Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Blizzard Brahma 2015

  1. #1
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano Blizzard Brahma 2015

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 180cm
    Geometrija i radijus: 125-88-110 mm - Radius 19 m
    Profil: Tip&Tail Rocker
    Vezovi: Marker Griffon
    Podešavanje vezova: 8.5
    Ostalo: http://www.blizzard-ski.com/products/brahma/

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Kopaonik
    Dužina testiranja: 20 dana
    Uslovi: Skoro svi moguci, od dubokog snega do super tvrde staze, od -15C do +5C
    Lične ili demo skije: licne

    Lične informacije
    Starost: 46
    Visina i težina: 187cm i 110kg
    Prosečan broj dana po sezoni: 30+
    Godine skijanja: 38
    Veština (1-10): 8.5, po tvrdom snegu bez ogranicenja limitiran samo tipom skije. Relativno malo iskustva po dubokom snegu.
    Način skijanja (power/finesse): power +
    Poželjan teren: tvrda uredjena staza sa 5-10cm svezeg snega preko

    O sebi
    Od svoje 14. pa do 35. godine sam terao ili race GS skiju ili nesto odmah ispod toga. Zadnjih 10 godina skijam iskljucivo na Kopaoniku i presao vise u tzv. All Mountain kategoriju ali i dalje dosta tvrdih skija. Nazalost i sa takvim skijama pravo uzivanje u dubokom snegu je izostalo. I tako je pocela moja potraga za skijama koje ce mi omoguciti celodnevno skijanje u visokom ritmu na uredjenoj stazi ali i uzivanje u voznji u dubokom snegu.

    Zaključak:
    Za sada jedina skija koja odgovora mom stilu vonje a za koju se moze reci i da je stvarno All Mountain. Za skijase od viseg do visokog nivoa znanja i fizicke spreme.

    Za:
    Voznja u dubokom snegu nije nikakav problem, a na tvrdoj stazi do 60kmh super stabilna

    Protiv:
    Zbog malo veceg radijusa (19m) trazi dodatnu paznju kada je veca guzva na stazi

    Recenzija
    Posto sve ove testove radim iz nekog licnog ugla, odnosno svaku novu skiju koju probam poredim sa mojom "osnovnom" tj. onom skijom koju najcesce vozim, a to je Blizzard Magnum 8.0 ti, preporucujem da ako niste procitali moju recenziju za taj model to obavezno sada uradite pre nego sto nastavite sa citanjem ovog teksta jer ce onda mnoge stvari biti mnogo lakse za razumeti.

    Hteo sam Brahmu da probam u sto je moguce vise razlicitih uslova kako bih mogao da donesem pravi sud o njoj. Ako neka skija godinama osvaja sve moguce medalje u All Mountain kategoiji, ako je medju najprodavanijim modelom skija u US onda i ocekivanja opravdano trebaju da budu velika. Da li je ona ta ocekivanja realno i ispunila? Videcemo...

    Proslo je vise od godinu dana od kako sam prvi put stao na Brahmu. Uzbudjenje kao i ocekivanja ogromna. Secam se da sam cekao da ipak bude malo vise snega, kako na stazi tako i van nje jer je prvi utisak jako bitan. Prva zica pravac Pancic. Staza je skoro skroz prazna jer je jos dosta rano ujutro. Staza je upeglana, pada blagi sneg tako da su uslovi idealni. Bez forsiranja se spustam u relativno laganom ritmu sa sirim zavojima. Sve deluje JAKO poznato samo za nijansu usporenije u odnosu na Magnum. Sirina u struku od 88mm se oseti ali ne smeta. Radijus od 19m isto tako, malo vece obaranje skije u zavoju i ona fantasticno prati. Dizem ritam, idemo 2-3 Crvene Duboke, sve je fenomenalno. Dizem ritam jos, jako puno se naginjem u zavoju, neverovatno kako brzo sam poceo da im potpuno verujem, barem kada su ovakvi uslovi na stazi. Crna Duboka, hocemo li malo u GS stilu? Nije bas pametno za moje godine, ali jednom se zivi! U cugu dolazim do medju stanice. Kratka pauza i do dole u GS stilu, full carving bez otklizavanja . Srce lupa, noge bride ali je feeling . Sreca dodjose zena i deca jer kako sam krenuo ne bi se dobro zavrsilo. Ritam se naravno usporio, guzva povecala, staza razrovala ali sve je to opet jako slicno kao Magnum. Samo malo vise truda, za mrvicu vise energije kod otklizavanja zadnjim delom i skija sve radi i slusa i noge ne bole! Tog dana nije bilo nekog velikog snega van staze tako da sam to ostavio za neki drugi put. Za gore navedene uslove ocena 5.

    Jako tvrda staza, temperatura oko -10C. Slazem se da ovo nisu idealni uslovi za ovakvu skiju ali je treba probati i u takvim uslovima. Sneg je dosta brz tako da je i prosecna brzina velika, tu negde oko 40-50kmh. Crvena, Crna, Gvozdac, Gobelja, ma sve radnje radi. Skijam sa drugarima u visokom ritmu. Pitam ih kako im delujem na skijama. Kazu mi da delujem za nijansu sporiji nego na "onim drugim" (Magnum). Bacaju me u razmisljanje jer ja nemam taj utisak . Doduse, primetio sam da kada se priblizim brzini od oko 60kmh (provereno na GPS-u) prednji deo skije pocinje blago da vibrira i skija vise nije ultra stabilna. Zakljucak, prilagodio joj sam se a da to nije smanjilo nivo uzivanja. Za gore navedene uslove na stazi ocena 4+.

    Dubok sneg. Bilo ga je bas lepo prosle sezone. Zbog nove zicare Gvozdac je prava uzivancija. Staza upeglana a levo od staze sneg do pojasa . Kum vrhunski cepa board. Gde Kum tu i ja, malo po stazi, malo van staze. Sve sto padne na pamet skija radi. Mislim da smo tog dana napravili 15 "zica", bili smo razvaljeni ali i prezadovljni tako da smo uvece zasluzili po koje . Za ovakav tip All Mountain skijanja ocena 5+.

    Staza podosta "razvaljena", temperatura +5C, sneg jako vlazan, velika guzva na stazi. E evo ga, to je ono sto ova skija ne voli. A koja pa voli ovakve uslove? Bogami kada su ovakvi uslovi ima da se radi. Ide ona po "kacamaku" ali mi je Magnum bolji iako je uzi u struku. Mozda zato sto je okretniji pa lakse biram putanju. Jede ona hupsere ali imam osecaj pre da vozim mali kombi nago auto... Ocena za ovakve uslove 3+.

    I dodjosmo do kraja. Odgovor na glavno pitanje, da li je ispunila ocekivanja? Apsolutno DA! Za uobicajene uslove koje imamo na Kopaoniku vikendom (znaci jeziva guzva na stazi) koju skiju vadim iz boksa? Odgovor je jasan, Magnuma, jer je za nijansu okretniji i laksi za voznju i jer vise prasta. A ako nije prevelika guzva i ako ima dovoljno snega van staze sta onda uzimam iz boksa? Naravno Brahmu.

    Da li mogu da Brahmu svrstam u All Mountain – All Season kategoriju? Apsolutno DA ako je voznja po dubokom snegu na listi zelja. Ako dubok sneg nije na listi zelja bolje ostati na sirini u struku do 80mm i radijus ne preko 17m.

    Licna dilema, da li je moja potraga za 2 para savrsenih skija zavrsena? Na zalost ili na srecu nije! Brahma i Magnum su toliko slicne da sam poceo da sumnjam da se radi o 2 iste skije samo u razlicitim dimenzijama. To naravno ima i svojih prednosti ali i mana. Magnum mi jos uvek jako prija jer dok obucavam moje klnce od 10 I 12 god. izuzetno se lako vozi. No za jedno 2-3 godine i to ce proci i doci ce vreme za nesto malo tvrdje i sa uzim radijusom od Magnuma a Brahma trajno ostaje…
    Izmenio/la magic; 25.01.2016 u 12:43.

  2. #2
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Fenomenalna recenzija...Nego,Magnum 8.0 ove godine,cini mi se,nije vise u Blizzardovoj ponudi...Sta su izbacili kao zamenu?

  3. #3
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Hvala Sasa, ja sam se stvarno potrudio. Mozda se malo duze cekalo ali nadam se da je vredelo. Prijao bi svakako jos neki komentar, kako pozitivan tako i negativan.

    Nazalost Magnuma nema jos od prosle sezone. Reci koja skija ga je zamenila nije lako. Ako pogledam konstrukciju skije onda takve skije vise nema u Blizzardovoj All Mountain kategoriji gde su sada Power X8 i X7. ALI skija vrlo slicne konstrukcije i dimenzija kao Magnum se sada nalazi u Freeride All Mountain kategoriji (istoj gde je i Brahma) i zove se Latigo.

    Zbog svega onog sto danas znam ja sumnjam da su Latigo u stvari pravi naslednik Magnuma upravo iz razloga sto su se pojavila bas kada je i Magnum nestao prosle sezone.

    Iznenadio sam se koliko su Nordica Fire Arrow 80 koje sam kratko probao bile drugacije.

  4. #4
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    I meni se cinilo da je X8 nesto sto je priblizno Magnumu,ali koliko sam video na testovima,ocene nisu na tom nivou...

    U kom smislu je drugaciji FA80? Pokusao sam da nadjem da nisi negde to pominjao,ali nisam uspeo

  5. #5
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Evo jedne lepe i ekskluzivne vesti sa Kopa, Brahma od skoro moze da se iznajmi!

  6. #6

  7. #7
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Magic, hvala ti na ovoj recenziji.
    Zaista lijepo napisano, sasvim dovoljno detalja... svaka čast.
    Sad si me bacio u razmisljanje, Brahma ili Latigo ...

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    Hvala Sasa, ja sam se stvarno potrudio. Mozda se malo duze cekalo ali nadam se da je vredelo. Prijao bi svakako jos neki komentar, kako pozitivan tako i negativan.

    Nazalost Magnuma nema jos od prosle sezone. Reci koja skija ga je zamenila nije lako. Ako pogledam konstrukciju skije onda takve skije vise nema u Blizzardovoj All Mountain kategoriji gde su sada Power X8 i X7. ALI skija vrlo slicne konstrukcije i dimenzija kao Magnum se sada nalazi u Freeride All Mountain kategoriji (istoj gde je i Brahma) i zove se Latigo.

    Zbog svega onog sto danas znam ja sumnjam da su Latigo u stvari pravi naslednik Magnuma upravo iz razloga sto su se pojavila bas kada je i Magnum nestao prosle sezone.

    Iznenadio sam se koliko su Nordica Fire Arrow 80 koje sam kratko probao bile drugacije.
    Bravo za prikaz, kapiram na osnovu navedenog da smo skijaši približno u istoj klasi (osim težine, tu malo prednjačiš ), pa su ovo sve stvari koje su mi korisne da znam kada se budem rešio da zamenim skije, a bliži se to vreme.

    A nisam te razumeo, Nordica FireArrow 80, zašto je ona tako različita?

  9. #9
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Pozdrav plageton,

    Sto se tice tezine poradio sam od prosle godine na tome tako da sam sada na 103kg sto je imalo veoma pozitivnog efekta na skijanje

    FA 80 sam kratko vozio i to je dosta "laganija" skija od Magnuma. Radijus je kraci a ja sam imao utisak kao da nemam skije na nogama koliko se lako okretala. Vrlo zabavna ali za moj ukus i stil skijanja previse meka.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •