Strana 645 od 692 PrvaPrva ... 145545595635643644645646647655 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.441 do 6.450 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6441
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano



    Stanje danas.

  2. #6442
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ono što je dobro je da je puštena Duboka 1 gde uglavnom nema gužve. Rade topovi i idu tabači i po Krčmaru.

    Evo kako izgleda nova crvena duboka (nisu je tabali):






  3. #6443
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Danas je pušten i četvorosed Gobelja (ovih dana je radila Gobelja Relej žica, ali se kvarila).. Na dnu Duboke 2 nema snega (niska tačka, pa je tu padala kiša u par navrata kada je "gore" padao sneg) ali se nadam da će brzo da ga naprave, onda mogu da puste Duboku 2 i Krčmar - tada će se značajnije rasteretiti ostale žice.

    Zbog parkiranih vozila uz put na potezu oko Marinih Voda juče je nastao saobraćajni kolaps na Kopaoniku, ljudi su putovali po 3 sata na relaciji Jaram - Centar. Zato ko dolazi kolima neka dolazi ili kasno uveče (tada može i da se pronađe parking) ili rano ujutru.

    Možete zamisliti kakava je automobilska gužva sada u špicu kada u novoj garaži nije imalo mesta za parkiranje (a dan košta 1900din).

  4. #6444
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Opet problem sa tanjirom? Pa već par godina taj i tanjir na MK svaki čas crkavaju. Zar je moguće da ne mogu da to srede. Jesu stare instalacije ali nije to svemirska tehnologija.


  5. #6445
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Samo da te stare tanjire ne menjanju sa ovim turskim krševima. Pisao sam prošle godine u ovoj temi, kako je na Marinim vodama, na vrhu, izleteo jedan novi tanjir. Sreća da nije udario nekoga kada je poleteo...

  6. #6446
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Jel zna neko šta tačno znači cena od 700 din za odrasle odnosno 500 din za decu u zvaničnom cenovniku za onu pokretnu traku u centru, u dolimi (ski vrtić)? Jel to dnevna karta?

    I jel ima još negde pokretne trake sem u centru? Znam da je bilo tamo iznad Mašinca....

    I ako može neka preporuka (može na private) za ski školu, klinac mi je 5 godina i on ima nekog iskustva, već je dve godine bio na skijama, ali još nije stigao do žice, a kćerka nepune 4, prvi put bi bila na skijama... I saveti neki, ko ima iskustva, za nju da li ima smisla gurati je u onaj režim 6 dana x 2 sata na skijama ili malo samo pokretnu traku...?


  7. #6447
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja sam sa porodicom, i prijateljima proveo 4 skijaška dana na Kopu, od 31.12. do 03.01. Nisam odavno pisao utiske sa Kopa jer su zadnjih desetak godina stvari išle svojim tokom, evidentan je bio napredak, lečile su se neke dečje bolesti, ali nisam hteo da budem od onih dežurnih pljuvača koji samo kritikuju samo da bi kritikovali (kao npr. oni što se žale na neutabane staze posle pola metra svežeg snega).

    Nažalost zadnjih par godina, ponovo počinju da se javljaju problemi zbog čistog javašluka, nezainteresovanosti i nespospobnosti javnih preduzeća zaduženih za skijašku i putnu infrastrukturu na i oko Kopaonika (tzv kur*obolja). Verujem da svi oni dobro znaju da će u periodu oko Nove godine da nagrne veliki broj turista, ali nadležne jednostavno to ne zanima. Kad su Skijališta Srbije u pitanju, veliki broj staza je mogao da radi ali nisu na vreme sređivali staze, pravili veštak, testirali instalacije tako da je 01.01. po savršenom sunčanom danu radila oko trećina instalacija. Siguran sam da su staze kao npr. Gobelja (obe) i Kneževske bare mogle da rade i bez dodatnog napora, a da je uložen napor da se pokriju kritični delovi staza koje izbijaju niže, moglo je sve da radi. Palo je preko pola metra snega, dobar minus je bio posle 31.12. Uz veštak i nabacivanje snega iz šume na kritičnim delovima, mogli su sve da srede i puste. U subotu 02.01. odemo prvu jutarnju žicu na Gobelju... pustili samo tanjir, četvorosed ne radi....zašto? Kaže žičničar "nema snega dovoljno". Prave nas budalama. Kao da mi ne znamo da taj četvorosed opslužuje i ove dve staze pored tanjira. I onda se pokvari tanjir i ostaneš sat vremena u podnožju, a pored tebe stoji relativno nov četvorosed, ali je neko trebao da se popne i da očisti led sa stubova. Naravno, sutradan je proradio i četvorosed i još dve staze na Gobelji. Ima još gomila stvari za koje se pitaš "zašto?". Zašto ste skidali Vučak? Bilo je zgodno da se po grebenu prebacuju ljudi bez da moraju da se spuštaju na Marine vode. Zašto je problem napraviti red na žičarama trakom (tzv zmija). Jel to preveliki napor ili je preskupo?

    Wlad je gore pisao o saobraćajnom kolapsu. Mi smo imali sreću da smo parkirali na parkingu na Jarmu pa smo se relativno lako spustili u Brzeće, gde smo uzeli smeštaj nadajući se da će gondola da prodadi. Ali drugar koji je išao sa sitnom decom koja su išla u ski školu, morao je da parkira u centru i zaglavio se u kolapsu, tako da se 4 sata "vraćao" kući. Šta mislite? Da li bi bila tolika gužva da su očistili parking na Marinim vodama li da je radila Sunčana dolina, pa da ljudi koji dolaze iz vikend naselja tu parkirali? Dalje... putari nisu očistili put na kritičnim delovima, iako 3 dana nije padalo uopšte, pa su se ljudi zaglavljivali i zbog toga. Juče oko 14h je na naplati takse za ulazak u Nacionalni park bilo oko 50 automobila u koloni... prosto ti drago što se vraćaš kući, a ne ideš na skijanje...

  8. #6448
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pa već 4-5 godina ski centrom Kopaonik upravlja nestrucan direktor. Prethodnog je Ljevnjajic povukao sa sobom na Jahorinu. To je ono što sam ja čuo pre neku godinu.

    Prošle godine je taj tanjir na gobelji radio kao migavac. Da ne govorim o tanjiru na MK koji je posle 35 godina postao osetljiv na vetar, instalacija koja je jedina izdrzavala orkanske udare sad odjednom ne može da radi kad je malo jača promaja!

    Da li je potrebno da kometarisem "ono" na marini vodama? Najblaže rečeno čudan oblik tanjira. Ili sidro koje te vuče u stranu... Sidro sa gvozca i ledenica nikad nije tako vuklo. Plus duplo sporija žica. Sad naravno da nema gužve na marinim vodama jer se ljudi smore I kad nema nikoga. 8 minuta uzbrdo za minut na dole. Ranije je odnos bio. 4:1.
    O komunalnim problemima bolje da ne pričamo.

    Jedno pitanje: krofne u rtnju poskupele?



  9. #6449
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku

    Jedno pitanje: krofne u rtnju poskupele?
    Poskupele još letos, mislim da je komad 200 dinara.

  10. #6450
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Poskupelo ulje, jbg.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 21 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 21)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •