Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Head Supershape i.Rally vs Fisher RC4 Superior SC

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    11.01.2006
    Poruke
    40

    Podrazumevano Head Supershape i.Rally vs Fisher RC4 Superior SC

    Dvoumim se između ove dve skije.
    Head je dužine 163 cm (R 12,5), a Fisher 165 cm (R 14).
    Da li su ovo dobre dužine za mene?

    Znam da je najbolje testirati skije pre kupovine, ali nisam u mogućnosti to da uradim.

    Visok sam 172cm, težak 67 kg, dobrog skijaškog znanja (skijam preko 30 godina, 7-10 dana godišnje).

    Do sada sam vozio Elan Magfire 10 od pre oko 7 sezona.

  2. #2
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Koje slatke muke.

    Pašćeš u nesvest sa bilo kojom od te dve skije posle Elana. Ja sam sa dosta bolje od tvoje skije (Elan Amphibio 12) prešao na Head i.Speed i preporodio sam se.

    Računaj sa tim da obe navedene skije zahtevaju više snage i znanja, nego što je to bilo potrebno za Magfire, ali zato ko zna, njega će da nagrade. Takođe je potrebna i odgovarajuća cipela za takvu skiju, kupljena uz pomoć stručnjaka u prodavnici (izmere ti sve gabarite noge, eventualno butfituju cipelu). Godinama sam mislio da nešto o cipelama znam, kao i da nešto u Srbiji prodavci znaju, dok prošle godine nisam otišao u prodavnicu u Francuskoj, na Les Deux Alpes. Sa novim cipelama je Head postao jedna za klasu bolja i poslušnija skija.

    Ako hoćeš da ti olakšam dilemu, ja lično bih sebi odabrao Fischer RC4, jer sam je samo probao i oduševio se, ali je nikad nisam posedovao.

    Dužine su dobre ako si odličan skijaš. Težina i tvoj stil vožnje, kao i koliko je čvrsta cipela, takođe utiču na dužinu. Kraće skije su okretnije, duže su stabilnije i imaćeš više gripa u zavoju, pogotovo na tvrdoj i zaleđenoj podlozi. Kraća skija će takođe više da oprašta greške.

    Ja volim kraće skije, vozio sam Magifre 160, Ambhibio 165, a Head je 170cm. Visina/težina = 184/80. Ne verujem da bih išao ispod 170cm u budućnosti.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Kraća skija će takođe više da oprašta greške.
    Samo pri malim brzinama.

  4. #4
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Ekzaktli. :-)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •