Strana 638 od 692 PrvaPrva ... 138538588628636637638639640648688 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.371 do 6.380 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6371
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Nejasno mi je zašto silom?! Svi znaju da samo veštački sneg bez prirodnog ne vredi puno, da je pao sneg razumeo bih ali ovako mi ništa nije jasno. Prazne se akumulacije i posle će biti problem da se osneže ostale staze već će jednu po jednu raditi baš zbog nedostatka vode. Naravno da će se naplaćivati pun ski pas a radiće 5 staza, eventualno zadnje nedelje decembra će raditi 7. Zanimljivo je da svake godine prave iste greške, bitno je otvoriti skijalište početkom decembra a posle toga 3 nedelje sve prazno.

  2. #6372
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zato što raspust počinje 18 decembra (a i inače “vojvodjanski” svake godine tu blizu).. Da to ne rade nikoga definitivno ne bi bilo na Kopaoniku do nove godine. A NG termin je skup za smeštaj pa ...

    To što nema gužve posle openinga na kamerama na koje smo navikli u redu kod KGa ne znači da nema skijaša i gostiju, tu su oni ali prosto nema gužve. Ja lično sam sa porodicom uvek na Kopaoniku od 20 decembra, jeste da ne radi mnogo staza ali nema ni gužvi pa se lepo i bezbedno iskijamo...

    Ako ne forsiraju sada kada je minus da bar nešto proradi kada će? Ako čekaju idealne uslove bila bi livada do 20 decembra...

  3. #6373
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Nego, možda nisam dobro skapirala, ali zar nisu trebali da postave i na Kopu Pickup Box aparate za bezkontaktno preuzimanje ski passova?
    Obišli smo sva prodajna mesta i nigde ih nismo videli.

  4. #6374
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Ne mogu da editujem post, inače, u međuvremenu su postavili Pickup Box aparate.

  5. #6375
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Otvorena je sezona na Kopaoniku, radi samo sedmica uz žicu KG. Iz nekog razloga su smanjili kapacitet na 50% (mogu da uđu tri skijaša u 6sed).
    (ne vidim neku logiku u smanjenju kapaciteta korpi - time se povećava red)

    Naravno, usled besplatnog skijanja prvi dan + jedna žica za duplo manjim kapacitetom = gužva u redu.

    Nadam se da će uskoro pasti neki sneg i zahladneti da mogu da se puste još neke žice / staze, a da će skijaši na vreme odustati od skijanja na 1 stazi - ovako je to samo loš marketing.

  6. #6376
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Ovo što je Wlad napisao u slici izgleda ovako...

    rps20201203_152014.jpg

    Verujem da su mnogi došli u dnevnoj varijanti jer sam na parkingu videla 3 autobusa iz kojih su izašli školarci iz Kraljeva, kao i gomilu automobila sa tablicama iz komšiluka. Kome je stalo do iole normalnog skijanja taj danas na Kopu nije imao šta da traži.

  7. #6377
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Kakva su iskustva iz prethodnih godina za period 20-30. decembar? Bude li otvorena vecina staza?
    Jasno mi je da je svaka godina prica za sebe, al cisto me zanima statistika prethodnih godina i sanse za ovu

  8. #6378
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kao što si rekao sve zavisi od snega, obično se potrude za novu godinu da otvore maksimalan broj staza.. Oko 20 može da radi mali broj staza, najbolji izvor informacija je "Ski info arhiva" na sajtu InfoKopa, otvoriš npr:

    InfoKop - Ski info arhiva

    i odabereš datum i vidiš za prošle godine, npr. ja sam sada probao 20.12.2019. i kaže: Krst, Malo Jezero, Pančićev Vrh, Karaman Greben, Mašinac - dakle prošle godine jako tanko (čak ni Mali Karaman nije radio). Ista situacija je bila npr. i 25.12.2019. Dok je za doček 31vog radilo + Sunčana Dolina, Duboka 1, Duboka 2, Mali Karaman, Marine Vode, Karaman, Jaram, Gobelja Relej - dakle daleko bolja situacija...
    (ali opet bez Krčmara, Gvozdca i sl.)

    Što se sigurnosti tiče, ako može da se bira uvek je najbolji termin nedelja posle nove godine - pa na dalje...

  9. #6379
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Hvala ti na odgovoru i savetu, nisam znao da ima ta opcija na infokopu

  10. #6380
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Juce ujutru bilo najbolje skijanje
    Karaman korektno pripremljen za ove trenutne uslove.
    Oko 11h pocela je velika guzva,cekalo se na zicu oko25min i vise
    Staza omeksala jer je temperatura usla u plus
    Sve u svemu ,zadovoljni smo ,prvo skijanje ove sezone je prijalo.... ceka se novo zahladjenje kojeg za sada nema na vidiku

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •