Strana 631 od 692 PrvaPrva ... 131531581621629630631632633641681 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.301 do 6.310 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6301
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    45 min cekanja au brate mili.

  2. #6302
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Skijaska kultura na Kopu je 0, a koliko primecujem svake godine je gore.
    Za guzve na zicama su kada sam ja bio bili krivi prvo skijasi koji se cekaju pred samu korpu i za to vreme odlaze prazne ili polu prazne korpe , a zatim zaposleni na tim zicama koji sve to kao pavijani gledaju i cute. Cast izuzetku zaposlenima na Gobelji koji su vikali : idemo cetvoro na korpu !
    Posle kako guzva, pa tako sto je iskoriscenost korpe oko 50%

  3. #6303
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Kakvo je stanje sa snegom, što po stazama, što van njih?
    Kakvo je vreme, tj. da li je taj sneg održiv uz takvo vreme?


  4. #6304
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Skijaska kultura na Kopu je 0, a koliko primecujem svake godine je gore.
    Za guzve na zicama su kada sam ja bio bili krivi prvo skijasi koji se cekaju pred samu korpu i za to vreme odlaze prazne ili polu prazne korpe...
    Posle kako guzva, pa tako sto je iskoriscenost korpe oko 50%
    Ista je situacija i na Torniku, pola korpi ide prazno i kada je najveća gužva jer se čekaju! Kod nas važi pavilo da svako seda na prvu praznu pa i ako se razdvojimo čekamo se na vrhu Radnici skijališta nekada nisu u mogućnosti da reaguju. Prisustvovala sam situaciji da su redari vratili baš malu decu koja su išla sama na žicu bez kaciga što je po pravilima SS zabranjeno.Međutim, odnekud je iskočio gospodin u kaputiću, odelu i lakovanim cipelicama da se buni što neko neće da pusti njegovu decu kad je ski pass uredno plaćen. Na kraju su deca otišla gologlava jer je tata tako hteo i ne zanimaju ga propisi!

  5. #6305
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Može lako i jeftino da se reguliše popunjenost korpi. Viđao sam neka rešenja na žičarama sa velikom gužvom u inostranstvu... recimo... red se formira nekoliko metara unazad sa obaveznim brojem prolaza i kolona koliko ima i korpi. Naravno, potrebno je i angažovanje SS da "poteraju" kada zapne.

  6. #6306
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Na nekim žicama se može rešiti prinudnim putem, ali negde nema uslova za to. Recimo Mali Karaman četvorosed ima jako malu platformu, pa bi formiranjem kanala ljudi čekali na vrlo nezgodnom usponu.
    Dok recimo Karaman Greben u špicu sezone ima red od 30+ metara, pa odakle napraviti usmeravanje?

    Danas sam raspakovao skije, posle 7 dana na stazi, klizna površina sa blagim tragovima, kantne sasvim OK, ali gornje površine, kao da su Vijetnam prošle. Nema broja koliko ljudi mi je na žici prešlo preko skija.

    Ski škole bi trebalo da to uvedu kao obavezan segment obuke: čekanje na žičari, zaustavljanje i sačekivanje na stazi, ostavljanje skija na pauzi...
    Nažalost, većina inatruktora koje sam video se ponaša veoma neozbiljno.

    Još jedna stvar koja mi je zasmetala je zloupotreba ulaza za ski škole. I zaposleni u Skijalištima to tolerišu. Još čujem na žici kako se klinci hvale kako su i gde "zeznuli sistem" i prošli preko reda.

    Da li sam ove godine bio u periodu najveće gužve, pa je tako izgledalo, da li sam omatorio, pa mi sve više smeta, ali ne sećam se da je Kopaonik ovako izgledao.
    Imam još 5 dana ski pass za ovu sezonu, pa možda odem još jednom, da vidim jel zbog gužve ili...

  7. #6307
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Nedavno sam bio u jednom AUS skijalištu gde sam primetio da u redu za 4-sede i 6-sede postoje odvojeni prolazi – brze linije – za ’samce’. Prvo sam pomislio ’čemu to?’, kada sam vremenom skapirao: uvek tamo stoji 5-6 samaca i kada neki par recimo odluči da sami sednu na 4-sed, odmah majstor pored žice poziva ove iz ’jednoreda’ da popune broj. I tako su sedežnice uvek popunjene u vreme gužvi. Ide kao podmazano.

  8. #6308
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ima toga i na Kopaoniku (Single Line), ne radi uvek pošto zahteva pomoć žičničara (radi kada je veća gužva)..
    Na Pančiću i na KGB-u, s' tim da su na KGB-u odustali od toga pošto je bila veća šteta od koristi - mnogo početnika, zbunjivanje, padanje i zaustavljanje žice.

    Na Pančiću to funkcioniše korektno, i odlično za izvlačenje iz centra.

    Na Karaman Grebenu je gužva uvek, i ljudi koji čekaju red na toj žici i zaslužuju dugo čekanje, pošto se iz neobjašnjivog razloga svi "lepe" na tu žicu - pa ako toliko "vole" da čekaju u gužvi, neka čekaju .

    ---

    Fotka od juče, snega dosta da se skija pored Lavine

    IMG_8054.jpg

  9. #6309
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ja sam trebao da izađem juče ali sam morao da odložm.

    Supruga i ja dolazimo u sredu. Šteta što će temperature otići u drastični plus.

    Ipak, mora se nekako zatvoriti sezona.


  10. #6310
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Skijališta Srbije nastavljaju sa RADOM!!!

    U vezi sa učestalim dezinformacijama na društvenim mrežama koje su se pojavile poslednjih dana o tome kako će ski-centar “Kopaonik” i skijališta “Zlatibor” i “Stara planina” prestati sa radom od nedelje 15.marta 2020. godine, Javno preduzeće “Skijališta Srbije”, kao upravljač istih, obaveštava sve svoje korisnike usluga da će navedeni ski-centar i skijališta raditi uobičajeno i u punom radnom vremenu.
    Javno preduzeće “Skijališta Srbije” apeluje da se na društvenim mrežama ne objavljuju neistinite i neproverene informacije.

    IZVOR: https://www.skijalistasrbije.rs/sr
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 15 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 15)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •