Strana 644 od 692 PrvaPrva ... 144544594634642643644645646654 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.431 do 6.440 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6431
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Noć kasnije i drugačija slika



    Izmenio/la wlad; 26.12.2020 u 13:31.

  2. #6432
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    nadam se da ce otvoriti jos nesto sutra/prekosutra, bas se mnogo ceka na zicu danas

  3. #6433
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Laku noć


  4. #6434
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Korektno skijanje danas, uprkos jacem vetru i magli.
    Otvoren pancic, masinac i jednu od staza kod krsta su tabali i to je to sto se tice razlika u odnosu na prethodni dan

  5. #6435
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Danas je otvoren i Mali Karaman, danas je na MK bila najmanja gužva (nije je bilo uopšte).

  6. #6436
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Vlad, da li postoji razlog zbog kojeg ne otvaraju Duboku 2? Rasteretili bi centar. Koliko sam video ima dosta snega da otvore i crvenu i crnu duboku. Ima snega više nego sto je bilo u istom periodu prošle godine. Prošle godine su sredivali staze tokom dana dok je bilo skijaša na stazi. Ove godine se čini da i pored ovolikog snega SS ništa ne radi. Ignorisu sneg a i skijase ��

  7. #6437
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    @ikar meni se cini da sam video danas da su peglali u toku dana crvenu duboku, al nemoj me drzati za rec

  8. #6438
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Jesu peglali duboku danas. Ali ostaje nejasno zašto to nisu radili prethodnih dana kada je već bilo prirodnog snega. Hvale se mehanizacijom, nabavili tabace. Hvale se gondolom za koju je novac odvojen iz budžeta RS (nije investicija SS). nesposobni da pripreme staze koje znacajno rasterećuju centar? Deluje kao da su u potpunosti izgubili kompas ove godine (sezone).

  9. #6439
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Duboka 2 se ne otvara zato što je dno žice dosta nisko, pa je tamo padala i kiša u nekim snežnim talasima, verujem da će i to doći na red uskoro sada kada padne temperatura pa mogu da nastave sa topovima.

    Danas sam video na ski infu u toku dana da je Sunčana Dolina radila (jedna staza), posle su zatvorili i MK i Sunčanu.

    Koliko sam ja upoznat, i gondolu finansiraju Skijališta Srbije, tačnije, kao i do sada, država garantuje za kredit a kredit otplaćuju Skijališta Srbije - pa na kraju to sve ide na "budžet" SS - naravno, moguće je da grešim (ovaj oblik finansiranja novih instalacija i opreme je do sada bio).

    Što se tiče tabanja, još juče je "špartao" jedan manji tabač i crvenu i crnu duboku (Pisten Bully 250), proteraju manji da vide ima li dovoljno snega (pošto bi veliki izbacio kamenje i zemlju na površinu ako nema dovoljno snega).

    Tačno je da se ove sezone ponašaju "čudnije", mogli bi da puste Marine Vode, Karaman i sve ostale plave staze bez problema, pa i ako negde "progleda" staza nije strašno (kao pri dnu MK gde idu potoci).

    Jedino objašnjenje zašto sve kasni je nedostatak niskih temperatura, zaista ove godine retko je padalo ispod -3c pa da može da se pravi kvalitetan veštački sneg. A za nesreću je i vlažnost veoma visoka, skoro stalno se kreće oko 100%.

    Večeras u toku noći i sutra ujutru bi trebalo da nas obraduje još 10+ cm snega...

  10. #6440
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Polako se povećava broj otvorenih instalacija: danas su otvorene Marine Vode i Karaman a treba i Duboka 1 (odmrzavaju je). Gužva u centru se ne smanjuje..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •