Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Malo o Civetti

  1. #1
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano Malo o Civetti

    Drustvo, nisam uspio naci, a sigurno negdje ima, nista konkretnije i opsirnije o skjalistu Civetta. Pocetkom Februara idem tamo sa svojom porodicom (dvoje klinaca) pa molilm onoga ko je vec posjetio ovo skijaliste da malo podjeli iskustva o svemu uopsteno cega se sjeca i sto mu je ostalo kao + i kao - vezano za skijaliste. Teme: put do tamo, smjestaj, hrana, staze, zice.... sta god !
    Hvala i pozdrav.

  2. #2
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    E pazi, odmah da se ogradim, nismo bili tamo i možda ti ne možemo puno pomoći,ali smo prolazili pored pa bar te utiske da ti podijelim.
    Mi smo bili smješteni u Arabi, pa smo i u dolasku i u povratku prolazili kroz Zoldo. Šta reći? Sav taj dio je nešto posebno, prelijepi pejzaži, jedinstveno, ostavljaju bez daha. Stijene se izdižu u nebo, strahota pogledati, ali opet nekako bez straha prolaziš. Ono što se da vidjeti je odlična konfiguracija staza, vrlo malo ljudi i nešto starije žice. Ima i staza za noćno skijanje, djelovala je moćno i dosta je ljudi skijalo na njoj. Neko od forumaša je ranije pominjao da je dobro skijalište, ali da je nepravedno zapostavljeno zbog slavnog komšiluka. Da znaš da ti je Marmolada vrlo blizu tako da ako dosadi, eto te na krovu Dolomita.
    Što se tiče puta, mi smo išli iz Titograda pa autoputem na Rijeku, Trst, Poredenone i Beluno. Ne može se mašiti. To je mislim i tebi najbolja ruta preko Beluna.
    Nadam se da je bar malo od pomoći bilo.
    Ako budemo ponovo išli na Dolom super ski, sigurno ćemo i Ćivetu upisati.

  3. #3
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    @ExBaker
    I te kako mi je pomoglo i puno hvala. Cuo sam dosta lijepih utisaka sa svih tih skijalista u okolini Civette. O nocnoj stazi, koju si pomenuo, sam malo pogledao i stvarno izgleda vrh! To su ustvari dvije staze (crvena i crna). Mi cemo biti smjesteni u Zoldo Alto i onda ce nam nocno skijanje biti ispred nosa Slika vazda govori vise od rijeci.
    Sto se tice rute puta mislim da tu nema greske i da je to ova koju si pomenuo. Nadam se da Italijani odrzavaju te puteve kako treba
    Pozdrav i da vam se sto prije otvori Kolasin za skijanje !!!


  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Imas recenziju, doduse iz 2007, na susjedskom forumu

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2014
    Godina
    41
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Bio sam u Civetti 2009 i 2010 i mogu reći da mi je Civetta čudo.
    Ima ukupno 80km staza, par crnih, te mnoštvo crvenih i plavih koje su fantastično pripremljene i na nivou se ostalih skijališta u Dolomitima(ako ne i bolje).

    Infrastruktura skijališta je za mene zadovoljavajuća, dvije gondole i mnoštvo sjededešnica, doduše tada je bilo i jedno sidro(možda ih ima i više) koje se nije moglo izbjeći, ako se želi obići cijelo skijalište, ali i to ima svojih draži.

    Mi smo odsjeli u susjednom skijalištu TreValli, u mjestu Falcade koje je od Alleghea udaljeno nekih 30min, pa smo odatlen pravili izlete na jedan dan do Civette.

    Iz Alleghea vozi gondola na skijalište, a onda se lako na skijama može doći i na drugu stranu skijališta, konkretno na Zoldo Alto gdje su i dvije staze za noćno skijanje(crna i crvena) koje zajedno tvore "srce".

    Civetta je posebno fascinantna zbog poznatih vrhova koja privlače alpiniste i pogled na te divove je zaista fantastičan.

    U sjećanju mi je ostalo da sa na samom skijalištu nalazi neki vanjski štand koji u ponudi ima cca 150 vrsta rakija(svih mogućih boja i okusa), ali nisam probao

    Od iskusnog kolege smo čuli da se prvi sladoled na svijetu napravio u nekoj slastičarnoj koja se nalazi u Allegheu, a i dan danas tu prave vrhunske sladolede.

    Iako je Zoldo Alto pogodan za smještaj zbog noćnog skijanja, meni je Alleghe bolje pozicioniran, jer se skijališta TreValli i Marmolada nalaze u neposrednoj blizini.
    Osobno mi je draže kupiti DolomitiSuperSki kartu i obići ostala skijališta u Dolomitima, već od 19:00-23:00 peglati dvije iste staze, iako i noćno treba probati, ali poslije cijelodnevnog skijanja nije mi previše do noćnog.

    Normalno ukoliko netko želi provesti cijeli tjedan u Civetti sigurno mu neće biti dosadno i u tom je slučaju zbog noćnog skijanja možda bolji smještaj u Zoldo Alto-u.
    Izmenio/la car; 03.12.2015 u 14:41.

  6. #6
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Hvala Car-e, odlican post i te kako od pomoci.
    Kao sto sam rekao idem sa klincima pa mi setanje u obliznja skijalista sa njima nije neki prioritet, pogotovo sto imaju obezbjedjenu ski skolu svaki dan od 4 sata.
    Ako se ne varam u Allegheu je ono prellijepo jezero tako da odmor u toku skijanja se obavezno vrsi tamo, pa gondolom nazad kao sto si rekao.
    Sidro ili tanjir, za mene, ima uvijek poseban smek na svakom skijalistu
    Koliko god bio umoran, smo da me zdravlje sluzi, moracu da ovjerim nocno skijanje.
    Mala zamjerka sto nisi probao te rakije ali ja ih necu sigurno zaobici, ako su jos tamo, pa cu da ti prenesem utiske

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2014
    Godina
    41
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    dachonije da li si bio u civetti i kako ti je bilo.

    Pitam jer nakon 7g. opet cu posjetiti Civettu, skijaliste koje je meni ostalo u lijepom sjecanje.

  8. #8
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Jesam Care, bio sam u Civveti i manje vise je isto kao sto si mi ti a i drugi pricali da jeste.

    Bio sam smjesten u Zoldo Alto i ovjerio sam nocno skijanje i mogu ti reci da je super. Dvije staze, crvena i crna, pokrivene jednom gondolom. Staze su super sredjene i pristojne su duzine.
    Isto tako, kao sto sam ti i obecao, probao sam rakije u kafeu koji si pomenuo Stvarno su neobicne i dobre.

    Najvise me odusevilo kako ljudi spremaju staze. Snijega nije bilo bukvalno nista ali svaka staza je bila skoro cijeli dan odlicna. Mimo staza je bilo sve zeleno i samo je hvalila stoka na ispasu da izadje I u svim tim uslovima radilo je oko 60 km staza od ukupno 80 koliko ih ima.

    Jedino sto mi se nije svidjelo je to sto postoje 2-3 zice koje su ultra spore (ima i dvosjedesnice) a neophodne su da bi presao sa jednog djela skijalista na drugi. Ali brzo se to zaboravi.

    Sve u svemu Civveta je i dalje OK destinacija za skijanje.

    Ako te jos nesto posebno interesuje a mislis da bih ti mogao pomoci, tu sam.

    Pozdrav.

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Skijao sam ove godine sa porodicom 4 dana u Ćiveti. Snijeg je bio 100% vještački, staze su pripremljene besprekorno. Konfiguracija je pogodna za skijaše koji ne teže zahtjevnijim stazama. U 80 km deklarisanih staza ima i 15-20 km staza koje se jedva tim imenom mogu i nazvati, blage spojnice i ravni dijelovi na kojima i nema baš nekog skijanja ali neko (moja supruga npr.) i to voli.
    Najveći nedostatak ovog skijališta je infrastruktura, od 23 žice 10 je tanjra (neki su i 100m dugački) i dva dvosjeda iz 70tih godina (koji spajaju dva dijela skijališta), pri čemi je dnevni ski pas 50 Eur, skuplje nego u Oberu, Nasfeldu ili Kačbergu.
    Ko želi zimski odmor u lijepom okruženju uz skijanje kao razonodu ovde će se lijepo osjećati. Oni koji traže ozbiljan smuk neka traže drugo mjesto.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •