Strana 648 od 692 PrvaPrva ... 148548598638646647648649650658 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.471 do 6.480 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6471
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Pitanje za one koji su cesce na Kopaoniku, ja planiram da dodjem sa zenom na ski vikend, pa gledamo da ubodemo kad nema guzve (koliko je to moguce). Pretpostavljam da je kraj januara tu idealan ali ne stizem zbog posla. Izbegao bi sretenje pa vikend posle dosao tj 18,19og feb....da li se i dalje oseca guzva zbog praznika tih dana ili svi vikend pre toga nagrnu....racunam da je tu raspust prosao, ili da vijam pocetak februara. Idealno bi bilo sad za nedelju dve koliko vidim sa padavinama situaciju (dubok sneg odgovara ) ali nema sanse nazalost.


  2. #6472
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Od danas radi celo skijalište, danas pušten Gvozdac




  3. #6473
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    @christofer
    U normalnim uslovima je poslednja nedelja januara bila sa najmanje gužve a vikend pre početka raspusta ako je pitanje za sub/ned.
    Takođe, kad prođe sretenje i taj prvi vikend posle bude manja gužva.
    Kako se raspust završava sad u nedelju, trebalo bi gužve da budu manje od ponedeljka ali nista nije sigurno pošto se ne zna kako su ljudi planirali, uplatili, da li im deca idu u školu ili su online itd. Opet, ako se situacija sa koronom smiri, sigurno će i tu biti dodatna navala. A i nemaš gde da se ide na skijanje u inostranstvo.
    Plus racunaj da ako je prognoza vremena dobra, tog vikenda će biti više ljudi gore.
    Ako ne možeš da ideš tokom radne nedelje, moj tip bi bio vikend 23/24 januar, 30/31 i 6/7 februar (ova dva poslednka zbog toga što ove godine nema tog raspusta u to vreme).
    Posle toga, 27/28 februar, 6/7 mart pa 13/14 mart.
    Svakako, savet je da se naoruzas strpljenjem pa da uživaš u tome što si otišao na kop a gužva, pa sta ćeš, nije do tebe.

  4. #6474
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo izbegavajte vikend i sam centar (dolinu sportova) i nema više gužve iako je raspust.....


  5. #6475
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Hvala na info. Generalno zadnji put sam bio na Kopu pre 2 godine za vikend krajem januara i bilo je ok, ali sam ne stizem zbog posla nikako. Pa pecam feb mada bi vec sad otisao kad vidim slike. A i kad nadjem smestaj, vidim da je dosta popunjeno vec sad :/. Vremenska prognoza je ok za ceo feb, vidim i da ce biti nesto padavina, e sad koliko je to pouzdano videcemo.


  6. #6476
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    @Wlad,

    Mnogo lepa slika. Jeli ovo ispod gondole? Sta mislis, moze li se prici tom vrhu sa druge strane (Bele Reke) i skijati ispod zice do Ledenice?

    Pozdrav.

  7. #6477
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    @wlad jel radio vucak sa malog karamana na vrh marinih voda?

  8. #6478
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Da, to je ispod gondole, može i sa kontra strane ali to će biti lakše kada puste gondolu - sa njom predješ na vrh BR2, inače sa vrha BR2 ta šuma prema dnu bivšeg Gvozdca je dobra za skijanje...

    Radio je danas i Vučak pa mogu da se zaobidju Marine Vode.

  9. #6479
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Samo izbegavajte vikend i sam centar (dolinu sportova) i nema više gužve iako je raspust.....

    Ako zanemarimo današnji haos u prepodnevnim časovima prvo na Dubokoj 1, pa na Krčmaru (ovakvu gužvu nikada do sada nisam video na ovoj žici) i na Dubokoj 2 kada je konačno proradila, može se reći da je gužva pretežno u centru i tamo je ludilo bilo danas.

    Ono što je pohvalno je da recimo na Gvozdcu standardno nije bilo gužve (ili valjda ljudi nisu još shvatili da je proradio) i staza je bila odlična

    Inače, ono što me iznenadilo da je recimo Duboka crvena (obe) bila puna hupstera u gornjem delu, a u donjem gde je tradicionalno loša i pogotovu tamo gde se spaja sa crnom je bila u fenomenalnom stanju ceo dan.

    Inače, sve u svemu, veoma dobar dan dan, počelo sa maglom i zimskim uslovima, a završilo se sa suncem...

    A u kakvom je stanju bio skibus onaj poslednji od 17h što vozi ka Naselju i koliko je ljudi bilo u njemu, pa to nisam video u životu. Bukvalno, 20 min je trajalo ukrcavanje putnika dok valjda svako ko se zatekao u blizini nije ušao. A i taj red vožnje i polasci nazad u 16 i 17 su krajnje nelogični...





  10. #6480
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    da se nadovezem na ovo sto tu gio i wlad rekli, cak i za sretenje moze lepo da se skija, krenes ujutro od staza u centru, dok jos nije guzva pa se lagano pomeras. Oko 11 Krcmar postaje pun, onda na MK nekoliko puta i rani rucak na vrhu MK i posle toga Gobelja do kraja dana. Ako imas srece i radi putic Karaman - Gvozdac, spustis se tuda na sestosed i odatle pravo nazad na KG. Mi smo uvek odsedali u centru.

    Meni je uvek najlepse bilo kad dodjemo 20 dec, sledeca 3 dana si sam na stazama, mada i to zavisi od sezone

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •