Strana 24 od 28 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 231 do 240 od 280

Tema: Divcibare Ski Resort

  1. #231
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladan9219 Pogledati poruku
    Kakav je generalno utisak sto se tice skijanja? Koliko traje spust, uspon zicarom, cekanje u redu? Da li vredi doci jedan dan na 4 - satno skijanje, posto je samo jedna staza u pitanju? Planiram da navratim radnim danom, kad nema guzve, pa me zanimju tako neke osnovne informacije. Naravno i da li je otvoren put Krcmar - Divcibare? Takodje bi mi znacilo da znam kakva je oprema koja se rentira na Divcibarama, jel dovoljno ostra, ili je bolje rentirati negde u Beogradu ?
    Sto se rente tiche, stigao je novi kontigent skija i pancerica, model koji sam primetio je volkl deacon mislim 74. Skije i pancerice su nove...


  2. #232
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladan9219 Pogledati poruku
    Kakav je generalno utisak sto se tice skijanja? Koliko traje spust, uspon zicarom, cekanje u redu? Da li vredi doci jedan dan na 4 - satno skijanje, posto je samo jedna staza u pitanju? Planiram da navratim radnim danom, kad nema guzve, pa me zanimju tako neke osnovne informacije. Naravno i da li je otvoren put Krcmar - Divcibare? Takodje bi mi znacilo da znam kakva je oprema koja se rentira na Divcibarama, jel dovoljno ostra, ili je bolje rentirati negde u Beogradu ?
    Pozdrav , kolege su uglavnom objasnile situaciju gore samo bih dodao da je staza iako jedna, ima i sirinu i duzinu za celodnevno uzivanje na skijama . Radnim danom je najbolje doci gore jer nema guzve , staza je solidno pripremljena (sa malo leda na vrhu nista strasno ) , a tu je i odlican kafic za pit stop kad se umorite ili dolazite sa porodicomi.

    Po meni Divci su najbolja opcija za jednodnevno ili 4 satno skijanje za sve ljude iz okruzenja , samo jos da se nekako rese one nesrecne stepenice od parking do staze , to mi najteze pada ...

    Stanje na stazi mozete pogledati i na kameri paprocenite da li vredi doci ..
    http://divcibareskiresort.com/divcib...rt-web-kamera/

  3. #233
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    skijanje.jpg

    Od sutra ponovo skijanje na Divči.

  4. #234
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Super, taman da se iskoristi vikend

    P.S - Nadam se da je parking očišćen, kao i stepenice koje vode do staze

  5. #235
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Vikendom se ne ide na Divčibare....Ja sam planirao sutra,da li je neko bio danas?Kakva je staza?

  6. #236
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Javi ako si danas tamo
    Juče kažu da je bilo ok skijanje. Cena ski pasa doduše nešto viša nego ranije, bez ikakve informacije su podigli, ali dobro, njihovo pravo valjda
    Nažalost zbog posla mogu jedino vikendom, tako da ću morati u gužvu

  7. #237
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Bio danas,staza je bila blagi užas sa gomilama izlomljenog leda na sredini i na prelomnici pri kraju.Loše ispeglana sa gomilom neravnina i par stepenika.Čujem pričaju na žici da im se pokvario tabač...Kasnije oko pola dvanaest skijaši su taj led isitnili ali tada su se pojavili hupseri na prelomnici i oko 12h je počela gužva.Skijao 4 sata do 13h i pali kući.Mislim da će za vikend gore biti ludnica,nisam siguran da će posle 11h moći da se skija...Karta je skuplja jer je raspust.

  8. #238
    Junior Member
    Datum registracije
    04.10.2010
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Bila je danas sat patrola do Divčibara, kaže tamo da su planirane dve nove staze. Jel može neko više informacija o tome?
    Inače bio sam za vikend, gužva, ali bilo je lepo, lepo vreme, fina atmosfera.

  9. #239
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2015
    Lokacija
    Divcibare, Valjevo
    Skije / Bord
    SKI
    Godina
    32
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od yabadaba Pogledati poruku
    Bila je danas sat patrola do Divčibara, kaže tamo da su planirane dve nove staze. Jel može neko više informacija o tome?
    Inače bio sam za vikend, gužva, ali bilo je lepo, lepo vreme, fina atmosfera.
    GUPom su predvidjene jos dve staze koje se povezane sa postojecom stazom i zicarom, za koje su vec izdvojene katastarske parcele.
    Skijiste je uradilo idejno resenje za desnu plavu stazu, koja se od vrha pruza ka Marinkovica kosi, a potom se spusta ka polazu zicare, kako bi imali spreman projekat.
    Izvodjenje radova na novoj stazi je velika investicija, tako da je mora finansirati Drzava. Nadamo se da ce u buducnosti biti uslova i za to.

  10. #240
    Junior Member
    Datum registracije
    28.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    @andrijam

    Jako lepe vesti da je urađeno idejno rešenje, jer se već jako dugo u katastru vide izdvojene parcele za obe staze.
    Kada je reč o realizaciji, ako Divčibare Ski Resort (DSR) ili bilo ko drugi bude čekao državu da odobri finansiranje, pa tenderi, pa realizacija, pa probijanje rokova... nema od tog posla ništa. To svi znamo!

    Mislim da bi daleko bolje bilo da DSR porazmisli i iskorači na tržište i na tržištu prikupi potrebne pare.
    Slobodnih para ima koliko hoćete, o čemu svedoči tržište nekretnina i kripto tržište.
    Mislim da DSR mogao da postane akcionarsko društvo, zadrži 51% npr, a ostatak ponudi tržištu. U toj opciji nema nikakvog duga.
    Druga opcija je izdavanje obveznica. Obveznice su dug prema kupcima obveznica. Obveznice njihovim kupcima donose fiksnu godišnju kamatu, pa isplatu glavnice na kraju perioda. One ne utiču na stukturu vlasništva.

    Za obe opcije, prethodno DSR treba da isposluje produžetak koncesije kod Grada Valjeva.
    Da je to DSR-u lako i da može to da učini, pokazali ste gradnjom Divčibar-a. Za to ste dobili produžetak koncesije za 8 godina. Dakle, sa 15 na 23 godine.
    I u slučaju izgradnje nove staze, koncesiju biste produžili u skladu sa vrednosšću investicije.

    Dakle, ako ste zaista voljni da napravite veliku priču - to i možete.
    Sa druge strane, pitanje je ZAŠTO bi vam država to napravila?
    Da je skijalište državno - u redu.
    Ovako, očekivati da bi država upucavala moje pare u vaš privatni biznis (bez obzira što i meni donosi zadovoljstvo, ali za koje plaćam vama, a ne državi) - niti je normalno, niti je u redu, niti postoji kao rešenje u normalnom svetu (čiji deo nismo).

    Ako bi postali akcionarsko društvo, dobili bi sledeće:
    - prikupili biste svež kapital za finansiranje ne jedne, već obe staze,
    - taj kapital nije dug,
    - dobili biste armiju novih suvlasnika koji bi kao manjinski akcionari zajedno sa Kejom (većinskim vlasnikom, npr) bili posvećeni da na svom skijalištu ostave svoje pare,
    - zauzvrat, DSR bi im plaćao dividendu (ako uspešno posluje),
    - zauzvrat, postarali biste se oko realizacije mnogih ideja koji skijači na DSR, sutra suvlasnici DSR-a, i na forumu i na skijalištu predlažu, a u cilju bolje i kvalitetnije usluge,
    - privukli biste nove investicije u druge all-year-round sadržaje...

    Evo vam ideje da izađete iz svoje kutije.
    Za sada - besplatno!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •