Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Širina pancerica i različiti milimetri

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Da počnemo od najvažnijeg, neozbiljno je uopšte razgovarati o uzimanju pancerica ili druge sportske obuće bez probanja, o tome ne treba trošiti reči.

    U konretnom slučaju kojim je otvorena tema, gde se vidi golim okom da je jedan uložak deblji od drugog, al logika nalaže da bi trebalo da bude manji, prvo mi je palo na pamet da je po sredi ono šro je rekao i niipheus, a to je, drugim rečima, da se brojke odnose na unutašnju širinu uloška, dakle prostor za stopalo, a ono što mi vidimo to je uložak spolja.

    Međutim, ako Stekan kaže da se stvar i iznutra jednostavno ne uklapa onda . Moguće da ni sami proizvođači ne drže do standarda jer računaju da pametan čovek uvek cipelu proba, a budali će uvek naći načina nekako da uzmu pare.

    Izuzev dužine i širine stopala, pomenuti su i neki drugi parametri, takođe važni, a to je debljina noge u zglobu, a zatim i visina risa ili kako snowgliser kaže "luka stopala" (instep height). Ozbiljni sajtovi za prodaju pancerica vrednuju sve ove osobine, pa tako oni koji vole da se zamlaćuju kupovinom ove obuće preko neta imaju svoje veselje u stilu "imam usko stopalo, ali visok ris" itd. kao što se može videti na primer http://www.skis.com/Dalbello-KR-2-Fu...efault,pd.html

  2. #22
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Odavno je konstatovano na forumu da dobar boot fitter zlata vredi i da ko moze sebi da priusti da to treba da uradi. @niipheus pretrazi malo teme bilo je price o nekom fiteru u Sloveniji gde su neki sa foruma isli. Ali vecina nije u mogucnosti da to sebi priusti. Kako se onda snaci u moru cipela koje su u ponudi? Da mi se uklapa boja sa skijama ili jakom? Ili je neki drugi kriterijum? Mora se od necega poceti i suziti izbor. A od cega poceti? Pa najpre sirina stopala jer do tih podataka mozete lako doci mereci stopalo a sa druge strane moze se lako naci last za pancericu. Svakako ako postoje jos neki podaci to jos bolje. E onda kad ste napravili uzi izbor ide PROBA. E tek onda moze da se utvrdi sta odgovara ili ne.

    Evo meni treba savet koje bi mi pancerice predlozili za uzi izbor da probam. Merili mi stopalo prosle zime u Beosportu. Duzina stopala: 265 mm (referentna duzina za last), sirina stopala: 110 mm . Ris nisam merio pa ne znam ali imam malo jace listove . Imam i malo vecu tezinu i skijam po meni odlicno ali uvek moze bolje . Zbog toga mislim da mi je potrebna pancerica sa vecim fleksom tj. tvrdja.

    Da nisam promasio temu ?

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Merili mi stopalo prosle zime u Beosportu. Duzina stopala: 265 mm (referentna duzina za last), sirina stopala: 110 mm
    Au, a meni stopalo 295, sirina 101 Zbog ovoga sam prosle godine bas kod tog Slovenca uzeo uski Last od 98mm za koji sam u pocetku mislio da je odlican, medjutim kasnije kad je skroz legla noga, poceo sam da osecam kretanje prvo u levoj, a onda u obe cipele. Medjutim u trenutku kad sam dolazio kod njega (mart), to je bilo najuze sto je imao da mi ponudi. Zato ove godine ponovo u kupovinu, i sad moram ponovo gledati neke jos uze cipele jer mi je stopalo nenormalno usko.

  4. #24
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    A sta ako vam noge nisu iste, odnosno leva se razlikuje od desne, sto i jeste slucaj kod 90 i preko % ljudi? Ili mozda gresim?

    Ja mislim da je Bane dobro rekao, odnosno poenta je da su brojke referentne za istu vrednost ali ih to ne cine jednakim. Odnosno jedna vrednost jednog proizvodzaca ne cine je jednakvom sa vrednost kod drugog i zbog toga je referentna. Konfuzno?

    U sustini nije ni bitno. Bitno je da prvo istrazujete ne net prema referentne vrednosti to sta mislite da vam treba, pa onda idete u potragu da nadzete da kupite ono sto ste zamislili da kupite istrazujuci na netu, i na kraju kupite ono sto nadzete a da vam odgovara. Pardon, na kraju zavrsite kod bootfitera

    Stevo dali to znaci da si presao na novi brend sto se tice pancerica, jer panverica velicine 31 je u startu sizifova rabota naci je, a da ti odgovara je jos teze, a jos da ne moras da radis fiting je dobitak na lotariju koji mora da platis

  5. #25
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Stevo dali to znaci da si presao na novi brend sto se tice pancerica, jer panverica velicine 31 je u startu sizifova rabota naci je, a da ti odgovara je jos teze, a jos da ne moras da radis fiting je dobitak na lotariju koji mora da platis
    Vasil, nadam se da je tako, a to ću znati nakon prvog dana skijanja. Možda ću kopče morati otpuštati dok ne skijam, ali tako ću bar ostavljati utisak ozbiljnog skijaša .
    Odlučio sam da prije skijanja ne radim preventivno proširenje prostora za skočni zglob na desnoj pancerici (na lijevoj je skočni zglob normalne veličine). Alat za bootfiting sam usavršio, ali se nadam da mi neće trebati.

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    @Stekan,

    To ti je pametno sto si resio da ne radis nista preventivno. Nema bolje probe nego na snegu (ako si ih vec pazario) pa onda stvarno vidis gde i sta treba da se radi.

    Sto se tice odlaska kod majstora (boot fitter-a), treba izbegavati leto i tople mesece jer se stopalo rasiri na toploti i onda mogu da ih previse rasire itd.

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Marselo Pogledati poruku
    @Stekan,

    To ti je pametno sto si resio da ne radis nista preventivno. Nema bolje probe nego na snegu (ako si ih vec pazario) pa onda stvarno vidis gde i sta treba da se radi.

    Sto se tice odlaska kod majstora (boot fitter-a), treba izbegavati leto i tople mesece jer se stopalo rasiri na toploti i onda mogu da ih previse rasire itd.
    Problem je što skijam u Austriji, pa mi je malo glupo da svu opremu za bootfiting nosim tamo. Proces traje 24 sata, tako da bih izgubio dan skijanja ako bih to tamo radio. Drugi problem je u tome što u slučaju da me bude stiskao zglob, isti će da otekne "momački" nakon par dana skijanja. Kao da kost naraste, a mjeseci su potrebni da se vrati na prvobitnu veličinu. To mi se desilo sa prvim Salomonom prije hrpu godina.
    Trudiću se da pancerice nosim u stanu nekoliko dana po više sati, pa računam da će se pokazati ima li potrebe za intervencijom ili ne.

    Zar se plastika ne širi na toploti više od stopala?

  8. #28
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    U pravu si, siri se i plastika i noge i pitanje je kako ce to sve da se vrati i funkcionise zajedno (skoljka, ulozak, carapa i stopalo) kad dodje vreme za sneg. Takodje, neki ljudi izgube ili dobiju na tezini preko leta pa onda i to treba uzeti u obzir.

    Nosenje pancerica po kuci pod opterecenjem ce sigurno da ti pomogne da se ulozak malo rasiri i oblikuje po tvom stopalu. Ali za zglob nisam siguran, znas i sam da je u stanu toplo i da se plastika malo opusti. Znam kad na snegu pocne da me stiska imam osecaj ka da mi noga pulsira i raste, a pancerica u isto vreme krece da se skuplja na zimi. Da ne bi riskirao za dzabe obavezno ponesi stari par (i ako je moguce drzi ih na toploj rezervi - ne u kolima).

    Ja ipak mislim da ako te na pola dana zaboli, odneses odma kod majstora, uzmes stare i nastavis da skijas. Sutra ujutru ih pokupis od majstora pa ako opet nesto krene da zeza ponovo ih ostavis. Za 3-4 dana sve ce da izadje na videlo i odmah ces znati da li je pomoglo ili ne.

    Aj u zdravlje do prvog snega...

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Stevo, neka su sa srecom nove cipele Nisam mogao sve da citam zbog vremena, samo sam hteo da pitam, da li su oba uloska sa slika nova? Inace, ne znam zasto se cudite da je izmedju proizvodjaca isti podatak u stvarnosti potpuno razlicit Pa nisu isti ni flex, ni MP pa tako nije ni "last" izmedju proizvodjaca...

  10. #30
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Stevo, neka su sa srecom nove cipele ... da li su oba uloska sa slika nova? ...
    Hvala Nikola! Salomon je vožen jednu sezonu, ali to nije razlog veće širine. Vidi se da je i pancerica tj. školjka šira.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •