... kojima i ja pripadam iako imam skoro 30. Cenim da nije kasno da se nauče osnovne stvari u vezi ski opreme. Naravno da poznajem skijanje i sve potrebne komponente za isto, ali može se reći da se moje znanje o ovom predivnom sportu / zabavi završava tu.

Kao klinac sam prvi put stao na skije i to drvene (ćale napravio "vezove" uz pomoć vojnog kaiša) u vreme Majera, Eberhatera, Kjusa i ostalih koje sam gledao na TV, pa sam znao na tim improvizovanim skijama provoditi po 5,6 sati dnevno kad odem u selo.

Prošla je dekada kada sam opet stao na skije - drugar uvezao francuski "otpad" od koga mi je pripao ovaj model. Išao sam sa njima kad god sam imao prilike u poslednje tri godine, ali sada bi da odem korak dalje.

185cm, 90kg - od opreme imam te stare skije (177cm) i neke još starije pancerice. Bez obzira na to, imam veliku želju da se što je moguće više aktiviram u skijanju tako da mi treba i neka osnovna podloga znanja oko ovoga, pa se nadam da ću ovde to pronaći jer vidim da ima dosta iskusnih smučara ovde.

Ako vas ne mrzi, cenio bih ako bi malo pojasnili podelu skija po tipu vožnje, po najboljim proizvodjačima, po čemu se razlikuju bolje od prosečnih, isto tako u vezi pancerica i ostalih sporednih rekvizita.

Tako bi dobili jednu kvalitetnu temu koja bi bila od velike pomoći svim ljubiteljima zimskih sportova, a najviše nama - skoro potpunim amaterima koji još uvek skijaju "u komšiluku" po neuredjenim stazama.