Strana 611 od 692 PrvaPrva ... 111511561601609610611612613621661 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.101 do 6.110 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6101
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Juče su puštene u rad i Marine Vode tako da su sve instalacije (18) i staze (38) u pogonu
    (osim naravno Belih Reka koje praktično više ne postoje)

  2. #6102
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2008
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Videh da su prethodnih dana bile lose pripremljene staze, zbog velike kolicine napadalog snega. Jesi li bio danas gore? Kakve su staze danas?


  3. #6103
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Odlične !
    19a je odlicna staza, konstantan nagib 28-30°
    19b jos bolja dok je nije kolega Tadija utabao umesto ratraka.
    Na zalost jos juče.

  4. #6104
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Veceras sam dosao od Brusa, put je u uzasnom stanju, snijeg po ledu na dosta mjesta. Bez lanaca vrlo tesko, mislim da je od Raske mnogo bolje ocisceno.

  5. #6105
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Jeste, mi smo stigli jutros Ibarskom preko Josanicke bez problema.
    Prazan put, ociscen do asfalta, ima dosta rizle pa drzite odstojanje.
    3,5h do Rtnja laganom voznjom po ogranicenjima.

  6. #6106
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Update sa Kopaonika, danas odlični uslovi za skijanje. Sunce, oko -3 do -5, malo vjetra. Rade skoro sve staze (osim Belih Reka i Ledenicer), novo sidro / tanjir na Marinim vodama je u funkciji (ništa posebno), snijega masu, staze solidno sređene. Sve je ok, osim ovih cijena za noćno skijanje: 20 e za 3 staze za noćni termin? Previše. I ne samo to, nego neka glupa politika, kao jeftinije ako koristiš samo jednu stazu? Baš su zeznuli stvar, ko li se toga sjetio...

    20190117_095542.jpg
    Gobelja rano jutros

    20190117_143353.jpg

  7. #6107
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Edit: wlad me ispravio za Ledenice, staza je otvorena ali je lift demontiran valjda prethodne godine.

    I još par utisaka nakon tri dana skijanja:
    - Nova instalacija na Marinim vodama je bezveze. Sidro je sporo, a tanjir.. ljudi, šta je ono? Meni se kćerka izvrnula na pola staze, pa sam ja uzeo da vidim, reko mora da se ona nije snašla. Međutim, tanjir je baš loš, lako se izvrće i skroz neudoban.
    - Staze su ipak lošije uređene nego prethodnih godina. Dosta kamenja na stazama, vrhovi ogoljeni... OK, na vrhovima duva vjetar, na nekim stazama ima puno skijaša, ali ipak, pored metra prirodnog snijega i velikog broja instalacija za vještak, mislim da bi staze morale biti bolje pripremane. Nažalost, još nisu na nivou zapadnih skijališta po tome.
    - Primjetan veći broj radnika na skijalištu. Dobar dio njih se vozika onim ski sankama i uglavnom smeta skijašima.
    - Kako rekoh prije - uzaludna priča oko noćnog skijanja. Na stazama je po 3 - 4 skijaša, ne znam da li im se isplati i pored visoke cijene?

  8. #6108
    Super Member
    Datum registracije
    20.10.2017
    Lokacija
    Kruševac
    Poruke
    217

    Podrazumevano

    - Instalacije na Marinim vodama su veoma spore, zanemarljivo malo je brže sidro, a šipka na tanjiru je kriva, nezgodna za vučenje, neudobna.
    - Skoro sve staze po vrhovima imaju dosta kamenčića i kamenja, a Krčmar na izlazu ima skoro pa pesak umesto snega! Jedino su Gobelje sve odlične, bez kamenčića, sa puno snega, ravne i idealne za skijanje.
    - U pravu ste za sanke, samo se negde voze, iako je Zakonom zabranjena vožnja sankama po stazama, čak je i inspekcija bila prošle nedelje, bili nedelju dana, izmedjuostalog i to kontrolisali, i naložili da se sanke voze isključivo putevima koji nisu po stazama.
    - Noćno skijanje se isplati samo kao marketing, da se privuku gosti. A kada isti ti gosti dodju, onda shvate da je noćno skijanje samo marketing, da postoji ali da je nepraktično.

    Evo i jednog snimka sa nove crne staze Gvozdac 19A, fina staza:
    Smeštaj u Brzeću, kod gondole
    Korisne informacije o zimovanju u Banskom www.apartmanbansko.com
    Brzeće Apartmani www.BrzeceSmestaj.com
    Brzeće Smeštaj www.Brzece-Smestaj.com
    Vaučeri 2023. www.Vauceri.net
    Apartman Ema Brzeće, blizu gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...aonik-smestaj/
    Brzeće - Apartman Nina, kod gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...ndole-smestaj/
    Kupovina Prodaja

  9. #6109
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Znam da fish eye objektiv "pegla" nagib, ali ovo STVARNO ne deluje kao crna staza (plus je gornji deo više ski put nego staza, bar mi je takav utisak iz fotelje )

  10. #6110
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Novi Gvozdac, 19a - oooodlična staza . Strmija je nego što izgleda na snimku, nije baš prestrma, ali ima solidan nagib i taj nagib traje dok skijaš. Meni se baš svidila

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •