Strana 19 od 28 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 280

Tema: Divcibare Ski Resort

  1. #181
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Skijanje od 31.12.

    Ura!


  2. #182
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #183
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Konacno otvaranje

  4. #184
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Evo prvih utisaka iz sezone 2020:

    Kafić je pun pogodak i daje potpuno novu dimenziju stazi. Sada najzad postoji neki sadržaj, uljudan wc, lepa terasa, postoji mesto za odmor itd. Takođe, rekao bih i da se jako lepo uklopio u amibjent.

    Staza je fino sređena. Vidi se da je podloga tanka, nije izdržala veliki broj skijaša koji je 2. jan bio prisutan, ali bih rekao da je značajno manje kamenja i da je sama priprema kvalitetnija.

    Parking je organizovan i besprekorno funkcioniše. Osoblje čak objašnjava onima koji su tu prvi put opcije silaska na stazu, što je vrlo pozitivno i oseća se dobrodošlica već u tom prvom kontaktu.

    Izgradnja AP od Beograda je veoma pozitivna za celu lokaciju. Sada je sa Novog Beograda, do parkinga skijališta dovoljno oko 1h 40min normalne vožnje. Izgradnja veze A2 sa Novim Beogradom (od petlje Surčin-jug do Jurija Gagarina) ovo vreme skratiće za još oko 15 minuta i staza će biti dostupna u okviru 1h30minuta!

    Ukupan utisak je i dalje isti: najbliža opcija za pristojno skijaško prepodne iz više većih gradova centralne Srbije, pa čak i Novog Sada (ispod 2.5h). I dalje pristupačno i dalje ok, mada su poskupljenja prisutna (još uvek je sve ok, ali prostor se tanji - ako se mnogo približite Kopu osnovna komparativna prednost Divčibara će nestati).

    Sad malo i kontstruktivne kritike iz prve ruke:

    1. Plaćanje ski passa i dalje nije moguće karticama. Za ovo više ne postoji opravdanje. Šta god da je razlog, ko god da je kriv, vaš posao je da ovo razrešite. Nema opravdanja. Da dodam: keš plaćanje veoma usporava vreme obrade po korisniku, usled vraćanja kusura (nezgodna cena). Kreće "nemam sitno" priča, red se veoma brzo stvori, kreće nervoza, dugo se čeka, bude i preko 5 minuta po korisniku. Nema odlaganja, stvar MORATE da rešite. A plaćanje karticama MORATE da omogućite, čak i po zakonu.

    2. Žica i dalje veoma često ispada. Razumem da je ovo teže rešiti nego stavku pod 1 (za koju, ponavljam, više nema bilo kakvog opravdanja), ali korisnika to na kraju nije briga. Očekuje žicu koja radi, a to da obezbedite je vaš posao.

    3. Juče je otvaran treći kanal ulaza na žicu, bez kontrole ski pass-a (kontrola je redar koji tu stoji, ili da kažem "kontrola"). Ljudi koji plate ski pass osećaju se pomalo kao budale, kada vide da se masovno prolazi bez ski pass-a. Verujem da postoji logično objašnjenje (koje nije: ovo su lokalci, naši drugari i njihova deca), ali onda treba poraditi na jasnoj markaciji kanala i informisanju zašto i kako se tu prolazi, kroz prostu tablu sa natpisom. To što se niko ne buni na licu mesta, ne znači da ljudi ne primaćuju i da im je svejedno, znači samo da ne žele da pokvare sebi dan nervozom. Ista stvar važi i za ski školu: mada je tu situacija jasnija, ne bi bilo loše da obeležite formalno taj ulazni kanal "sa leva".

    4. Obavezno na ukrcavanju u korpe na podlozi obeležiti gde se očekuje da korisnici stanu i čekaju korpu

    5. Ne bi bila loša ni automatizovana kapija, koja pušta korisnike ka ukrcavanju. Sada taj posao obavlja redar, što uglavnom funkcioniše, ali manje prostora za grešku daje automatizovana kapija.


    Puno pozdrava iz Beograda! Mi ćemo i dalje dolaziti. I još jednom, ne znam da li sam spomenuo : rešite kartice, sramota ovako (isti izgovor godinama: "menjaju nam pos")!

  5. #185
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Uvek sam svugde hvalio novu stazu i ekipu koja ju je zakupila, ali ova godina nije bas za pohvalu. Zica je danas otvorena u 10:35 i dok su se svi ukrcali, bilo je 10:45. Ja gore skijam od 9 do pola 12, jer posle toga krece guzva i staza se raspada. Danas sam vratio svoj ski pass i nisam ni skijao. Jos kad bi mi na pumpi vratili za gorivo iz BG-a. Ne kazem da ne moze da se dogodi kvar, ali sve mora biti spremno za brzu popravku, odnosno, ne da se ceka 9 da se proba zica i vidi da ne radi. Kazu da se isto desilo i dva dana ranije.
    Kafic je sjajna stvar, ali konobari su totalno zbunjeni, kao da imaju tremu. Bez ikakve guzve ne znaju sta ima za rucak, nema ih da posluze, da naplate, jer se pokvarila kasa. Mogli su nam reci, da ne cekamo pola sata, jer smo ionako platili bez fiskalnog.
    Staza je odlicno pripremljena, s obzirom da je pocetak sezone.

  6. #186
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Izgleda domaćini više ne zalaze ovde.

  7. #187
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Juče divan dan na Divči. Staza solidno pripremljena, bez gužve, podržala je 4 sata "ringišpila". Kafana se sjajno uklopila, podseća na novinarske lože na takmičarskim stazama. Muzika koja se čuje u bašti je odlična. To je svakako pitanje ukusa, ali bitno je da nema popularnih treš pravaca i poljoprivrednih šlagera. Prezadovoljan.

  8. #188
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Potpisujem sve receno za juce zaista divan dan , temp u blagom minusu idealka za uzivanjac. Staza je odlicno drzala , ima na par mesta leda nista strasno, zica radila bez ikakvih kvarova nije bilo guzve sve u svemu solidno skijanje. Kafic je cista 10-ka ove godine su Divci odskocile za 2 koplja u odnosu na prethodne sezone u svakom smislu i po kvalitetu staze i po sadrzajima.Takodje radi i ski skola pa ako vam treba instruktor tu je nas drugar Nemanja Grimani pa ga kontaktirajte. Gore je opustena atmosfera i sobar provod i uzivanje zagarantovano , jedina zamerka su nesrecne stepenice od parkinga do staze , stvarno je robija sici a narocito popeti se do parkinga , ali ne znam kako to moze da se resi evo par fotki od juce ...
    Poozz i vidimo se gore

  9. #189
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2015
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    U periodu kada ima dovoljno snega na skijama se moze spusti putem koji vodi pored parkinga a zavrsava se kod kafea. Barem je tako bilo prosle godine.

  10. #190
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Da znam za to moze , ali dok ja proverim ima li snega na putu i jos da neko bas tad ne naidje ja sam sisao dole, ali svakako je glavna muka povratak na parking - mrtav umoran uzbrdo .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •