Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Ostrenje skija koliko cesto

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano Ostrenje skija koliko cesto

    Koliko cesto radite servis za skije tj. posle koliko skijaskih dana pod pretpostavkom da ste uradili komplet servis? Ne znam jel ima neki optimum, tipa posle xy skijaskih dana da se ostre skije?
    I koliko uticu uslovi na to, tipa vozene po zaledjenim stazama i vestaku vs prirodni sneg?
    Ovo najvise pitam zbog eventualnog trosenja kantne zbog precestog ostrenja vs cinjenice da volim da mi je naostrena skija.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pogledaj ovaj tekst: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...g-rekreativca/

    Konkretni djelovi teksta koji se odnose na razmak između oštrenja su:

    ...krajnji rezultat je da skije dajem u servis da ih provuku kroz mašinu sa keramičkim diskovima dva do tri puta u sezoni, tj. svakih 10-tak dana skijanja, i svaki put napomenem: „Bez zatupljivanja vrha i repa nakon oštrenja!“...

    ...keramički diskovi skidaju izuzetno tanak sloj i rubnika, a i klizne površine, tako da pored kvalitetno i trajno naoštrenih rubnika dobijem kliznu površinu "žednu voska". Vosak na skiji duže traje ako je prethodno tanko prebrušena klizna površina...

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Super hvala. Ja nemam pojma cime bruse, samo odem, platim i znam da mi se svidja tako naostrena skija . Ali ovo mi bilo bitno, red velicina, da je tipa izmedju 7 i 14 dana.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    11.02.2015
    Godina
    38
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Da li zna neko koji servis u Beogradu ima masinu sa keramickim diskovima? Salto M?

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2011
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Da li neko ima masinu sa keramickim diskovima u banjaluci?

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od igorc Pogledati poruku
    Da li neko ima masinu sa keramickim diskovima u banjaluci?
    Ima. Odgovor u PP.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2011
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Hvala Stevo.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Zaboravih da pitam za jednu varijaciju na temu, a to je na koliko se ostri ako se skija u uslovima gde nema prirodnog snega vec je sve vestaj, pre dana kasnije se staze tope i onda su sledeci dan dobar deo dana jako tvrde, zaledjene staze sa vestakom. Pitam jer tu primecujem da mi kantna ume proklizati kad naletim na led ili jako tvrd deo vec posle 2-3 dana od ostrenja.

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Licno, ako vozim po ledu (ili cak i po jako tvrdoj stazi), ja Bogme ostrim svoje svaki dan. Ne treba puno, 2 prelaza dijamantskom turpijom krupnoce 200 a zatim 2 prelaza dijamntskom od 600, samo PO STRANI rubnika.
    Na taj nacin se uklanja grubi, istanjeni deo kantne koji štrči izvan ivice (burr - moze se skinuti burr i sa baznog dela kantne, ali samo SKINUTI, nikako OSTRITI).
    Tako su mi kantne uvek ostre i duze traju.

    Ako skijas dosta dana u sezoni, isplati se da ulozis u te 2 turpije i njihovu vodjicu (ili bar u aluminium oxide ili arkansas kamen).

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    ... na koliko se ostri ako se skija u uslovima gde nema prirodnog snega vec je sve vestaj, pre dana kasnije se staze tope i onda su sledeci dan dobar deo dana jako tvrde, zaledjene staze sa vestakom. Pitam jer tu primecujem da mi kantna ume proklizati kad naletim na led ili jako tvrd deo vec posle 2-3 dana od ostrenja.
    Ako misliš na uglove oštrenja, nemoj se zamarati sa tim. Ja sam se nekada igrao sa bočnim uglovima, ali nisam osjetio razliku. Promjenom bočnog ugla se samo bez potrebe skida puno materijala sa rubnika.
    Ako pak misliš na to da za mekan snijeg ne trebaju biti naoštreni rubnici, neka njih uvijek dobro naoštrenih.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •