Strana 681 od 692 PrvaPrva ... 181581631671679680681682683691 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.801 do 6.810 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6801
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ne mogu se siriti kapaciteti zicara i staza kad nema gde da se prosiri a da se ne upropasti planina u potpunosti. To sto je moda biti skijas u zadnjih par godina ne znaci da treba iskrciti celu planinu i staviti 50 zicara da bi ljudi imali gde da skijaju. Ne kazem da je planina maksimalno iskoriscena ali broj skijasa koji se pojavljuje ovih dana ne bi namirio ni jos jedan ceo Kop sa svim instalacijama kad bi nikao pored ovog

    Smestajni kapaciteti i cene se uvecavaju shodno potraznji, ocigledno je da veliki broj ljudi koji dolazi na Kop da skija ustvari ne mari toliko za skijanje koliko za boravak na planini. Isti slucaj je i na Zlatiboru, a mozda cak i gori jer na Kop bar ljudi dolaze da skijaju ili 'skijaju', na Zlatibor dolaze svi profili turista koji skoknu do Tornika na probu

  2. #6802
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Danas ponovo nije radio Pančić :(
    Srećom, Gobelja je bila poluprazna uz odlične staze, ali svejedno izvlačenje na vrh je poduhvat koji uzima 25-30 minuta čekanja u redu na Karamanu...

  3. #6803
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Ne mogu se siriti kapaciteti zicara i staza kad nema gde da se prosiri a da se ne upropasti planina u potpunosti. To sto je moda biti skijas u zadnjih par godina ne znaci da treba iskrciti celu planinu i staviti 50 zicara da bi ljudi imali gde da skijaju. Ne kazem da je planina maksimalno iskoriscena ali broj skijasa koji se pojavljuje ovih dana ne bi namirio ni jos jedan ceo Kop sa svim instalacijama kad bi nikao pored ovog

    Smestajni kapaciteti i cene se uvecavaju shodno potraznji, ocigledno je da veliki broj ljudi koji dolazi na Kop da skija ustvari ne mari toliko za skijanje koliko za boravak na planini. Isti slucaj je i na Zlatiboru, a mozda cak i gori jer na Kop bar ljudi dolaze da skijaju ili 'skijaju', na Zlatibor dolaze svi profili turista koji skoknu do Tornika na probu
    Ako ljudi koji dolaze ne mare za skijanje, odakle onda toliko ljudi na stazama?

    Ove i prošle zime dodatna navala na kopaonik postoji i zbog toga što mnogi nisu išli napolje zbog neizvesnosti gde kako kada inpod kojim uslovima bi moglo da se ide. U Italiju npr. ne može nikako.
    Zatim, Zlatibor i Stara Planina kao da su izbrisani sa karte. Ove godine ja ne znam nikoga ko ide na SP a imam nekoliko prijatelja koji su redovno išli sa porodicom.
    Što se širenja tiče, ima gde da se širi, deo crvene bare i severne padine gobelje npr.
    U master planu ima sve prilično kasko nacrtano.

    Kopaonik kao nacionalni park ne postoji, slobodno može da se kaže.


  4. #6804
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ne znam da li je moda biti skijas. Ja sigurno pod stare dane nisam krenuo da ucim samo zato da bih bio u modi ili bio vidjen na Kopaoniku. Ako bih ikako mogao da vratim film (moj zivot) unazad jedna od cetiri stvari koje bih menjao je i ucenje skijanja kada sam bio klinac. Najvise na svetu bih voleo da sam kao dete nucio da skijam. Pa bar za ovo vreme koje mi je preostalo da bar to nadoknadim nekako.
    Izmenio/la Zuba1970; 16.01.2022 u 10:51.

  5. #6805
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2019
    Godina
    62
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Neki moji utisci:

    -previše se dopušta širenje smeštajnih kapaciteta na uštrb staza; takav mi je utisak;
    -iako ima najbolje uslove i najviše mesta, po meni je za roditelje male dece bolje da neku godinu deca nauče skijanje u nekom manjem centru kao Tara, Divčibare, Zlatar, pa onda polako da osvajajustaze na Kopaoniku;
    -godinama radim u održavanju i razumem kada dođe do ispada tehničkog uređaja kad je baš najpotrebnije -slučaj Pančić, ali to se rešava preventivnim održavanjem u periodu kada nije sezona; međutim to je našem mentalitetu strano;
    -savet: ako ste donekle solidan skijaš, onda poranite rano, brzo preko KG ili Pančića (ako radi) izvlačenje iz Doline sportova, a onda uživanje na Gobelji, Gvozdcu itd.; Do 11, 12 sati ćete se umoriti, staze se polako kvare, malo odmora, pa onda relaksirana vožnja dok možete izdržati ili dok Vam ne dosadi;

    Inače ja često dođem iz Nove Varoši (150km), poranim u pet, na žici među prvima, kupim poludnevni ski pas, ne pravim pauzu i oko 12, pola jedan jedva stojim. Povratak kući prijatan, jer sam iskoristio vreme za efektivno skijanje.
    Za @Zubu1970, poruka: nikad nije kasno. Ja sam kao klinac naučio da skijam i evo danas sa skoro 60 imam one iste leptiriće u stomaku kad pomislim na ovaj divan sport.
    Pozdrav svima

  6. #6806
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Moj je utisak da je taj Kopaonik ili previse jeftin (smestaj, ski karta, vonpansionske usluge...), ili ljudi jednostavno imaju previse para ka oce da se luksuziraju u 'preskupom' Kopaoniku, mesto gde moras biti vidzen (pa makar na insta, face itd), isprobati skije, povesti decu, pojesti rucak, a skijanje... pa ima li veceg zadovoljstva cekati u red i caskati sa prijateljima u redu na zici namesto skijati.

    P. S. Ovo nije privilegija samo za Kopaonik na balkanske prostore. Sire od balkana nemam pojma, ja sam balkanski snob.

    P. S. Izvinjavam se za uzurpaciju teme, ne za snobizam

  7. #6807

  8. #6808
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ovo bas lose izgleda, sto danas i krcmar i jaram i mali karaman pukose? uz pancica koji ne vozi...

  9. #6809
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Samo je Pančić u servisu, sve ostalo radi. Danas je na vrhovima baš duvao jak vetar pa su povremeno neke žice gašene ali to je standardna procedura…

    Od jutros radi i besplatni ski bus koji uz ski pas vozi od Konaka preko Marinih Voda, Jarma do Srebrnca, tako će biti dok ne poprave Pančić (to mu dodje kao neka kompenzacija).

  10. #6810
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Palo je novih 8cm snega



    Izmenio/la wlad; 21.01.2022 u 11:38.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •