Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Testiranje veza

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Dobro ti pogodio, jeste PowerRail. De da ne znam, kad je to u mom kraju u svakodnevnom govoru. Uzdravlje.

  2. #12
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Da, Stevo nam je nekad napominjao bitnost toga. No ja nisam upamtio crtice, više je bila odokativna procjena susretišta veza i pancerice, a da bi uzdužni pristisak bio najbliži onom koji bi vez trebao da ima.

    Mala šala za one koji znaju, ovo ne važi za "Brusnica" setovanje veza :-).

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Stekan odlicno rece ovo za Tiroliju (taj Fiser je u stvari Tirolija, jer Fiser ne pravi vezove).
    Bilo gde da se vez poravna sa nekom od ovih 5 crta kad je zakljucan je ok, mada je najbolje ako moze da se poklopi sa srednjom, pa onda prvom do nje, itd. Taj jezicak se podigne srafcigerom - podesi se klizanjem, i onda se jezicak ponovo zakljuca pritiskom na dole (tada "klikne" nazad i zakljuca).

    Sto se Rosinjolovih (Look, Dynastar) vezova tice, ja ne znam za tu skalu za podesavanje sa strane?
    Imam 3 njihova veza (PX 15 Race, SPX 15 i SPX 15 RockerFlex) i na svima se podesava isto. Ima jedan kao klip nazad, koji na sebi ima kruzni zarez, (u vidu ugraviranog "prstena - ako ovo objasnjenje ima smisla). Taj zarez treba poravnati s vezom kada je zakljucan.
    Vazno je napomenuti da nikako ne treba dotezati uzduzni pritisak kad je cipela unutra jer je zatezni mehanizam od plastike i lako se lomi. Treba izvaditi cipelu iz veza svaki put, fino podesiti, ponovo ukopcati cipelu i proveriti polozaj. Po potrebi korigovati - ako se dobro secam, pomeranje je 1/2mm na svakih 1/4 okreta tog srafa (klipnog oblika).
    Zezanje jeste, a pogotovo ako koristite jaci DIN (ja koristim 10-11), ali ako ne zelite da polomite mehanizam za podesavanje, to je jedini ispravan nacin.

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Stekan odlicno rece ovo za Tiroliju (taj Fiser je u stvari Tirolija, jer Fiser ne pravi vezove).
    Bilo gde da se vez poravna sa nekom od ovih 5 crta kad je zakljucan je ok, mada je najbolje ako moze da se poklopi sa srednjom, pa onda prvom do nje, itd. Taj jezicak se podigne srafcigerom - podesi se klizanjem, i onda se jezicak ponovo zakljuca pritiskom na dole (tada "klikne" nazad i zakljuca).

    Sto se Rosinjolovih (Look, Dynastar) vezova tice, ja ne znam za tu skalu za podesavanje sa strane?
    To sa podizanjem metalnog limića i pomjeranjem na taj način je tačno za Tyrolia vezove koji se zavrću u skiju tj. ploču. Obični rekreativni Tyrolia vezovi su danas svi na šinama i nema tog podizanja.
    Rossi vezovi za rekreatvce su najčešće u Axium verziji i kod njih je spomenuta skala sa strane. Kod ozbiljnijih Axial (PX kod Look-a) vezova je skala iza i ispod veza kako si opisao.
    Pretpostavljam da ozbiljne vezove uzimaju iskusni skijaši pa njima ne bi trebalo ovo objašnjavati...

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Ne mogu nesto uploadovati fotku.
    Pretpostavljam da pricas o ovome: https://dl.dropboxusercontent.com/u/864876/IMG_0301.jpg

    Pitanje je, sta treba da uradim da resim to ?

    Pozdrav,

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Jeste, to su ti zarezi. Kad ubacis cipelu u vez, zadnja ivica veza (ta ispod koje viri ovaj metalni deo sa zarezima) treba da bude negde u okviru tih 5 zareza. Ako svih 5 viri i kad je cipela zakljucana, onda nema dovoljno uzduzne sile.

  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da, to se gleda. Ubaci pancericu u vez i trebao bi da vidiš otprilike pola ovih crtica. Ako ih i tada vidiš sve, onda u tom grmu leži grmalj, pa zadnji vez treba pomjeriti naprijed.

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Video sam ih sve. Onda sam pomerio zadnji vez napred i sad vidim samo 2 crtice.
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/864876/IMG_0302.jpg

    Ne smeta to sto pise da mi je pancer 313cm a ovde je namesten na 312 ?

  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ne. To je sada OK. Definitivno ti nije vez izbacivao već je pancerica ispadala iz veza.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Hvala. Unistih nove skije za dzaba, sve sam ih izgrebao odozgo :(

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •