Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: Širina pancerica i različiti milimetri

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    A i Lange i Salomon su istog MP?

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Jedna od mogucnosti zasto je ovolika razlika u sirini uloska je sama debljina uloska, odnosno njegovog zida. Mera od 98, 102 ili bilo koja druga sirina se odnosi na unutrasnju meru isto kao i MP. Mozda je sam ulozak na Lange cipelama dosta tanji. Prosle godine kad sam kupovao cipele, probao sam Atomic i Lange i videla se ogromna razlika u sirini same cipele a i ulozak je bio dosta tanji.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da, isti su broj i debljina materijala u najširem dijelu stopala je podjednaka. Osjeti se da je Lange uži i mnogo čvršće drži kompletnu nogu. To mi odgovara, a posebno mi odgovara što kod Lange-a nemam pritisak na skočni zglob. Na prethodna tri Salomona sam školjku morao razvlačiti zbog toga: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=1762

  4. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ stekan:

    Ovako je meni objasnio doticni boot fitter: do 98mm pancerica se smatra da je "uzak" fit. 98 - 100mm je "srednji". Sve preko 100mm je "sirok" fit.
    (Ovo se naravno odnosi na referentnu skoljku velicine 26/26,5 a dalje vec ide po principu +2mm za svaku narednu velicinu skoljke).

    Da jos vise zakomplikuje stvari, oni u stvari koriste koriste slova za oznaku sirine (npr C, D,E, EE, EEE)! :shock:

    U pravu si da bi bilo najbolje kad bi na svaku cipelu bila utisnuta stvarna (mondo point) duzina i sirina iste.
    Razlog zbog kog ja licno mislim da to ne rade je, zato sto u sustini to ne bi resilo problem fit-a. Jer kao sto ranije napisah, tu je i visina "instep"-a (luka stopala), kao i debljina gleznja/lista, kojima cipela takodje mora da odgovara. Znaci dzaba sto bi na papiru trebalo da "odgovara" po sirini/duzini, moze se na kraju ispostaviti da cipela "fit" potpuno pogresno.

    Diskutabilno je, ali je dobar fit oko gleznja jos vazniji od onog oko stopala; oko stopala je vazan radi udobnosti, ali ako je previse labav oko gleznja, doci ce do "ozloglasenog" podizanja pete - a tada mahnite "zbogom" dobrom odzivu cipele.

    Tako da mislim da, kad vec stampanjem preciznih dimenzija na svaku skoljku ne mogu resiti precizan fit, onda nisu hteli da se time uopste bakcu (mozda i iz razloga da time ne bi u stvari uneli jos vise zbunjenosti medju kupce)?
    Po sistemu: "znam da mi je duzina stopala "X" mm, a sirina "Y" mm, znacu kupicu cipelu "Z" - i to preko inteneta - jer znam da mi ove dimenzije odgovaraju, izmerio sam svoju nogu". Pa onda oni moraju da vade kestenje iz vatre i primaju cipele nazad. Ko ce ga znati?

    Ja sam misljenja kao i ti: iako to ne bi u potpunosti resilo problem odgovarajuceg fita, ipak bi dalo ljudima koliko - toliko jasniju sliku od one koju imaju sada, pod ovim sistemom.

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ stekan:

    Dok ja napisah prethodni post, vidim da si u medjuvremenu objavio jos jedan - u kojem si u principu sam odgovorio na svoje pitanje
    Eto Salomon, iako je sira cipela u stopalu, te stiska u gleznju. I u tome je cela kvaka. Nekome ce stajati kao salivena, a trecoj osobi ce opet biti labava oko gleznja. Dakle, dzaba bi bila utisnuta precizna duzina/sirina stopala u mm.

    Ne vredi kupovati pancerice bez probanja, dzaba bilo koji brojevi i dimenzije; mora da se ode i da se proba, sto veci br cipela, to bolje.

    Nazalost, nema uspesne zamene za probanje...*
    *...sve dok ne dovedu 3D stampace na nivo na kojem ce moci da nam stampaju cipele po meri

    A dotle... zaglavljeni smo u ovom sistemu koji imamo

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milton Zulu Pogledati poruku
    Znatizelje radi, interesuju me velicine ovih pancerica u usporedbi?
    Druže Miltone, sorry, tek sad vidjeh ovo pitanje. Zelbzferštendlih da nema smisla porediti različite veličine. Nego, po selu se priča da si prema preporuci bootfitera iz Slovenije uzeo Lange. Koji model?

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Prizvođači za*bu svaki standard, lepo su napravili mondo standard po dužini stopala u cm i to su zeznuli

    Npr. moja dužina stopala 302-3mm tj. trebalo bi da je broj 30.5 i jeste za npr. Nordicu (koja se izgleda pridržava standarda) dok sam Dalbello nosio 29 (ili 28.5 ne sećam se tačno) i dužina je bila ista

    Mislim da se Dalbello ne pridržava standarda ni između modela, tako neki model može da ti odgovara 29 a drugi 30, komplikatori

    Ko može da priušti, najbolje da ode kod iskusnog fittera, oni uvek prodaju i cipele, izmere i pregledaju vam stopala i onda preporuče cipelu, i fituju ako je to potrebno. Po pravilu daju i garanciju tako da možete da dođete posle skijanja i da vam prilagode ako nešto ne odgovara..

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Dužina mog stopala je tačno 310 mm i veličina 31 kod Salomona i Langea je odgovarajuća.

    Kolegi koji ima 5 mm kraće stopalo su moji Salomon i Lange prekratki. Ispostavilo se da mu je oblik pete i skočnog zgloba takav da mu peta jednostavno ne može da legne do kraja nazad, tako da iza pete ima više od 10 mm praznog prostora.

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    +1 za iskusnog fittera. Ako je dobar, vredan je svoje tezine u zlatu.

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Imate li kakvu preporuku za fittera na podrucju SRB-CRO-SLO-AUT?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •