To sada nije moguće, završićeš na vrhu MK (ako si pešak).

    Druga stvar je da će nova gondola biti još jedan “izlazak” iz centra, npr. od JATa ne moraš da odeš do doline sportova i u gužvi čekaš da se izvučeš iz centra, odeš do vojske, sedneš u gondolu i izvučeš se na vrh MK.

    Treća stvar je da ne moraju ništa da rade sa postojećim 4sedom MK, pored 4seda možeš da koristiš i gondolu, samo sidješ dole..

    Suvo Rudište zaista nema veze sa ovom prvom gondolom, to je drugi projekat, 6sed koji će da izvlački skijaše od crkve (prekoputa ambulante) na vrh Suvog Rudišta. Ideja je da se sa ove dodatne dve instalacije rastereti centar i “izvlačenje” iz istog.

    Video sam na dva mesta kombinovanu žičaru (napolje), u ovom slučaji svaka četvrta korpa je gondolska kabina. Nevidjena komplikacija pošto moraš da imaš odvojene ulazne i izlazne stanice za gondole i korpe. Po meni je realno da urade gondolu, za skijaše je bolje kombinovana žica ali je (pre)skupa.

  8. #6728
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Opening na Kopaoniku 9-12 decembar:




    Danas na Kopu:









    Trenutno u centru:




  9. #6729
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Gobelja (trenutno):




  10. #6730
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ako sam dobro ispratio, za narednu sezonu nije ništa urađeno na unapređenju skijaških staza i infrastrukture. Bele reke neće raditi, nema veštaka na novim stazama Gvozdac.

    Samo niču zgrade na sve strane :(

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •