Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Dioptrijske naocare za skijanje

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    27.11.2013
    Godina
    30
    Poruke
    32

    Podrazumevano Dioptrijske naocare za skijanje

    Imam problem sa vidom, naime kratkovid sam, pa me zanima da li neko, ko ima ima isti problem, moze da mi predlozi resenje. Razmisljao sam o socivima, ali mi ne deluju kao adekvatno resenje, jer pretpostavljam da bi lako ispadala pri padovima
    No snow, no show !

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Postoje ski naočare koje možeš da koristiš sa sopstvenim naočarima za vid. Skraćenica na engleskom je OTG (over the glasses) za modele koji su malo veći da mogu da prime i dioptrijske naočare. Ima i kod nas takvih modela po prodavnicama ski opreme.
    Ja imam neki Scott model.

  3. #3
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Nece ti ispadati sociva prilikom pada,ne brini Uzmi meka sociva i uzivaj u skijanju bez magljenja naocara

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    27.11.2013
    Godina
    30
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Postoje ski naočare koje možeš da koristiš sa sopstvenim naočarima za vid. Skraćenica na engleskom je OTG (over the glasses) za modele koji su malo veći da mogu da prime i dioptrijske naočare. Ima i kod nas takvih modela po prodavnicama ski opreme.
    Ja imam neki Scott model.
    Kako su ti se pokazale pri padovima, jesi li bio u situaciji da je malo falilo da razbijes naocare za vid ?
    No snow, no show !

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ja sam godinama nosio sočiva i svakako ne ispadaju prilikom pada, ali ipak nemoj da padaš

    Ne znam da li ti se isplati da uzimaš sočiva samo zbog skijanja, ipak je to gnjavaža, zahteva određeno privikavanje, moraš da vodiš računa o čistoći... Razmislio bih da sam na tvom mestu o OTG naočarima, to su te što ih pomenu Gio. To je svakako najjednostavnije, a nisu ni skuplje od običnih brila.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    27.11.2013
    Godina
    30
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    Ako vec sociva ne ispadaju tako lako kako sam ja mislio, onda mi se ona cine kao najjednostavnije i najelegantnije resenje, pogtovo ona meka jednodnevna. Zanima me samo da li ta sociva imaju rok trajanje, odnosno moze li da mi pakovanje od 30 komada pokrije 3 sezone skijanja (3 x 10 dana skijanja)

  7. #7
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Sociva imaju rok trajanja,tako da ne verujem da moze jedno pakovanje dnevnih sociva 30kom) da ti izdrzi 3 godine...Ja koristim sociva u svakodnevnom zivotu,ali ona mesecna,gde dolazi 3 komada u jednom pakovanju. i tako za oba oka. Mislim da je ovo u svakom slucaju jeftinija varijanta od dnevnih

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kao svjež korisnik naočara za čitanje nemam iskustva u korištenju istih na skijanju, ali imam iskustva sa padovima na glavu pri velikim brzinama uključujući i razbijanje kacige (bosanci znaju padati samo na glavu). Sa kacigom i OTG brilama šansa da se slome naočare je skoro nikakva. Ako bi pad i bio takav da bi se naočare slomile, pri takvom padu najmanja šteta će biti u slomljenim naočarima.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    27.11.2013
    Godina
    30
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Sociva imaju rok trajanja,tako da ne verujem da moze jedno pakovanje dnevnih sociva 30kom) da ti izdrzi 3 godine...Ja koristim sociva u svakodnevnom zivotu,ali ona mesecna,gde dolazi 3 komada u jednom pakovanju. i tako za oba oka. Mislim da je ovo u svakom slucaju jeftinija varijanta od dnevnih
    Hvala na informacijama

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    27.11.2013
    Godina
    30
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Kao svjež korisnik naočara za čitanje nemam iskustva u korištenju istih na skijanju, ali imam iskustva sa padovima na glavu pri velikim brzinama uključujući i razbijanje kacige (bosanci znaju padati samo na glavu). Sa kacigom i OTG brilama šansa da se slome naočare je skoro nikakva. Ako bi pad i bio takav da bi se naočare slomile, pri takvom padu najmanja šteta će biti u slomljenim naočarima.
    Kod mene je moguce sve sto kod drugih nije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •