@trendo
Hvala puno na odgovoru. Više sam naučio iz tvojih postova o turno skijanju nego od svih naših sajtova koji pomalo dotiču ovu temu.

Ja sam inače u skijanju dugo, još se sećam prvih drvenjaka kad sam imao sedam godina. Devedesetih sam potpuno bio prekinuo sa skijanjem, ali posle 2000-ih i ekspanzijom karvinga stara ljubav prema ovom divnom sportu postala je još jača. Vodio sam i naš ski klub psd Zlatar, pa sa prijateljima osnovao 2006 novi klub. Dosta dobre dece smo naučili skijanju, a bilo je i medalja sa takmičenja. U međuvremenu sam i radio na sebi pa sam sticao zvanja instruktora, ali ne bavim se mnogo tim poslom. Volim da sa svojom decom (koja su takođe teški zaljubljenici u ski) odem i skijam za svoju dušu. Uglavnom vozim Fischerove modele RC4, i na tvrdim stazama to je OK.
Međutim, pošto je Nova Varoš na velikoj nadmorskoj visini, ima snega maltene tokom cele zime, pa pošto želim da duge zimske dane malo pametnije iskoristim (a ne samo ležati i otići 5-15 dana godišnje na skijanje u neki centar), rešio sam da učim ovu tehniku skijanja po našim lokalnim čukama, a onda kasnije možda se upuštati i u neke ozbiljnije ture, (Zlatar, Zlatibor, Jadovnik...), što mi opet sve zavisi i od vremena.
Zato mislim da je tvoj predlog odličan, mora se uzeti neki model, krenuti, sticati iskustva, pa videćemo kasnije.
Podrav