Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Landeck u Tirolu

  1. #1
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano Landeck u Tirolu

    Iako je bilo postova koji se dotiču skijališta oko Landecka, rekoh da ipak otvorim posebnu temu. Planiramo negdje početkom januara put ovih krajeva.
    Zasada je opcija 6 skijaških dana, 3 SFLadis, 1 Ischgl, 1 Soelden, 1 StAnton.
    Smještaj negdje u Landecku, ne rezervišemo prije nego što vidimo da su vremenski uslovi OK.
    Šta mislite, koja skijališta obići, je li gužva za smještaj ako se kasno rezerviše, kakva su iskustva u prvoj polovini januara (10 - 17) itd...

  2. #2
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Da sam na tvom mestu, rasporedio bih skijaske dane bas kako si napisao (3 SFLadis, 1 Ischgl, 1 Soelden, 1 StAnton). Ne znam da li si vec bio u tom delu Tirola; ako ides u SFL, savetujem da parkiras u Fiss-u, ali ne u centru, nego na parkingu kod gondole prema Serfausu (Waldbahn) . Smatram da je to idealno mesto za polazak. Mozda bih posavetovao da namestis tako da izbegnes Isgl za vikend zbog guzve. Posto kapiram da ces kupovati jednodnevni ski pas za Isgl, mozda je pametno da ga kupis usput u Kapplu ili See-u, jer iako ima 7-8 saltera, prosle godine sam cekao dobrih 20 min da kupim ski pas u Isglu kod najnovije gondole, pa jos sigurno 10ak min da udjem u gondolu. Drugim recima, za Isgl bih savetovao da se bude u 8.30 ispred gondole.
    Takodje izbegni Soelden za vikend. Kao alternativu predlazem Pitztal glečer. Nije tako sadrzajan kao Zelden, ali dosta manje ljudi na stazama, a odlican za 1dnevno skijanje.
    Sto se tice rezervacija, uglavno sam barem 2 meseca unapred rezervisao. Mozda ne nadjes u samom Landeku, ali ces naci nesto u okolnim selima.Verujem da ce vremenski uslovi biti ok. Najvaznije je da ima snega, ako ima sunca - divota, ako nema sunca - ima snega.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #3
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ne bi trebao valjda biti neki veliki problem sa smještajem obzirom da je niska sezona tada. Pošto sam dio elderly ekipe moj predlog je da mjerkaomo prognozu i 2 dana pred polazak bukiramo smještaj.Planiramo odlazak do centra kolima tako da nam selo ili sam Landek ne predstavlja nepremostivu alternativu. Dane po centrima smo planirali na bazi vas forumaša.

  4. #4
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Thanks Rossignol, pa da nastaviš taj spisak u potpisu
    Uzećemo u obzir savjete, vjerovatno vikend SFL, a ovo drugo radnim danima.
    Kad gledam koliko ima skijališta okolo, trebalo bi jedno 3 nedelje brat bratu. Oko Isgla u dolini još 2, neki Kappl pa See in Panznaun, Pitztall kao što reče, pa HochOetz...
    Kupio sam jaknu i rukavice, nadam se da ću bolje skijati ove sezone.

  5. #5
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Kupio sam jaknu i rukavice, nadam se da ću bolje skijati ove sezone.
    Mislim da je ovo presudno ... šalim se naravno. Dosta je već napisano o tirolskim skijalištima ovde na forumu, nećete mi zameriti ako nešto ponovim. Vidim da planirate Anton 1 dan. Kad budete dolazili iz pravca Landecka, nemojte da se zeznete i udjete u tunel (pred Antonom), nego desno ka centru mesta. Kada se parkirate, staze desno od magistrale su solidno strme i moze biti problema ako ste ih namenili za zagrevanje. Ako hoćete na Valugu (vrh) možda najbolje rano ujutru, posle se napravi gužva i "izgubićete" оko sat vremena na čekanje u redu i vožnju gondolama. Posle jutarnjeg Antona bih posavetovao da bežite na St Christoph i Stuben - u Stubenu je nešto starija infrastruktura, ali zato ubedljivo najmanje ljudi na planini i nekoliko lepih crvenih staza.
    Sto se tice skijalista Kappl i See, nekako nikako da dodju na red, iz prostog razloga sto ne mogu bas cesto da dolazim u Tirol, tako da uvek prioritet budu SFL i Išgl. Komšije iz apartmana pored nas češće dolaze u Tirol i pricali su mi da vole da odu na See i Kappl jer je mnogo manje ljudi na stazama nego na popularnijim skijalistima, a pri tome su sasvim ok za 1-2 dana skijanja.
    Ako se iz nekog razloga odlucite za Lech (umesto Antona npr), racunaj da ti od Landeka od Leha treba oko 45 min. Lepo skijaliste, ali po mom ukusu previse ljudi na stazama, zato bezite na deo skijalista Warth.
    Za SFL samo reči hvale. Jedna od super stvari kod SFL je ta da ako je vreme mrljavo, na SFL skijate niži deo skijalista. Prosle god je jednog dana takva magla iznad 2300 da nisam vrh skija video. Odmah smo se spustili na staze izmedju 1500 - 2300 gde je vidljivost bila kristalna.
    Ako ima pitanja, slobodno.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  6. #6
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Kao sto su vec svi gore napisali, ovde je toliko dobrih skijalista, da je zaista tesko odabrati sta skijati u tih 6 dana. Mi smo do sad praktikovali da se "zabodemo" u jedno mesto na 8 dana i onda odskijamo sve sto spada pod isti ski pas, ali uspemo lepo da izgustiramo "bazu".
    U silvreta regiji skijali smo sve osim Galtura i stvarno su i Kappl i See lepa mesta, dovoljna za jedan dan skijanja, nema guzve, lepe staze, ali ako si u tom delu prvi put i imas samo 2-3 dana za Ischgl, mislim da je bezveze da ih potrosis na ta manja skijalista, koliko god dobra bila. Za Ischgl i Samnaun ti je mozda i malo ta 3 dana da ih lepo provozas. Soelden, Ishcgl, St. Anton su toliko velika i dobra skijalista da ce ti ovo biti samo "sneak peak" kako bi se sledece godine vratio.
    Sto se St. Antona tice, takodje je steta ne obici Lech, Zurs i Stuben, koji su po meni odlicni, ali opet, malo je dana.
    Soeden nudi opcjiu da se uz ski pass doplati za jedan dan u Obergurglu, sto smo mi i uradili, bez nekog preteranog instrazivanja i informaisanja o skijalistu. Medjutim, kada smo dosli tamo i uzeli mapu pali smo na dupe. S razlogom kazu za njega da je dragulj Tirola. Skijaliste iz 2 dela (Obergurg i Hochgurgl), jako lepo, visoko, gomila staza (cini mi se preko 100km uredjenih) i da nismo tako slucajno otisli, pitanje da li bismo ikada obratili paznju na njega, a fantasticno je.
    Ove godine se utvrdjuje gradivo u Soeldenu i okolnim glecerima, a po prvi put posecuje SFladis, tako da cu utiske o ovome napisati posle, mada posle svih pisanja na formu, kao da sam vec bio tamo

  7. #7
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    [QUOTE=Rossignol 8s;98159]Mislim da je ovo presudno ... šalim se naravno.
    Ja svake godine kupim po neku novu stvar. Ili parče garderobe ili naočare, štapove, kacigu...Čim se nešto novo nabaci, odma se i stil za nijansu popravi. Neka ti ova elderly ekipa potvrdi kolika je promjena bila kad sam kupio atomic crne štapove.
    Sad, šalu na stranu, definitivno je Tirol regija za čitavu sezonu da se pegla, a da ne bude dosadno. Ne zna čoek kud bi prije. Obzirom na ograničenja mi smo planirali raspored koji je Panzer naveo. Je li malo u Išglu dan, jes.Isto tako i sa StA i Sld, ali smo ipak taj FSL doživjeli na bazi vaših pisanja kao nešto što bi najradije skijali. Samo da nas vrijeme posluži...

  8. #8
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano ima li ovog snijega

    WC trka u St Antonu za 09 - 10 jan otkazana:
    http://www.skiracing.com/stories/st-...races-canceled
    Mi smo planirali 10-og tamo, ali da vidimo prognozu...

  9. #9
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Najavljuju se padavine početkom januara. Objektivno vam je potrebno 10-15 cm novog snega, samo da prekrije veštak.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #10
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Bukirano u Landecku, od 10 do 16.01.
    Bilo je malo natezanja, stanje sa snijegom slabo, nisu sve staze otvorene, ali idu padavine
    Smještaj je:
    http://www.tiscover.com/at/accommodations/pension-raggl

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •