Strana 669 od 692 PrvaPrva ... 169569619659667668669670671679 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.681 do 6.690 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6681
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2013
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Danas je bila velika gužva, prilično očekivano posle padavina i vremenske prognoze koja je bila najavljena. Zanimljivo je da su manje gužve bile na plavim stazama, verovatno zbog profila skijaša koji dolaze da zatvore sezonu. Staze su držale vrlo fino, vreme predivno. Za pohvalu je da je gondola zbog velike gužve vrtela i posle 16h. Na parkingu pored gondole nije bilo mesta za parking već u 10h.


  2. #6682
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Ma znam ja uglavnom sve štekove. Radim to godinama na Kopu, nego samo kažem da nije bilo tako . Namnožili se orači
    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ima terena sasvim dovoljno, ali nije realno da se čeka prestanak padavina da se skija, toga nema nigde. Skija se za vreme padavina sve vreme i onda druge sačeka izoran sneg

    Gvozdac je glavni teren, tu ima cela površina, od Lavine pa do oko staza a šuma kod Ledenica i iz pravca gondole je odlična. D2 je velika površina, a za jurcanje je i Gobelja OK. BR2 je isto sasvim OK, staza se iskija, ali ima ispod gondole, šuma itd...

    Ima još dosta terena kroz šumu ali ne otkriva se baš sve

  3. #6683
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Danas je najveća gužva na žicama/stazama na Kopaoniku da sam ja ikada video.. Čak i “nepopularne” žice sve pune..

    Gvozdac danas u 11h (nisam ja slikao):

    Identičnu rečenicu sam ja izgovorio. Nikada nisam video ovoliko SKIJAŠA na Kopaoniku.

    Nakupilo se razloga... nema martovskog skijanja u inostranstvu, ne radi Jahorina, ne rade škole, došli i stranci, poslednji vikend kada sve radi, a puno snega i sunčano vreme.

  4. #6684
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Identičnu rečenicu sam ja izgovorio. Nikada nisam video ovoliko SKIJAŠA na Kopaoniku.

    Nakupilo se razloga... nema martovskog skijanja u inostranstvu, ne radi Jahorina, ne rade škole, došli i stranci, poslednji vikend kada sve radi, a puno snega i sunčano vreme.
    Sto reci, nije za skijanje nego za suncanje i neka divlja zivotinja u tecnom stanju

  5. #6685
    Member velkom avatar
    Datum registracije
    21.02.2009
    Lokacija
    Bnv brd Bgd
    Skije / Bord
    Fischer F19 Progressor
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Jeste bila neviđena gužva petak i subota mada onakav Gvozdac kao sa prethodne slike nisam zatekao. Zato je nedelja i pored niske oblačnosti ili izmaglice bila odlična. Nekoliko puta sam bio sam na žici. Čak je oko podne Centar-Pančić bio bez ikakve gužve. Verovatno zbog smanjene vidljivosti. Svi su otišli na KGB ili negde gde im se učinilo prijatnije. A posle podne još bolje. Dobra vidljivost i odlične staze bez gužve. Pred kraj Gvozdac je bio prazan.

  6. #6686
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Subota haos. Prelepo vreme i nevidjena guzva. Garaza puna! To dovoljno govori...ujutru Gizdac i Ledenice do pre 10, nakon toga svuda haos...nedelja maglustina, ali manje guzva. Ali zato ko je danas bio, taj je ubo dzek pot. Sunce, sneg i nigde nikoga


  7. #6687
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

  8. #6688
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

  9. #6689
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Tu ne može da udje tabač pa ljudi ručno sklanjaju sneg. I juče su lopatali a danas ih je bilo 10tak u isto vreme i lopatali su. Ne branim ih, ali svakome kome su otpale skije je “zevao” tj. nije gledao - a zaista sam ih video kako lopataju upravo zato što je bilo ljudi kojima su otpadale skije. Borderima je mnogo opasnije, ali oni valjda više paze na te stvari pa ih nisam primetio da su “otpali” sa žice.
    Nisu zevali, nego to je onaj trenutak kada se spušta sigurnosna rampa na korpi, pa em gledaš na gore em još nisi stigao da podigneš skije na ono postolje. I nije bio izolovan incident, gomila ljudi je ostala bez skije, ne može da se kaže "što nisu pazili" ako se to desilo tolikim skijašima, jasno je čija je greška.

    Inače, epilog, skija je posla dva-tri dana nađena. Šta se dogodilo - izvukli su bili u prvi mah skiju i dodali je nekom skijašu koji je ulazio u korpu da je ponese gore, po svemu sudeći skija mu je ispala negde usput i ostala zakopana u šumi. A on nije prijavio šta se dogodilo.

    Vlasnik rentala je bio vrlo korektan i nije hteo da naplati štetu, ali je direktoru skijališta na Kopu skrenuo pažnju na slučaj (svi se tamo poznaju između sebe) na šta je taj imao samo da kaže "trebalo je da mu naplatiš skije".

    Taj prostakluk i seljačka neodgovornost je nešto što me najviše odbija od domaćih skijališta. Toga ima i u Italiji, ali tamo je to na nivou onih što ti dodaju tanjir na žici, a ovde je eto takav slučaj i sa direktorima.

  10. #6690
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Drugari, jedna molba za sve. U pitanju je pokušaj pronalaženja kontakta jedne povređene devojčice, Ive (2008) iz Niša. Naime, devojčice su se sudarile pre dva dana na Kopu, noćno skijanje, K.Greben u sredu uveče (31.3) oko 20h. Sudar je bio ozbiljan i obe su završile u Trauma centru. Ivona, ćerka mog prijatelja, se oporavlja i sada želi da zna kako je mala Iva, a nemaju kontakt. Zna se samo da je Iva imala nagnječenje rebara to veče. Pomozite nam da pronađemo Ivu, hvala unapred svima!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •