Strana 15 od 28 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 280

Tema: Divcibare Ski Resort

  1. #141
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od -Miki- Pogledati poruku
    Ozbiljnija jeste mada ne preterano vecim delom je staza po meni plave kategorije ali poslednji deo je nesto strmiji pa je zato crvena. U odnosu na onu u centru je visestruko bolja jer je ta bas blaga staza + milijardu ljudi koji cekaju tanjiric tako da dodji na crni vrh....
    Odlično sam se proveo na Crnom Vrhu (koji zaista izgleda "crn" kad se gleda sa prilaznog puta), staza je taman za moj nivo znanja, jedino nedeljna gužva i razrovani delovi mi nisu dali da odvozim celu stazu "iz cuga". Ne znam kako li će biti stanje sad u nedelju, jer javljaju preko 15 stepeni za vikend...

  2. #142
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Topao talas je krenuo ali drzimo se
    U ponedeljak krecu nize temp a ochekuju se i padavine.


  3. #143
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Da li je kanap za poligon stavljen u funkciju? Ili me prva fotka vara
    Pre neki dan sam bio, da vidim da li ima smisla da dovedem dvoje klinaca prvi put na skijanje, ali mi momci iz kafića rekoše da vučak ne radi, već se penju "peške".
    Staza je bila sasvim korektno pripremljena, ali pošto vas svi hvale, a od toga nema neke koristi, jer nema ideja za unapređenje, evo i neke zamerke

    Najlakša korekcija, lokacija na Google maps. Bez obzira što imate odlične table na prilasku stazi, nije na odmet ucrtati i parking, jer ovako mape pokušavaju da izrutiraju tamo gde nije predviđeno da se dolazi kolima.

    Pojedine korpe na žičari imaju problem sa zaglavljivanjem sigurnosnog držača. Ako ga ne podignes na vreme, može da bude nezgodno. Meni se desilo u prvom krugu, nisam očekivao problem, pa sam iz korpe iskočio kad je već prošla zonu za izlazak. Bukvalno može da se improvizuje nekim dodatkom koji bi menjao one plastike koje još uvek postoje na nekim korpama.

    Nešto što je verovatno mnogo teže za rešavanje, ili nemoguće sa ovom instalacijom, jeste brzina žičare na ulasku i izlasku. Moja žena je na jednoj takvoj zaradila ozbiljnu povredu i bez obzira što je to bio jedan trenutak nepažnje, godinama, izbegava žice koje nemaju usporenje.

    Sve navedeno je sa najboljom namerom, kao što sam i namenski kupio celodnevni ski pass, bez obzira što sam znao da ostajem maks 2-3 sata. Meni 400 dinara ne znači mnogo, a može da bude mala podrška da se staza održava

  4. #144
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Da li je kanap za poligon stavljen u funkciju? Ili me prva fotka vara
    Pre neki dan sam bio, da vidim da li ima smisla da dovedem dvoje klinaca prvi put na skijanje, ali mi momci iz kafića rekoše da vučak ne radi, već se penju "peške".
    Staza je bila sasvim korektno pripremljena, ali pošto vas svi hvale, a od toga nema neke koristi, jer nema ideja za unapređenje, evo i neke zamerke

    Najlakša korekcija, lokacija na Google maps. Bez obzira što imate odlične table na prilasku stazi, nije na odmet ucrtati i parking, jer ovako mape pokušavaju da izrutiraju tamo gde nije predviđeno da se dolazi kolima.

    Pojedine korpe na žičari imaju problem sa zaglavljivanjem sigurnosnog držača. Ako ga ne podignes na vreme, može da bude nezgodno. Meni se desilo u prvom krugu, nisam očekivao problem, pa sam iz korpe iskočio kad je već prošla zonu za izlazak. Bukvalno može da se improvizuje nekim dodatkom koji bi menjao one plastike koje još uvek postoje na nekim korpama.

    Nešto što je verovatno mnogo teže za rešavanje, ili nemoguće sa ovom instalacijom, jeste brzina žičare na ulasku i izlasku. Moja žena je na jednoj takvoj zaradila ozbiljnu povredu i bez obzira što je to bio jedan trenutak nepažnje, godinama, izbegava žice koje nemaju usporenje.

    Sve navedeno je sa najboljom namerom, kao što sam i namenski kupio celodnevni ski pass, bez obzira što sam znao da ostajem maks 2-3 sata. Meni 400 dinara ne znači mnogo, a može da bude mala podrška da se staza održava
    Gumeni dodatak sto glavi korpe nije dobro prichvrscen pa spada. Resenje ce biti trajno tek sledece sezone. Metoda odglavljivanja standardno shutiranje pancericom.
    Kanap proradio danas. Problem je bio u zatrpavanju pa je morala da dodje teska mehanizacija da ga ischupa.
    Sto se tice brzine korpe, ove sezone druga brzina(5min do vrha) radi do 11h ili ceo dan kada ima malo posetilaca i ako se proceni da se svi snalaze. Brzina 1 traje 7 i po min i laksa je za ulazak.
    fotke od danas. Prezivesmo subotu josh samo i nedelju.

  5. #145
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Odglavljivanje nije bilo problem, samo kada sam shvatio da je potrebno obratiti pažnju.
    Što se brzine tiče, verujem da je mnogo prijatnije za ulazak na manjoj brzini, ali 7 ipo minuta žičare, za oko minut ipo na stazi zaista jeste loš odnos.

    Imate lepu stvar i sa dosta mesta za unapređenje, verujem da je ujedno i muka i zadovoljstvo raditi na tome

    U svakom slučaju, drago mi je da sam bio i sigurno ću doći još neki put.

  6. #146
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Korpe na žičari su fiksnale (neisklopive) I jedino rešenje bi bilo da se pokretnom trakom ubrza skijaš.

    Na ovom nivou razvoja Divčibara to je malo verovatno.

    p.s. I ja sam prošle godine dobio modricu ispod kolena koju sam osećao nekoliko meseci.


  7. #147
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbK1ng Pogledati poruku
    Korpe na žičari su fiksnale (neisklopive) I jedino rešenje bi bilo da se pokretnom trakom ubrza skijaš.

    Na ovom nivou razvoja Divčibara to je malo verovatno.

    p.s. I ja sam prošle godine dobio modricu ispod kolena koju sam osećao nekoliko meseci.
    Ja sam odrastao na ovakvim korpama na kopu,oprezniji prilaz i sve ide ok ali definitivno traka je najbolje resenja. Tanjir na Dubokoj, dvosed na sunchanoj kao i na Krchmaru U Tarvisu ima traka stara 30 godina oblozena itisonom... ima raznih resenja a da nisu skupa. Oko razvoja najbitniji je sneg a dok ga ima sve poteskoce cemo nekako pregurati. Teske su i stepenice ali ide sve na bolje. Ove godine od 30 i nesto dana staza je bila besprekorna osim ovog ponedeljka i utorka zbog kvara na ratraku. Veliki pomak, staza drzi u toku dana prilicno dugo...


  8. #148
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Da ne bude zabune - ne kritikujem, samo konstatujem.

    Iako postoji komercijalni motiv mislim da je entuzijazam ekipe koja se upustila u projekat nemerljiv.

    Kapa dole od mene.


  9. #149
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbK1ng Pogledati poruku
    Korpe na žičari su fiksnale (neisklopive) I jedino rešenje bi bilo da se pokretnom trakom ubrza skijaš.

    Na ovom nivou razvoja Divčibara to je malo verovatno.

    p.s. I ja sam prošle godine dobio modricu ispod kolena koju sam osećao nekoliko meseci.
    Pre sedanja korpa se pridži jednom rukom i nema šanse da se dobije udarac.Ja sam to naučio težim putem...

  10. #150
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Sve je to ok (i meni naravno zaista ne smeta), ali neisklopive korpe bez ubrzanja skijaša plaše početnike, a upravo takvi su promarna ciljna grupa ove staze (ajde, skijalipta ).

    U perspektivi treba rešiti. Ja znam nekoliko klinaca koji izbegavaju da ih povedem zbog ovog "problema".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •