Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: Tvrde skije meke pancerice

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dachonije Pogledati poruku
    ...
    P.S. Ne zaboravi da ti je u toku popust u planet bike !!!
    Off topic:
    Šta mislite da otvorimo jednu novu temu koju bi osvežavali uporedo sa akcijskom ponudom (popustom) ski opreme kod nas?

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Izvinjavam se sto upadam na temu, ali zanima me gde bi se medju pomenutim skijama nasla Nordica doberman spitfire Ti? Recimo u odnosu na Elan sl (amphibio), Fisher progressor 800 ili Volkl SC?

    Slicne skijaške afinitete i znanje imam kao pokretac teme, a imam 177cm/80kg.

    Kada sam već tu- da li mi neko može reci ko je ovlasceni prodavac Nordice za Srbiju i ko je izlagao sada na sajmu njihovu opremu? (Zaboravio sam da zapisem) može i na PM ako nije dozvoljeno ovde...

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da li je naprednom rekreativcu potrebna skija na kojoj piše "Race SL","Doberman" ili "Elite"? Mislim da će isti više uživati u kakvom Amphibio (nekadašnji SpeedWave), Fire Arrow, Pursuit, Experience ili Integrale modelu. Bar je takvo moje iskustvo, a sebe smatram vrlo naprednim rekreativcem gabarita 202cm/95kg.

  4. #14
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Potpuno podrzavam Stekana i mislim da izaborom nekog od pomenutih modela zadovoljavas potrebe u rasponu od prosjecnog do vrlo naprednog rekreativnog skijasa.

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Stekane i dachonije, hvala na savetima i cenim vase misljenje obzirom na ogromno iskustvo. Ja sam imao par dobrih dana na skijanju sa starim Elanom sl (waveflex) koji sam probao iz rente. Iz tog razloga sam paznju usmerio ka slicnim modelima.
    Usput sam video i dobre recenzije za Doberman spitfire ti, kao i Volkl SC...

    Prihvatam svaku sugestiju a vrlo rado bih probao i Fire arrow. Jedino sto mislim da bi mi vise odgovarao neki uzi model istih jer ne preferiram dubok sneg i 95% skijam na uredjenim stazama.
    Da li bi prednost dali Fire arrow ili Elan amphibio skijama? Koliko su velike razlike u novijim (ovogodisnjim) amphibio modelima u odnosu na starije? Da li bi mi 160cm skija bila prekratka za taj tip skija?

    Hvala unapred na pomoci

    p.s. i dalje ostaje pitanje za ovlascenog prodavca Nordice za Srbiju - ako neko zna - ko je izlagao sada na sajmu njihovu opremu?

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    ...nisam bio na expozimu, pa ne mogu da ti kazem kakvo je stanje za Nordiku, ali znam da je bila prodavnica kod hale Pionir (u Beogradu), mislim OUTDOOR SPORTS, da se zovu i imali su ranije u ponudi njihove skije. Kakva je situacija ove godine ne znam, ali pokusaj preko interneta da nadjes vise podataka....tel, i sl.

    probaj na sl. internet adresi da nadjes vise podataka: http://outdoorsports.rs/

  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Vlada_ns Pogledati poruku
    Prihvatam svaku sugestiju a vrlo rado bih probao i Fire arrow. Jedino sto mislim da bi mi vise odgovarao neki uzi model istih jer ne preferiram dubok sneg i 95% skijam na uredjenim stazama.
    Da li bi prednost dali Fire arrow ili Elan amphibio skijama? Koliko su velike razlike u novijim (ovogodisnjim) amphibio modelima u odnosu na starije? Da li bi mi 160cm skija bila prekratka za taj tip skija?

    p.s. i dalje ostaje pitanje za ovlascenog prodavca Nordice za Srbiju - ako neko zna - ko je izlagao sada na sajmu njihovu opremu?
    Između Fire Arrow i Amphibio moj glas ide za Nordiku. I najširi Fire Arrow (84 mm) je namijenjen uređenoj stazi. Od te serije sam vozio 74, 80Ti i 84 EDT, a imam i HotRod JetFuel 84 koja je u stvari Fire Arrow 84 u starom pakovanju. 74 imam još uvijek i koristimo je ćerka i ja. Dužina skije je 172 cm i ćerki dužina odgovara tako da na tvom mjestu ne bih išao ispod 168 cm bez obzira na koju skiju se odlučiš. Mislim da bi ti 74-orka bila savršena (u dužini 168). Od prošle zime sebi ganjam 76 Ti, ali je svugdje preskupa, pa sam na kraju povoljno uzeo Head Integrale 009.

    Ovogodišnji Amphibio ima novu tehnologinu 4D. Usput, revolucionarna tehnologija od prije nekoliko godina zvana WaveFlex je nestala kao da je nikada nije bilo. Tehnologija 4D je konkavni i konveksni deformitet klizne plohe na vrhu i repu skije. Uz Amphibio uvijenost vrha i repa, sve zajedno čini nerješivu zagonetku serviserima i mašinama koje obrađuju kliznu plohu. Elan pravi odlične skije i jedva čekam da se vrate klasičnoj ravnoj kliznoj plohi.

  8. #18
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ne znam da li je ovlasceni prodavac ili ne prodaje Nordica skije, pancerice .....Salto M:

    http://www.saltom.rs/sr/skije

    A i ima ga na forumu ovde pa moze da ti da vise informacija.

  9. #19
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

  10. #20
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Ovogodišnji Amphibio ima novu tehnologinu 4D. Usput, revolucionarna tehnologija od prije nekoliko godina zvana WaveFlex je nestala kao da je nikada nije bilo. Tehnologija 4D je konkavni i konveksni deformitet klizne plohe na vrhu i repu skije. Uz Amphibio uvijenost vrha i repa, sve zajedno čini nerješivu zagonetku serviserima i mašinama koje obrađuju kliznu plohu. Elan pravi odlične skije i jedva čekam da se vrate klasičnoj ravnoj kliznoj plohi.
    Stekane,
    u prvom djelu se potpuno slazem sa tobom, sto se tice WaveFlex tehnologije. Danas stvarno kao da je nikad nije ni bilo.
    Medjutim, uz svo postovanje, mislim da nisi u pravu za ove druge dvije tehnologije (Amphibio i 4D) odnosno mozemo reci samo 4D tehnologije, posto je ona nadogradjena na Amphibio tehnologiju.
    Amphibio tehnologija, po meni, jeste revolucionarna stvar u svijetu stvaranja skija. Dok se nije pojavila ova tehnologija skije su se iskljucivo pravile u dvije varijante (i danas se pretezno samo tako prave kod svih proizvodjaca osim kod Elana) i to u rocker i camber varijanti. Amphibio je kombinacija te dvije varijante zastupljena na jednoj skiji i to po citavoj njenoj duzini, tako da je unutrasnja strana skije napravljena u camber varijanti a spoljasnja strana u rocker varijanti. Naravno znamo sto je unutrasnja a sto spoljasnja strana zato sto imamo definisanu lijevu i desnu skiju.
    Na ovo je dodato, kao sto si rekao, konkavni i konveksni deformitet na vrhu i repu skije i tako se doslo do te 4D tehnologije. Znaci na jednoj skiji imamo 1. unutrasnja strana-camber, 2. spoljasna strana-rocker, 3. vrh skije-konveksnost, 4. rep skije-konkavnost. E ovdje se treba pomenuti jedna stvar koja nije najbolje interpretirana u proslom postu, a to je da se konkavni i konveksni deformitet na vrhu i repu skije ne odnosi na kliznu plohu. Taj deformitet se odnosi na titanijumski sloj koji se nalazi u ovim skijama i koji se nalazi ispod povrsine skije i ne utice na samu kliznu plohu. Sa ovom cakom,kaze Elan, mnogo lakse se kontrolise carving zaokret a posebno se hvale sa cinjenicom da je ova tehnologija smanjila vibraciju skije za 30-35%.
    Iskreno se nadam da ova tehnologija nece biti enigma ni za servisera a kamoli za masine
    Eto, mozda sam posao malo u off, ali je sve uradjeno iz dobre namjere
    Pozz.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •