Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Debele Skije ?

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano Debele Skije ?

    Večeras počinje zatrpavanje na Jahorini i Kopaoniku, ako nas zaobiđe topli talas postoje dobre šanse da Božić dočekamo sa preko 1m novog snega na našim planinama.

    ... dakle sprema se odlična prilika za freeride .

    Što me je podsetilo da vas pitam, u zadnji čas, koje debele skije da nabavim ?

    Prošle godine sam prvi put skijao dubok sneg, fantastična zabava, ali sam i pao vrtoglav broj puta . Ok, to je do moje off piste "tehnike", ali skije nisu mnogo pomogle, vozim Nordica Fire Arrow 74 dužine 172 cm, geometirje: 126/74/109. Bogami nije pomogla ni moja težina, 190 sam visok, imam oko 105kg, da ne kažem 0,1 Tonu.

    Mislim da bi mi debele skije učinile skijanje van staze prijatnijim i zabavnijim. Budžet nemam, prilično sam se istrošio, ali sam rad da vrebam neku akciju ili neke dobre polovne, pa ako nešto izleti da skrpim kako znam i umem. All mountain, što da ne, ali da stvarno jesu za dubok sneg, a ne kobajgi, kao većina.

    U opciju dolazi i eventualna renta, da li neko u bgd ili na Kopu/Jahorini iznajmljuje široke skije ?

    Tu mi treba vaša preporuka šta da gledam, koje modele da pojurim, širine, dužine, još važnije šta da ne kupim, šta da izbegnem.


  2. #2
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Kao sto znaš moje su all mountain ali samo 80 u struku. To je tada bila ok širina ali taj model je od prošle sezone 90 u struku
    Naravno pričam o K2 skijama.
    Kao što si i lično video idu po dubokom bez problema, osim kod blagog nagiba gde dosta potonu, ali čim malo krenu isplivaju.
    Naravno to je bilo za pola metra prsica, za ozbiljniji pršić kakav sam imao u Francuskoj maštao sam o K2 debeljucama sa 120 u struku mogu i 136.
    Racunam da su deblje bolje za doskok u pršiću da manje potonem i ne ostanem ukopan do ramena.

    Imao sam i povoljnu ponudu u Fra, ali vez je bio slabasan, 11-ica.

    Dakle ako hoces jedne skije za sve uslove uzmi bar 90 u struku.

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ivane hvala na smernicama. Tvoje K2 su prava all mountain skija, a tarabe +120 u struku, kapiram da su mrtve na stazi . Ali kada bi izletele neke povoljne tarabe, ne bih rekao ne.

    Za sada nista od zatrpavanja senegom, kod nas. Ako stignem ovih dana promuvaću se po prodavnicama, pa da vidim šta se nudi.

  4. #4
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Imas u intersportu snizenje 30% na sve artikle, pa probaj da nadjes tamo neke daske.
    Plus odloženo plaćanje
    Do 10.01.2016. je snizenje.

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hvala na dojavi , bio sam danas.
    Ima interesantnih stvari koje se mogu kupiti relativno povoljno, na ali medju njima nisu skije.
    Inače nemaju u ponudi ni jednu široku dasku, sve su klasične i par all mountain modela.

    Inače intersport pun ljudi, red na kasi 10m, kao da džaba dele robu. Mogu da se kupe za ok pare neki odevni predmeti, posebno njihove marke.

    Dok sam gledao skije i pitao se da li neko kupuje po ovim cenama, dođe bračni par da uzme komplet skija, štapova i panci, jedne u crnoj, druge u beloj boji .
    Upariše boje i odnesoše na kasu, e to je kupovina .

  6. #6
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ja pazario stapove, delovalo mi povoljno
    Bio red da i stapove zanovim posle 20-tak godina.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Cisto da napomenem da na Staroj nema da se iznajme skije za dubok sneg na skijalistu, licno proverio u Snow sportsu, 2d-u i jos par njih pored gondole.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @Sinisha

    Dobro je sto su odabrali cipele da bi uskladili boje; naravno, svi znaju da uskladjivanje boja cipela sa ostalom opremom osigurava savrseno pristajanje istih
    Sad ce oboje da se nauzivaju, skijajuci u cipelama koje su im knap

  9. #9
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Ja sam prvo uzeo Volkl Mantru i odusevio se kako to ide po dubokom snegu, ali mana je bila sto sam imao utisak da kada sam na uređenoj stazi vozim autobus. Sve bi to bilo prihvatljivo da tamo gde ja prakticno jedino skijam, Kop, su vikendom takve guzve da je par puta bilo stvarno gusto! Zakljucak je da Mantri treba puno prostora da bi se uzivalo. Morao sam da ih prodam prakticno nove.

    No nisam odustao i za proslu sezonu sam porucio Blizzard Brahmu i odusevio se! Efekat autobus je izostao a nisam primetio da sam ista izgubio u dubokom snegu. Prosle sezone sam isao i u sneg dostruka, extra.

    Posto sam trenutno na Kopu juce sam ih ponovo uzeo jer je napokon pao sneg. Skije su extra, jedino kada se popodne sav novi sneg skoro skroz ogulio i kada je ostao led, pa mora da se manevrise izmedju hupsera, moralo je malo vise da se radi sa njima jer je radijus ipak 19m!

    Sve u svemu topla preporuka, skija koja skoro stvarno sve moze. Uskoro pisem kompletnu recenziju, samo jos malo da je izvozam.

    Btw, i ja sam slicnih dimenzija, 187cm, 110kg i skijam jako agresivno tj. brzo cesto u GS carve stilu.

    I da ne zaboravim, Mantra je bila široka 98mm a Brahma je 90mm u struku. Realno sve ispod 90mm nije za freeride.
    Izmenio/la magic; 06.01.2016 u 14:39.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @magic

    Koju si Mantru imao? Novu koja je celom duzinom roker ili staru (camber)? U kojoj duzini si ih vozio?

    Inace Brahma je 88mm u struku.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •