Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Salomon X-DRIVE 8.0 FS - utisci?

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano Salomon X-DRIVE 8.0 FS - utisci?

    Jel vozio neko ove skije?

    Uzeo bih ih jer mi se cini da su im sve karakteristike i ocene odlicne. Cena je trenutno oko $350 u US, sto mislim da je pristojno.

    Ako ih je neko probao, bio bih veoma zahvalan da podeli to ovde i kaze svoje utiske.

    Hvala.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Probao sam ove godine taj ili model godinu dana stariji. Odlican model. Malo teza skija od proseka ali nista mnogo (od progresora 900). Lako se prebacuje sa ruba na rub. Kada je staza razrovana odlicno prelazi preko svih manji i srednih hupsera.Dosta i tvrda pa nema vibracija i ne trese kada se brze vozi. Bas dobra skija. Hteo sam da menjam svoju skiju za tu ali kupac nije hteo mog atomica SL.
    Pozdrav

  3. #3
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Moja skija je prethodni model (enduro XT 800), koliko vidim nema velikih razlika pa da se ubacim.

    Otprilike kao sto ti je Milan vec rekao u njegovom opisu, prolazi kroz sve, ne tandrce, dobra za siroki zavoj i super drzi na tvrdom/poledjenom. Ako imas kondicije, uzmi, $350 izgleda kao jako dobra cena.

    Sto se kratkog zavoja tice, nije mi bilo bas lako ali je to verovatno i do moje tehnike. Probao progressor 900 prosle godine na tvrdoj stazi, definitivno je meksi i laksi za kratke zavoje ali mnogo vise vibrira u odnosu na xt 800.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Nisam bas njih vozio vec x-drive 8.8, ali mislim da su identicne konstrukcije i
    da je razlika samo u struku.
    Za te pare nema sta da se mislis, uzimaj ih odmah! Jako dobra cena.

    I ja sam se bas dobro razmisljao da ih uzmem, vrhunske su skije, ali bi mi se preklapale s nekim skijama iz mog quivera (mada cu mozda na kraju ipak da ih uzmem, a da prodam jedan drugi par).
    Slozio bih se s Misk0m da zahtevaju dobru kondiciju.
    Vise odgovaraju snaznijim, krupnijim skijasima s dobrom tehnikom.
    Laksim ili tehnicki nepotkovanim, ne bas toliko. Zaista su tvrde. Vise vole duge zavoje od kratkih, veoma su stabilne, ja sam uzivao s njima. Torziono su jako cvrste, izuzetno dobro drze po ledu. Kao tenk su, prelaze preko svega.
    Mislim da je jedina torziono cvrsca skija od njih koju sam vozio nova Volkl Mantra.


    Nadam se da ti ce ti ovo biti od koristi da se odlucis!

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Hvala puno na odgovorima!

    Ja sam bas dobro izvozio Elan Mag 10 Ti koje su isto malo tvrdje, i uzivao sam u njima. Za ovaj X-Drive svi kazu da su mnogo dobre, mada jedino cega se malo plasim je to da mi ipak ne budu pretvrde. Ja sam 175/74kg, volim duze zavoje i brzinu (prosle sezone na L2A po trackeru sam udario u 85 km/h sa Elanom).

    Na milimetar sam od kupovine - pogotovu sto su jos danas na popustu.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Hmmm... ne bih bas cvrsto verovao tom podatku trackera
    85km/h... ne zaboravi da trkaci, u trkackim odelima, na zatvorenim stazama (koje su usput water injected) postizu ne bas mnogo vece brzine

    Ali cak i da si isao jedno 60-ak (a verovatno jesi toliko), to je vec brzina pri kojoj x-drive radi jaaako dobro Tako da ne verujem da ce ti biti pretvrde.
    Jos nesto: ako imas 74kg, ne zaboravi da ces se sa opremom primaci ~80kg, a to je vec prilicno solidna tezina, (koja pri malo vecoj brzini nece imati problema da savija ove skije)!

    Uzmi ih! (I ponovo: pogotovo po toj ceni)!

    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •