Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Oprema za turno skijanje

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    I da, ta ruta za turno je baš posjećena, a čini mi se da nije besplatna?!

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nisam siguran da ski pass vrijedi za penjanje. Posebno se plaća, ali ne znam iznos.
    Po pitanju staze, ima ih i na Gerlitzenu, a posebno na Turracheru, koje su mi draže od ove.


  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pitao sam za rentu turno pancerica. Ćorak. Turno skije imaju samo 3 para u renti.


  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Hvala Stevo.

  5. #15
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nisam siguran da ski pass vrijedi za penjanje. Posebno se plaća, ali ne znam iznos.
    Po pitanju staze, ima ih i na Gerlitzenu, a posebno na Turracheru, koje su mi draže od ove.
    Sto se tice placanja...osim Stevo i drugi kazu da se placa , ali i da ski pas vazi i za te piste touring...vise

    http://www.alpin.de/21521/artikel_fu...r_umfrage.html

  6. #16
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Za Tadiju, a moze i za sve iduce interesante

    Negde smo pre neki mesec se bili raspisali oko skijaskih cipela i kateregorizacije istih, i tamo se vise pricalo za ono sto Tadija kaze
    za skijanje i krace ture
    . Ovde cu se zadrzati na ono sto opet Tadija oce da nadje
    sto ce mi odgovarati za turiranje, a da ponovo mogu da skijam agresivno po ceo dan u njima (takodje ne pomaze sto imam ~110 kila)
    http://www.skitour.fr/matos/comparat...hx%5B2958%5D=1

    na linku sam izdvoio mislim 13 modela razlicitih proizvodzaca koje bi mogle zadovoljiti Tadijine kriteriume, da izdrze preko 100kg mase , i da se moze u njima skijati agresivno po ceo dan. Svi ti modeli imaju inserte za pinove i zadovoljavaju oba standarda a neki itreci, koi je ovde nebitan. To su sve najace modele odredzenog brenda i moze se videti da su svi deklarirali flex od 120 do 130. Kod nekog brenda kao Dalbello moze se videti tri modela a razlika medzu njih je samo materijal koi je koriscen u izradi, a od toga zavisi koja ce biti tezina cipele i naravno flex i na kraju koliko ce iznositi racun .
    Neke modele poseduju pojedini clanovi foruma, mislim Wlad, pa o konkretnom modelu mogu oni vise reci. Tadija ce se morati i sam da se malo potrudi i da procita/istrazi malo pa da nadze sebi nesto odgovarajuce.
    Svi ovi modeli imaju range of motion od 47stepeni pa do 60 sto ne znaci da ovi sa 47 su najgori kao lab salomonov koi je jedan od favorita na listi.
    Na listi sve modele su okarakterizirani kao freeride ili classical sto ne znaci da je sve bas tako, na primer atomikov i dynafitov model.
    I na kraju treba probati, a to je veoma tesko jer tesko se nalaze na nase prostore. O ceni necu nista reci .

    http://www.skitour.fr/matos/comparat...hx%5B2958%5D=1
    Na drugom linku sam pojednostavio listu na sedam modela razlicitog brenda koi su u pribliznom cenovnom rangu i karekteeristika je da je najtezi lupo sa 3620g par, dok je najlaksi maestrale rs sa 2820g par. Tezina je uzeta za mp 26.5 , sto znaci veci mp veca tezina. Treba uzeti u obzir da ne proizvode svi proizvodzaci velike brojeve. Scarpa je izuzetak sa do 33MP. Od ovih sedam modela kao najbolje modele sa downhill ocene se javljaju MTNlab (slab) i vulkan, sto ne znaci da maestrale rs zaostaje. Svakako tu su negde i hawk ultra htd 130 i zero g guide pro ali to su cipele sa cetiri kopce plus strap. Zao mi je Tadija, lupo bih rangirao kao zadnji...posebno zbog tezine. Ja licno bih dao prednosti na lakse modele koi nisu ovde na listi kao dynafitov tlt6 ili mozda 7, i jos par drugi proizvodzaca, ali zbog manje tezine imali bi i manji flex (tezina nije najbitniji faktor za flex. To je materijal koi je upotrebljen, Grilamid se smatra za najlaksi, najtvrdzi i najskuplji), i vecina tih modela mogu se koristiti samo sa tech pin vezove.

  7. #17
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Tadija je isto tako napomenuo da je zainteresovan za salomonov shift vez

    http://www.skitour.fr/matos/comparat...hx%5B2023%5D=1

    Ha gornjem linku sam izdvoio sest vezova i svakako medzu njima je i shift.
    Glavna karekteristika shifta je da je to hibrid vez, odnosno u prednju vezu ide pin standard a u zadnju klasicni alpine vezivanje. To nije prvi takav vez. Pre njega je to markerov kingpin 10 i 13, i od prosle godine diamirov tecton 12. Brojke oznacavaju dokle ide DIN setings, pa kod shifta je to 13. Ali na pojedine sajtove sve vise se pise kod pin tech vezove o z-realise a ne o din, no proizvodzaci jos uvek se izrazavaju sa din, ali ja jos uvek ne mogu da nadzem tablicu za podesavanje tog z-nesto. Mozda ce neko sa foruma moci da pomogne.
    Svi sest modeli na linku imaju din do najmanje 12 sto smatram da je i za mene ok, medzutim vecina touring vezova su do 10. Na listi je moj favorit (a i ogromnog dela tourno sveta) radical ft, medzutim tu je i plum yak koi ima din do 14 i na koi se mogu ugraditi i stoperi, a i ne moraju. Taj atk raider iako e do din 12 nekako mi ta kocnica ne daje mnogo poverenja.
    Od hibridnih modela shift je najtezi i ja ga odma eliminisem , medzutim kingpin ima tranziciju koa kod svih markerovih modela sto ga pravi malo nezgrapnog, medzutim trazicija od walk to ski je takva...nezgrapna. Mora se reci da je tezina respektabilnog proizvodzaca diamir za tecton 12 veoma impresivna.
    Za mene je jos uvek radical ft broj 1 ovde, ali plum yak zasluzuje paznju.

    Jos bih napomenuo da su sve ovo torno freeride vezove koje se mogu ugraditi na siroke skije i do 135mm, dok za prolecno skijanje moze se gledati laksi modeli sa ne vise od 600g par ali retko koi ima preko din10, izuzetak dynafit tlt speed koi je do 12, koima se moze stvarno ok skijati, ali za prolecno skijanje ne treba vam sira skija od 90mm. Sto vise sira skija je nezgrapnija pri usponu.

  8. #18
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Neko je trazio opciju da lako turira a da ima ozbiljan spust...pa...

    https://www.youtube.com/watch?v=2-ZB...ature=youtu.be

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2019
    Godina
    62
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Da malo oživimo temu.
    Nov sam na forumu. Ne znam ima li tema o predstavljanju gde bih izneo par podataka o sebi. Ako ima neka me neko uputi, jer ne znam da li je pristojno da počnem da pišem, a da članovi forum o meni ne znaju par podataka. Inače mnogo čitam o turno skijanju, hteo bih da nabavim opremu, ali ne ide lako, naročito u Srbiji.
    Našao sam na oglasim model: Turno skije Shaman Movement duzine 177cm, sa vezovima Diamir XP Eplore, pa me zanima ako neko može da napiše mišljenje o ovom kompletu.
    Hvala unapred
    Pozdrav iz Nove Varoši

  10. #20
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Zeljko nemas potrebu se pretstavljati, samo ti pisi svoje misljenje, poglede, iskustva i aventure i to ce biti dovoljno.
    Sto se tice skije i vezove koje te interesuju, tesko ces naci nekog sa ovih balkanskih prostora koi su imali susret sa movement skje 2009g.
    Da ne budem zloban da kazem niko ali to je to. Isto vazi i za turno skijanje. Stvarno je veoma mali broj onih koi su se bavili torno skijanjem 2009g.
    E sad ta 2009g. je bitna jar uz pomoc google saznajemo da taj shaman je iz te godine
    https://www.skipass.com/guide-matos/.../shaman-2.html
    a i XP Explore je iz iste godine https://www.evo.com/outlet/alpine-to...explore-medium

    Za danasnje standarde za klasicni turing vazi pravilo "zlatni '80ti" sto bi se reklo sirina struka skije oko 80mm ili jos bolje 84-89mm
    Shaman je 77mm u stuck sto je za 2009 bila siroka skija. Moj kompanjon jos tera silvretta 600 iz 2007 74mm i vezom veoma slicnim explore
    http://www.skitour.fr/matos/skis/silvretta-freeride-600

    Take da ako je taj komplet u dobrom stanju i nude se za pristojne pare, sto da ne, uzmes odes na par ture ili desetak i eto avanture i iskustva.
    Ne zaboravi na cipele i koze. I ne zaboravi na zamor materijala kod stare opreme.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •