Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: skije za decu

  1. #1
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano skije za decu

    Gledam skije za cerku, 9 godina, 143cm visoka, ok 32 kg, skija vec nekoliko godina, nije mnogo agresivna mada se naravno trka sa drustvom. Destinacije Kop i pocece sa skolom u hali na snegu.

    1. Sta gledati? Duzina? Vidim da je vecina decijih skija "race", koliko ima razlike izmedju ovih i obicnih, kojih je mnogo manje. Pretpostavka da je vise ovo marketing osim onih najskupljih
    2. Prodavnice u Beogradu/Kopaoniku, i kakav je izbor. nasao sam markoni, sportdepot, beosport koji imaju bar nesto

    Ove mi se za sada najvise dopadaju a mislim da bi i njoj.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Moj sin je napunio deset godina, malo je viši (oko 146) i kg-dva teži. Pre mesec i nešto sam mu iznajmio skije za taj dan u grandu na Kopaoniku. Bile su u pitanju Dynastar ali me ubi ako znam model. Nisam previše obraćao pažnju pošto je bilo samo za taj dan i daj šta daš. jr model, plave boje, 130cm, na vrhovima je bila plastična crna zaštita. Skije su bile odlične (prema rečima mog sina). Posle pauze od 9 meseci kaže da mu je bilo "kao da je juče bio poslednji dan skijanja prošle sezone".
    Izgledale su poput ovoga:
    http://www.darelsport.com.pl/images/narty/193_narty.jpg
    Vidim sad po netu da je to Dynastar Team Speed. Pojma nemam da li ima negde da se kupi taj model. Mislim da su mu ovo bile najbolje koje je vozio do sada. Prošle godine je koristio više puta Nordica koje sam mu uzimao u saltu i bile su mu takođe dobre.

    Inače, još uvek mu iznajmljujem skije i cipele. Cipele mi se apsolutno ne isplati da mu kupim (promeni broj-dva od zime do zime). Razmišljam da mu za sledeću kupim par skija koje bi mogao da koristi dve zime pa da ih prodajem i kupim drugi par za naredne dve itd.

  3. #3
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Mislim da je vec veliki za iznajmljivanje. Ja klincu od 7 jos uvek iznajmljujem ali ceri od 13 ne, vec ima svoje. Kupimo nove, a kad se omale u oglas ili na razmenu, dodamo malo love i opet kupimo nove.

    Mislim da u tom uzrastu vec moraju da imaju nove i neobuvane cipele zbog ozbiljnije opasnosti od povreda zbog pohabanosti cipela, skrivenih mana starih, rentiranih cipela, drugacije formiranog uloska, ne daj Boze tudjih gljivica itd.

    Jedno je kad klinja skija na traci i stazi za pocetnike i batali skijanje posle tri sata recimo i kad skijas od 10 i vise godina uhvati brzinu na nekoj plavoj ili crvenoj stazi i skija ceo dan...

    Po mom misljenju, bolje da iznajmljujete skije, a ne pancerice.

  4. #4
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Moja ćerka je sada jedan broj godišnje tako da nije problem. Video sam te dynastar u beosportu za 12000 i to mi je druga varijanta.

    Isto kao mačak, neka koristi 2 godine pa prodajemo. Meni je više zbog rubnika, sa veštačkim snegom ima definitivno više leđa na stazi a u rentama baš i ne oštre

  5. #5
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Evo, nadam se, kraj sage o novim skijanja. Zavrsismo sa dynastar koje nisu odgovarale i Atomic race 8 koje su pun pogodak. Suludo iskustvo iz Beosporta u Sava centru i mnogo bolje iz Beosporta na Kopu.

    Ni jedna firma nema tačan sajt, moraš da odeš da pogledaš a svaki savet dobro da proveriš.

    One Nordica skije koje sam tražio imaju u Outdoor sport radni ali ne na sajtu, izgubiše mušteriju zbog toga.

    Na kraju krajeva, ćerka srećna, skijali kao manijaci ceo dan a ona nas još tera na noćno. još kad bi moja kolena bolje podnosila vlažan sneg...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •