Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Prve skije za malog skijasa

  1. #1
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano Prve skije za malog skijasa

    Ove godine nameravam da klinca od 3,5 godina prvi put stavim na skije
    Posto prvi put kupujem decije skije treba mi pomoc oko odredjivanja duzine skija i neka vasa iskustva :

    1-oko kupovine pancerica,da li kupiti malkice vece cipele koje ce moci da nosi bar dve sezone posto mi deluje preterano kupovati svake godine novi par?
    2-Kako se odredjuje duzina skija u odnosu na visinu deteta,do brade,nosa ili nesto trece?
    Konkretno ,moj sin je visok 100 cm ravno,visina do brade 84 cm (ne znam da li je ovo poslednje uopste bitno).
    3-na koje opterecenje podesiti vezove i uopste sa kolikim opterecenjem se prave vezovi za decu tog uzrasta?

    Hvala!

  2. #2
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    broj cipela i tezina ?drago mi je sto si postavio ovo pitanje , strahovito je kompleksno

  3. #3
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    imaju pancerice koje se uvlace/izvlace po par brojeva, video u planetbike-u, kapiram da je to najoptimalnije resenje...

  4. #4
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    broj cipela i tezina ?drago mi je sto si postavio ovo pitanje , strahovito je kompleksno
    Ne kapiram cemu sarkazam al dobro...

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Dužina skija maks do brade, da može lakše da ih kontroliše. Uz njih uzmeš i dečiji vez. Cipele mogu da prođu te sa promenljivim brojem dok su mali.

    Što se tiče podešavanja veza odneseš u servis koji ima uređaj za podešavanje veza (mislim da za sada postoje samo dva servisa kod nas koji imaju taj uređaj, ako nije još neko nabavio u međuvremenu), već je bilo govora o njima na forumu. Pre sezone uvek nosim dečije skije u servis, da odrade servis skija i podese vezove, pored skija naravno nosim i cipelu i dam podatke u visini/težini (a imaju cipelu ) i skijaškom nivou.

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Mislim da ti je jeftinije i konfornije da iznajmljujes u prvo vreme. Znas i sam da deca brzo i neravnomerno rastu.

    E sad ni ja nisam poslusao sopstveni savet. Imam dvoje dece, sestra takodje, pa racunam nasledjivace se, iskoristiti, i na kraju prodati za 50-60% ulozenog.
    Na kraju sezone sam u Intersportu uzeo Roces Idea 6in1 pancerice, podesavajuce, za velicinu 25-29 za nekih 7000 i skije sa vezovima za oko 4000 din. Bargain.
    Poenta je samo sacekati kraj sezone i rasprodaju.

    http://www.ebay.de/itm/ROCES-grosenv...gAAOSwr81UQ5-6

    http://www.ebay.de/itm/Original-Tecn...-/350506270619

  7. #7
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ja bih ti preporucio da iznajmis opremu. Ja sam prosle godine stavio klinca na skije sa 3 godine. Bilo mu je interesantno po sat vremena dnevno i posle se sankao itd. Hteo sam da ga dam u ski vrtic na 2 sata dnevno ali u startu nesto nismo mogli a posle je bilo kasno. Mozda ove godine, videcemo. U svakom slucaju cu mu izmajmiti opremu tj. skije i pancerice a ostalo ima svoje. Cak i kacigu sa kojom skija po kuci .
    I ja sam se razmisljao da uzmem makar pancerice i to ove podesavajuce:

    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...ack-red/19447/

    Ima 3 modela sa po 6 podesavanja tj. broja. Taj prvi model koji je najmanji, citao sam negde da je dosta tezak za klince i teze su od obicnih pancerica pa sam za sada dok mu ne poraste noga zaobisao kupovinu pancerica.
    Sto se tice skija i ja mislim da je duzina do brade. Ako vec kupujes uzmi polovne neke mogu da se nadju dobro ocuvane inace mislim da su oko 100 eura nove skije sa vezovima kao npr. ove:

    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...QT-2012/12844/

    Mozda u intersportu mozes da nadjes nesto jeftinije decije skije. Prosetaj se pogledaj jer mislim da su izbacili vec ski opermu. U svakom slucaju je povoljnije na kraju sezone kupovati opremu ali ako treba za ovu sezonu onda moze verovatno sad da se nadje nesto povoljnije od prosle sezone.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Iznajmi, ne kupuj. Pitanje da li ce mu se svideti, koliko ce skijati, a brzo ce prerasti... Doduse te decije skije mozes posle da menjas na expozimu ali ti se to ne isplati

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Ja sam takodje gledao za moje malo vece devojke (7 i 9), najbolje resenje za cipele su bas te Roces koje su jako dobro i ocenjene. Samo su cene sada od 12k do 15k u Intersportu u zavisnosti od velicine. Takodje imaju neke koje samo broj mogu da se povecaju.

    Sa decom je najgore saznati koja velicina im treba. Kad im se nesto svidi, sve je super, nigde ih ne pritiska, ili pritiska bas gde treba i sve ce reci sto misle da treba da bi dobili bas cipelu koja im se svidi. Tako da vise treba biti psiholog nego bootfiter.

    Sto se skija tice, duzina treba da bude izmedju brade i ociju. Ali na to utice prvenstveno vestina i znanje skijanja. Ako tek pocinje ili nesigurno skija, ona krace. Zatim je bitna i tezina, ako je teze od proseka onda mogu da prodju malo duze, ako je lakse onda nesto krace. Tako da je najbolje poceti od nosa, pa onda produzavati/skracivati na osnovu ostalih parametara.

    I na kraju kad opet nisi siguran, bolje je razmisljanje uzeti kracu, nego duzu. Razmisljanje da ce biti bolje sledece sezone nije bas validno, jer ako je skija kraca samo ce lakse skijati.

    Iznajmljivanje skija je mozda jos uvek bolja opcija, ali kad vidis na sta lice rental cipele mislim da ce ti se svideti ove 6 u 1 Iako kvalitet izrade ne opravdava cenu.

  10. #10
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Iznajmi, ne kupuj. Pitanje da li ce mu se svideti, koliko ce skijati, a brzo ce prerasti... Doduse te decije skije mozes posle da menjas na expozimu ali ti se to ne isplati

    Pa znam da je tako,ja sam prvi Fischer kupio nov pa mi nije odgovarao i posle godinu dana sam ga prodao za 60% cene za koju sam ga kupio a bio samo 7-8 dana na snegu.
    Prosle godine moj prijatelj rentirao opremu za klinca,ovaj stao na njih i odustao odmah,detetu se jednostavno ne svidja.
    Renta jeste odlicna varijanta za pocetak ali...
    Mi smo sada u malo specificnoj situaciji,treba da dobijemo drugo dete u januaru pa porodicno zimovanje ne dolazi u obzir. Ne dolazi u obzir ni odlazak samo nas dvojice,ipak dete ima svoje vreme za spavanje,jelo,odmor i to ne bi bilo to bez majke.
    Ja sam planirao mozda dva ili tri popodnevna odlaska na Staru planinu,cisto da dete proba malo,bitno mi je da ga bar malo zainteresujem i dobijem stalno drustvo za skijanje da ne moram da zivkam drustvo svaki put.
    Ako se i ne desi da budemo u prilici da odemo na planinu onda bar da moze par puta da se spusti niz nasu ulicu,opet kazem,cisto da ga malo zainteresujem.
    E ,bas zbog toga sto smo zbog majke vezani za kucu ne mogu da planiram odlazak cak ni dan unapred nego jutro istog dana a tada mi je kasno za rentu.
    Zbog toga planiram da kupim neku jeftiniju varijantu skija i cipela pa ako mu je zanimljivo vrlo rado cu kupiti novu opremu sledece sezone,ako sam mogao da za tri godine koliko skijam promenim dva para novih skija moci cu to i detetu da priustim.

    A gde mogu kupiti onu traku (ili kako se vec zove) koja se vezuje na vrhovima decijih skija?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •