Strana 651 od 692 PrvaPrva ... 151551601641649650651652653661 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.501 do 6.510 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6501
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    “Usled jakog nevremena i olujnog vetra koji stvara nanose, obustavljen je saobraćaj put Brzeće-Kopaonik.”
    https://nova.rs/posts/ne-moze-se-na-...a-zatvoren-put

  2. #6502
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    “Usled jakog nevremena i olujnog vetra koji stvara nanose, obustavljen je saobraćaj put Brzeće-Kopaonik.”
    https://nova.rs/posts/ne-moze-se-na-...a-zatvoren-put
    https://twitter.com/jpputevisrbije/s...221848576?s=21



  3. #6503
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Danas, u prvom delu dana, prelepo, sunčano vreme (posle toga gusta magla), ali, nažalost, sve staze sa Pančića i Karaman grebena u očajnom stanju. Rekao bih da sneg, koji je pao preko noći uopšte nije taban.
    Mali Karaman i Gobelja su držali solidno. Verovatno zbog daleko manjeg opterećenja...
    Sneg je počeo ponovo da pada i padaće cele noći. Nadam se da će sutra to bolje ispeglati...


  4. #6504
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ci...k-sada/ph3pz43

    Šta kažete na ovaj tekst?
    Znam nekoliko ljudi koji su se zarazili najverovatnije tamo. Čuo sam se danas sa klince od jednog saradnika koji je bio za vikend (ala je izabrao...) I kaže da je pola dana sedeo po kafićima i da je bilo puno kao i uvek.
    Još nisam otišao ove zime gore, ja mogu da izdržim ceo dan i bez da sednem u kafanu ali ovi moji teško. Mada, vakcinisao sam se pre nedelju dana pa ćemo videti posle druge doze.

  5. #6505
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2013
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Bez želje da stanem na bilo čiju stranu iznosim ono što se nama desilo. Bilo smo na Jahorini od 10.1 do 17.1 porodično sa decom, nismo napravili ni jednu pauzu u zatvorenom, samo jedna pauza na otvorenom za svi 6 dana. Nigde nismo išli po restoranima a koronu dobijemo od roditelja koji su za to vreme izašli po prvi put za nekoliko meseci iz izolacije.
    Nema pravila od koga se dobija, treba ići na skijanje, na planinu, držati maske a bez kafe i toplog vina se može. Dostava hrane radi svuda i to je najmanji problem. Mislim da je moguće bezbedno skijati a kontrola bi svakako trebalo da bude mnogo bolja sa ciljem da se sezona ne prekine.




  6. #6506
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ci...k-sada/ph3pz43

    Šta kažete na ovaj tekst?
    Znam nekoliko ljudi koji su se zarazili najverovatnije tamo. Čuo sam se danas sa klince od jednog saradnika koji je bio za vikend (ala je izabrao...) I kaže da je pola dana sedeo po kafićima i da je bilo puno kao i uvek.
    Još nisam otišao ove zime gore, ja mogu da izdržim ceo dan i bez da sednem u kafanu ali ovi moji teško. Mada, vakcinisao sam se pre nedelju dana pa ćemo videti posle druge doze.
    Ako rade kafići i restorani u Beogradu i svuda po Srbiji, zašto bi se to razlikovalo na Kopaoniku? A sad... da li se pridržavaju mera vezanih za razmak, to je drugo pitanje.

  7. #6507
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Slažem se, ima i u BG, NS mesta gde se ne pridržavaju mera po kafićima (napakovani gosti jedni preko drugih ) pa nije zbog toga zatvoren grad

    Poenta je da ljudi odu u kafanu (ski bife) zaraze se i onda im je neko kriv, posle se žale što nije bilo dovoljno razmaka, mere, itd.

    Ako vodiš računa onda skijaš i ne sedaš u kafane i restorane, ako ideš “medju ljude” onda preuzimaš rizik da se zaraziš.

    Po razgovoru u poslednjih mesec dana na Kopaoniku pola ljudi je preležalo i oni se naravno svi ponašaju opušteno, otuda i dosta ljudi po lokalima.

    Pre nekoliko dana bilo par dana “feels like” -17c, duva vetar, spuštamo haubu na Krčmaru i neko se pobunio zbog korone - odgovor je jednostavan: ako ne želiš da spuštaš haubu idi na žicu gde je nema, duboke, pančić i sve osim Gvozdca . Svi dodju na Krčmar da se zgreju....

  8. #6508
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    "ČITAVE PORODICE SE SA ZIMOVANJA VRAĆAJU ZARAŽENE"

    Zimovanje je vrlo širok pojam i ne podrazumeva samo odlazak na skijanje. Mislim da se tekst više odnosi na one koji su otišli npr. na Zlatibor i veći deo dana proveli po raznoraznim kafićima i restoranima. Osim toga, postoji razlika između odlaska na skijanje i "skijanje". Mislim da je Stekan o tome pisao u nekoj od ranijih tema. Ko na planinu odlazi prvenstveno zbog skijanja, uz neke manje kompromise može da se pridržava svih potrebnih mera propisanih radi sprečavanja širenja zaraze i da bude bezbedam tokom svih dana na planini. Moguće je izbeći gužvu i direktne kontakte, samo je potrebno imati želju za tim. A svakako da ima i onih koji odu na "skijanje" ali se za sve vreme boravka na planini najmanje time bave, već prvenstveno sede u zatvorenim prostorima a uveče partijaju. Sve u svemu, postoji mogućnost izbora, pa ko kako hoće. Rizik postoji svuda, tako da je do nas a ne do lokacije.
    Izmenio/la neo031; 01.02.2021 u 10:29.

  9. #6509
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Vidi li se kraj ovog toplog talasa na nekim prognozama? Hoce li preziveti snezni pokrivac :/

  10. #6510
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Bilo je 120cm. Narednih dana neće biti kiše što je bitno i biće valjda manja vlažnost (izuzetno bitno). Neće ga nestati sigurno zbog 4-5 dana malkice toplije vremena. Skijao sam tamo i na +15 u martu... A od utorka valjda opet hladno.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •