Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Testiranje veza

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano Testiranje veza

    Zdravo Svima,

    Postoji li neko u beogradu ko ima masinu za test opterecenja vez-a ?
    Kupio sam Fischer RC4 Superior. Vez je bio namesten na 6,5 pa sam ga podigao na 7, ali i sa mojih 76kg mi je pucao vez u toku voznje.

    Poz.

  2. #2
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Pogledaj malo i teme o tome, ima ih, možda je neko ostavio taj info za Beograd.
    Mene ljudi sa dosta skijaškog iskustva, kao i tablice za podešavanje, naučiše da nisu sam kilogrami bitni za podešavanje veza.

  3. #3
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Bice da si verovatno pogodio svoj DIN ali ipak ubaci podatke u ovaj kalkulator i proveri jos jednom:

    http://www.dinsetting.com

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Gledao sam ja tablice i po tablicama je tu izmedju 6-7. Ne smatram da sam toliko agresivan da mi treba veci broj, a ne znam kako drugacije da dokazem da vez nije dobar

    Ne bih na kolenima da testiram.

  5. #5
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Vidio da ističeš svoju kilažu pa...

    Pa ništa, ispravna namjenska mašina bi trebala reći da li "brojevi" na vezu odgovaraju realnosti za iste. Ne zaboravi ponijeti svoju pancericu, možda u servisu ne budu imali neku sa istom dužinom gazećeg dijela.

    http://www.skijanje.rs/forum/archive...hp/t-3832.html

    admin
    "26-09-2010, 00:33

    Danas sam saznao da uredjaj za testiranje vezova u Srbiji poseduju ski servisi:

    YETI - Beograd, Preradoviceva 7/1 i
    OGNJENOVIC - Novi Sad - Sremska Kamenica"

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    YETI nema masinu, odnosno ne radi.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Hvala puno.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shedoks Pogledati poruku
    ..ali i sa mojih 76kg mi je pucao vez u toku voznje.
    A možda je u pitanju nešto sasvim drugo: ako je suviše slab uzdužni pritisak zadnjeg veza (ljudi vole da lagano uđu u vez), može se desiti da se pod bočnim opterećenjem na prste pancerica malo pomjeri nazad (zadnji vez slabo pritišće naprijed) i bukvalno ispadne iz prednjeg veza bez da vez otvori. I da staviš vez na 12, opet se može desiti isto.

    Pancerica se ubaci u vez i za provjeru uzdužnog pritiska na Look/Rossignol/Dynastar vezovima ima mala skala sa crticom na bočnoj strani zadnjeg veza (mnogi i ne vide crticu jer nema dovoljno uzdužnog pritiska). Kod većine ostalih vezova iza veza ima nekakav reper za koji se gleda koliko viri iz zadnjeg veza sa zadnje strane. Kod Vist/Nordica vezova je to plastični pimpek sa nacrtanim malim trouglom. Kod Tyrolia/Head/Elan/Fischer vezova je obično nareckan metalni hepek. Za Marker ne znam, ne volim ga.

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Stekane deder potvrdi mi samo ovo za vezove. Imam ovaj tirolijin RS11 na kom nazad na metalu ima onih 5 crtica. Procitah da vez treba da stoji u okviru tih crtica kad se zakljuca. Jel tako treba, ili treba da nisanim neku odredjenu crticu, mada mi je to nelogicno s obzirom na data podesavanja?

    Inace hvala na ovoj informaciji, potpuno previdjena s moje strane, a verovatno i od strane mnogih skijasa. Pozdrav.

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da, bitno je da je rub veza unutar crtica. Vjerovatno su ti vezovi na onim plastičnim Powerrail šinama gdje ne možeš pomjerati zadnji vez u milimetar, već samo u koracima od meščini 5 mm. Samim tim, ne možeš ni te crtice podešavati u bocu.

    P.S. Ako ne znaš značenje riječi meščini, slobodno pitaj ☺. Ima na forumu jedna magareća grupa koja ima svoj riječnik stručnih pojmova, pa je ova riječ uzeta iz tog riječnika.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •