Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Tvrde skije meke pancerice

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano Tvrde skije meke pancerice

    Zdravo,

    Krenuh u kupovinu skija, i u nekom trenutku se postavilo pitanje pancera. Ispostavi se da su moji "Nordica Sport Machine" 90 a ne 110 kako sam ja prvobitno mislio.

    E sad u ponudi su sledece skije:
    - ELAN SL F ELX11 2014
    - ELAN AMPHIBIO 12 F ELX11 2014
    - Rossignol Elite ST SX LTD 2015
    - Blizzard POWER 800 S IQ

    Po nekoj navici, preferiram Elan, pogotovo sto svi na sva zvona hvale amfibio. SL model su mi preporucili da zaobidjem sa mojim pancerom, a nisam siguran da bi 12-ica zadovoljila moje apetite dugorocno (mozda gresim). Za ostale modele nisam nikad citao nista.

    Do sada sam vozio Elan Waveflex 8, koji je premekan za moj stil voznje, i hocu da izbegnem dve stvari:
    - Da pri agresivnoj voznji (veci deo vremena) vrh skije "tandrce" do besvesti
    - Da menjam skije ponovo za par sezona

    Zaboravio sam da napomenem ono najvaznije, 182 visina, 80KG tezina. Tesko je oceniti sebe ali drugi me ocenjuju kao naprednog rekreativca. Uglavnom skijam crvene staze, crne "overim" tek da se upisem i ne skijam off-pist.

    Dajte neki savet i hvala!

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    E da, i koja duzina. Svi me ubedjuju da je 160-165 dovoljno za moju visinu, dok sam ja sivma trazio 170. Nisam siguran (skije su mi u ostavi, nedostupne trenutno) ali sam ubedjen da su moje trenutne skije 168.

  3. #3
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Blizzard je pretvrda za tvoje skijanje i tvoju tezinu.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    A ostale, SL se plasim da je pretvrd, Amphibio premekan a o rossignol-u ne znam nista

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Evo da dodam i ovo na spisak, ako se neko javi:
    - AMPHIBIO 14 ELX12 2014

  6. #6
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    nije ni sl pretvrd ni 12ca premekena, rekao bih da su tu negde iste tvrdoce, cak bih rekao da je 12ca stabilnija pri vecim brzinama...

    od nacina skijanja bi trebao i izbor da ti zavisi:
    - siri zaokreti i veca brzina onda 12ca, 168 duzina minimum, a ako bas volis da juris onda je 176 mozda bolji izbor
    - uzi zaokreti onda sl, 165 je neki standard, mada mozes i 160 mozda ako zelis da dobijes na uprljavivosti a izgubis na stabilnosti pri vecoj brzini...

    obzirm da ne znam kakva ti je tehnika, rekao bih da ti je 12ca bolji izbor... sl je tenhicki zahtevnija skija i trazi dosta vise rada, dok je 12ca dosta opustenija i trpi vece brzine, kapiram da hocu da kazem da je dzabe da uzmes sl a da vozis kao sto se 12ca vozi, vise ces onda uzivati sa 12com...

    rossi i blizzard nisam vozio...

  7. #7
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    14ca je vec zver, pruza mnogo al tek pri velikim brzinama... stabilna, precizna, vesela i non stop trazi jos brzine... takodje, tehnicki i fizicki zahtevna...

  8. #8
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ako nisi u kondiciji, sa veoma dobrom tehnikom, 12ca ti je dovoljna...

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    U kondiciji sam sa solidnom tehnikom. Hvala na odgovorima.
    Javim sta sam odlucio

  10. #10
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Shedoks, druze, mislim da ti je najbolje resenje za tvoje potrebe da ganjas elan amphibio 12 ali sa oznakom TI, sto znaci da ima sloj titanijuma prevucenog preko sebe. Taj titanijum ce ti dati dodatnu cvrstinu koju trazis, a stvar koja je jos dobra je ta da su te skije proslogodisnji modeli pa su jeftinije nego ove nove 14-ice ili 16-ice.
    Mislim da ti kod 12TI vrh skije nece drndati a ovaj drugi uslov uvijek zavisi od tebe samog, koliko brzo napredujes toliku ces imati potreba za "jacim" skijama.
    U svakom slucaju dobro skijanje ti zelim.
    P.S. Ne zaboravi da ti je u toku popust u planet bike !!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •