Strana 23 od 28 PrvaPrva ... 132122232425 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 221 do 230 od 280

Tema: Divcibare Ski Resort

  1. #221
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Da, ljudi ne misle na to da održavanje ski staze u pogonu je malo veći posao nego da proteraš tabač i uključiš žicu. Držati otvoreno skijalište zbog dan-dva sumnjivog skijanja nije racionalno.
    Mislim da je vas komentar suvisan jer niste upuceni u situaciju na Divcibarama ove zime, a svakako je bilo mnogo vise od dan dva sumnjivog skijanja dok je ski resort bio zatvoren. Gore sam vec dao napisao svoja zapazanja pa procitajte.

    Pozdrav

  2. #222
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Cene ski pasa u ovoj sezoni se nisu menjale u odnosu na prošlu, dnevni ski pass je 1600 din vikendom a radnim danima 1400din.

    Ski pass možete kupiti i online preko njihovog sajta i preuzeti ga na stazi.
    Nisam siguran samo da li se na licu mesta može platiti karticom, neko je već spominjao ovde da to nije bilo moguće, nadam se da su rešili jer je stvarno besmisleno plaćati u kešu.

    Za kraj i info da je putni pravac preko Krčmara i dalje zatvoren zbog rekonstrukcije puta, tako da je jedini put kojim se može doći (i Bg-a a i iz Valjeva) Mionica – Divci – Valjevo – Kaona – Divčibare. Radovi bi trebalo da traju do Nove godine.
    Izmenio/la Nightmaster; 18.11.2021 u 12:16.

  3. #223
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Počinje ski sezona na Divčibarama!

    15. decembra, od 9h do 16h kreće skijanje, kao i ski škola i renta opreme.

    Na stazi ima 50cm utabanog snega, i narednih dana biće dodatnog osnežavanja, a prema prognozi meteorologa do kraja nedelje očekuju se i nove snežne padavine.

    Zdravlje nam je na prvom mestu, te vas molimo da poštujete sve covid mere, nosite maske i održavate distancu. Savetujemo vam i da kad god ste u mogućnosti sve plaćate karticama, dok ski pass možete kupiti i online.

    Da svi zajedno uživamo u sjajnoj sezoni koja je pred nama!
    Vidimo se u #divcibareskiresort –u

  4. #224
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2015
    Lokacija
    Divcibare, Valjevo
    Skije / Bord
    SKI
    Godina
    32
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od -Miki- Pogledati poruku
    Nikolino , ne znam na kojoj ste funkciji vezano za skijaliste , ali imao bih da vam kazem par reci na vas komentar.
    Divcibare vise nisu vikend planina , kao sto i sami znate otvaranjem hotela crni vrh stvari na Divcibarama su se drasticno promenile , medjutim ono sto ostaje problem jeste upravo takav nacin razmisnja kao sto vi iznosite i veoma slabo angazovanje oko skijalista. Istina je da ljudi u martu manje dolaze na zimski odmor , ali ova sezona je bila mnooogo drugacija od vecine prethodnih i bilo je dosta prirodnog snega ceo mart sto je razlog za pustanje staze uz minimalno odrzavanje sa dodatkom vestaka.

    Naravno da sam svestan da pripremiti stazu nije samo provozati tabac , medjutim uslovi su bili takvi da je staza vec imala odlicnu podlogu od vestaka i trebalo je malo angazovanja da se skijaliste stavi u funkciju. medjutim ... Takodje mogu da tvrdim da kad bi skijaliste radilo malo ozbiljinije bilo bi dosta skijasa iz okruzenja koji dolaze i preko nedelje jer su Divcibare ubedljivo najbliza planina Bg,Va,Lazarevac ali ovako niko i ne racuna da ce raditi ...

    Takodje je smesno reci da firma key ne racuna na skijanje u martu , a snega bilo koliko hoces - pa zar su iznajmili stazu i postavili vestacko osnezavanje zbog 2 meseca u godini zaista bez veze.

    Mislim da je ovo sve bez veze i da je jedna odlicna ski-sezona na Divcibarama upropascena zbog necije lose procene i nezainteresovanosti za ski stazu crni vrh , na Divcibare kao skijaliste cemo se jos nacekati da dodje neko ko ce se ovim ozbiljnije pozbaviti.

    Pozdrav
    Zdravo,


    Skijaliste nije radilo u martu iz razloga sto smo imali svakodnevne posete inspekcija po vise puta sa kojima nismo imali vise snage da se izborimo, pa smo zbog toga odlucili da ne radimo.

    Nadamo se da ce ove godine biti malo lakse za rad sto se tice inspekcijskog nadzora i njihovog osnosa prema privatnom skijalistu.


    Vidimo se na Divcibarama!

  5. #225
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    DIVČIBARE - SKI STAZA "CRNI VRH" POČINJE SA RADOM U SREDU 15. DECEMBRA

    Ski staza "Crni vrh", u okviru Divčibare Ski Resorta, počinje sa radom u sredu 15. decembra. Kako je saopšteno iz Divčibare Ski Resorta, na stazi ima 50 centimetara utabanog snega, narednih dana biće i dodatnog osnežavanja, a prema prognozi meteorologa do kraja nedelje biće novih snežnih padavina. Radno vreme skijališta je svakog dana od 9 do 16 časova.

    Cena dnevne ski karte kreće se, u zavisnosti od uzrasta, od 1200 do 1550 dinara, deset dana u sezoni od 9.250 do 11.550, dok sezonski ski pas košta od 26.400 do 33.000 dinara.

    Iz Divčibare Ski Resort kažu da je dostupna i online prodaja, tako da skijašima i snouborderima preporučuju da ski karte kupe online jer će na taj način biti izbegnute gužve.

    Više na https://www.skijanje.rs/vesti/divcib...u-15-decembra/

  6. #226
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Sve sam ovo ja napisao dva posta iznad....

  7. #227
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano


  8. #228
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ako dolazite na Divčibare ovih dana spremite se na neočišćen parking iznad staze toliko da je gomila ljudi danas odatle odlazila "na gurku", kao i zaleđene stepenice do same staze, to je valjda u sklopu redovnih aktivnosti na planini - izbegavanje lomljave dok silazite pre nego što uopšte dođete do staze.
    Snega ima dosta, staza je sasvim ok, u gornjem delu malo zaledjena zbog stvarno jakog vetra koji je danas bio, ali to se može razumeti.

    Al ljudi stvarno...OČISTITE PARKING, u čijoj god je to nadležnosti.

  9. #229
    Junior Member
    Datum registracije
    22.07.2012
    Godina
    42
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    Snega ima dosta, staza je sasvim ok, u gornjem delu malo zaledjena zbog stvarno jakog vetra koji je danas bio, ali to se može razumeti..
    Kakav je generalno utisak sto se tice skijanja? Koliko traje spust, uspon zicarom, cekanje u redu? Da li vredi doci jedan dan na 4 - satno skijanje, posto je samo jedna staza u pitanju? Planiram da navratim radnim danom, kad nema guzve, pa me zanimju tako neke osnovne informacije. Naravno i da li je otvoren put Krcmar - Divcibare? Takodje bi mi znacilo da znam kakva je oprema koja se rentira na Divcibarama, jel dovoljno ostra, ili je bolje rentirati negde u Beogradu ?

  10. #230
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Skijanje je ok skroz, ima dosta steza i staza je fino upeglana. Staza je duga oko 850m pa sad za trajanje spusta nisam siguran, kako kome valjda haha
    Elem, gužva je standardna, nije da nema, ali nije ni da se nešto čeka na žicu. U pitanju je jedna staza, da, pored nje ima manja za početnike koja je kod hotela Pepa, sa tanjirom. Po meni sasvim ok da se ubije vikend ili dan na skijama, a da je blizu.
    Put preko Krčmara je otvoren, jedna mala deonica još nije završena ali može da se prođe bez problema, očišćen je i lagano se stigne na planinu. Ali ako imate mogućnost pre polaska se ipak informišite o putu (možda i kod AMSS) jer je moguće da će se radovi u nekom trenutku nastaviti, pa da ne bude da krenete i da morate da se vraćate da biste obišli.
    Što se opreme za rentu tiče zaista ne znam, nisam iznajmljivao.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •