Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 48

Tema: Tvrde skije meke pancerice

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    U toj podeli Volkl RT serija bi pretpostavljam bila za "power" skijaše...?

  2. #32
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chaki Pogledati poruku
    U toj podeli Volkl RT serija bi pretpostavljam bila za "power" skijaše...?
    Da, posebno za GS, ali nisu loše ocjene i za Finesse:
    Racetiger SL Speedwall UVO Power:8.900 Finesse: 8.290
    Racetiger GS Speedwall UVO Power: 8.571 Finesse: 7.686

  3. #33
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Greška, ja sam ustvari mislio na seriju RTM...

  4. #34
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    TRM 81: Power: 8.444 Finesse: 7.936

    Volio bih znati kako su došli do ovih brojeva...

  5. #35
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Bila je neka ozbiljna računica kada im je trebala treća decimala (ili hiljada).

  6. #36
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Neko je u ranijim postovima pomenuo poredjenje izmedju brendova. Da li postoji tako nesto?

  7. #37
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Pa generalno postoji: Volkl tvrdji, Salomon meksi, Nordica i Blizzard u sredini, to je barem neko moje iskustvo.

  8. #38
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shedoks Pogledati poruku
    Neko je u ranijim postovima pomenuo poredjenje izmedju brendova. Da li postoji tako nesto?
    Već pisano X puta.

    Nije bitan brend, već model.

  9. #39
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Prelistah temu i vidim ako je neko i dalje u potrazi preporučio bi sliku od ne tako omiljenog brenda na ovom stranicama
    Radi se o Atomic Edge SL modelu. Kod mene je u upotrebi "produženi" slalom model od 170cm uzet zbog ličnih afimiteta i želje da se "ograniči" jurenje na veleslalomskim modelima kakve sam ranije vozio. Ipak se prebacila 35. i... kosti teže zarastaju
    Ukratko. Ko voli uređenju i tvrdu stazu i veće padine uživanje mu je zagarantovano! uz nenormalno dobar osjećaj kontrole.
    Padine na kojima sam ranijim modelima (npr Elan SpeedWawe 12, Fischer Progressor 9) otklizavao sada svlačim bez problema. Vrh Bjelašnice ili Jahorinska vertikala Ogorjelice 2 su prirodno okruženje za ove skije.
    Skije imaju jedan sloj titanijuma (što mislim da je važno). Pri kupovini sam imao bojazan da će mi ovo praviti problem zbog mase i tvrdoće. A sada mi je malo i žao što nisam uzeo Double Deck model, a duplim Ti.

    Naravno, ni "sterilni" austrijski Atomic nije imun na marketinške trikove, pa je u tu svrhu stavio Rocker na slalomski model! Rezultat? Osim slova na skiji zanemariv. Reklamiran je kao tehnologija koja olakšava ulazak u zavoj i čini sviju preciznijom i na tvrdoj podlozi, a ujedno skiji omogućava izlazak van staze u dublji snjeg.
    Istina je da je skija vanserijski upravljiva, ali razlog toga je ostatak njene geometrije, a ne neprimetno podignuti vrh skije.
    Izlazak van staze na ovom modelu je moguć, ali moguć je i kada ste u pancericama bez skija Čisto mučenje. Zbog "slalomskog struka" i težine skija nezadrživo tone u snjeg i odmah vam je jasno da ste zalutali na pogrešnu podlogu.

    Na kraju, iskustvo koje sam stekao iz 30+ sezona, a vezano za izbor skija.
    Ljudi griješe u 2 stvari.
    1. Uopšte se ne informišu i pitaju prodavca. Njima nema pomoći.
    2. Dobro se informišu i onda pitaju za savet nekog od "instruktora". Ovo ljudi znaju šta kupuju, ali ih po pravilu stručnjaci upute na model koji potcjenjuje njihovo znanje, premekan model.

    Ne znam zbog, ali mnogo ljudi koji znaju skijati od "početnika" kriju istinu da će tvrda skija na uređenoj crvenoj stazi (a posebno crnoj) manje umarati osrednjeg skijaša nego početniki modeli.
    Moja generalna preporuka je da te modele iz najnižih kategorija izbegavate u svakom slučaju i da isti služe samo da bi ste na njima skontali da ste se zaj3bali i da treba da uzmete nešto bar iz ponude "srednjeg" nivoa. Naravno već tada ste već lakši za 500 ili 200 € u zavisnosti da li ste kupovali novo ili polovno.

    Slična stvar je i sa kupovinom pancericama i modelima 50-60 flexa.
    Ako model pancerice nije za vašu nogu (preuzak, preširok) to što je ona "mekana" neće vam uopšte pomoći. A ako izaberete 80-90(100) flexa mirni ste od nivoa skijanja 4-9 (na skali "skijaškog umjeća" do 10).

  10. #40
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2011
    Godina
    12
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Na kraju se bejah odlucio da kupim ovaj Elan Amphibio 14 dual ti iz 2014, ali me nesto iznervirao prodavac u PB pa sam odustao (privremeno).

    Ostali proizvodjaci uglavom nemaju cene na sajtovima (Gora, Rosignol)
    Imam jos nedelju dana da odaberem daske, budget mi je 400-450EUR. Dajte jos neke predloge za ovaj budget.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •